Jau parengtas tokios sutarties projektas, kuriam artimiausiu metu turi pritarti miesto taryba. Valymo įrenginiai bus įrengti bendrovės „Grigeo Klaipėda“ lėšomis.
„Bendradarbiavimo sutarties tikslas – bendromis „Klaipėdos vandens“, Klaipėdos miesto savivaldybės ir „Grigeo Klaipėdos“ pastangomis įrengti lietaus nuotekų valymo įrenginius, kurie leistų išvalyti nuo miesto gatvių į Kuršių marias nutekantį vandenį. Lietaus nuotekų tvarkymas yra Klaipėdos miesto savivaldybės ir „Klaipėdos vanduo“ funkcijos, „Grigeo Klaipėda“ sutinka finansuoti valymo įrenginių projektavimo ir statybos darbus“, – BNS sakė savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas.
Anot jo, sutartyje bus minimi 2-3 valymo įrenginiai, kurių kiekvieno kaina svyruoja nuo šimto tūkstančių iki kelių šimtų tūkstančių eurų, priklausomai nuo valymo įrenginio pajėgumo.
Pasak vedėjo, sėkmingai įgyvendinus sutartį, valymo įrengimai leistų išvalyti lietaus nuotekas nuo skęstančių dalelių bei naftos produktų , o tai ilgainiui teigiamai atsilieptų Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandens kokybei bei smėlio sąnašų mažėjimui.
„Esame prisiėmę moralinę bei teisinę atsakomybę dėl 2020-ųjų taršos incidento ir atlyginsime visą teismo patvirtintą žalą gamtai, tačiau jaučiame pareigą jau dabar, savo iniciatyva investuoti į aplinkos atkūrimo priemones, nepriklausomai nuo ilgai trunkančių teisinių procesų ir jų rezultatų“, – BNS sakė „Grigeo Klaipėdos“ generalinis direktorius Tomas Eikinas.
Bendrovė Aplinkos apsaugos departamentui (AAD) yra pateikusi detalų aplinkos atkūrimo priemonių įgyvendinimo planą. Į jį įtraukta ir departamento pasiūlyta priemonė – Klaipėdos miesto paviršinių nuotekų tinklų modernizavimas.
Anot T. Eikino, Aplinkos apsaugos departamentas įmonei nurodė, jog į Klaipėdos sąsiaurį nuotekos patenka iš 56 išleistuvų. Dalis jų priklauso „Klaipėdos vandeniui“, į juos patenka iš miesto įmonių patenkančios paviršinės nuotekos. Jos į sąsiaurį išleidžiamos nevalytos arba nevisiškai išvalytos, taip blogindamos sąsiaurio būklę.
Pasak T. Eikino, „Grigeo Klaipėda“, „Klaipėdos vanduo“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės inicijuota modernizavimo programa leistų pagerinti Kuršių marių ekologinę būklę ir sumažintų miesto užtvindymo riziką, padidintų miesto aplinkos patrauklumą.
„Suderinus su Klaipėdos vanduo Paviršinių nuotekų tinklų modernizavimo programą ir gavus AAD pritarimą Bendrovė per sutartus terminus ir sutartomis sąlygomis įsipareigoja finansuoti paviršinių nuotekų valymo įrenginių statybą“, – sakė T. Eikinas.
Pasak jo, tikslus investicijų dydis paaiškės atlikus projektavimo ir rinkos dalyvių apklausos procedūras.
„Grigeo Klaipėdos“ baudžiamoji byla dėl Kuršių marių teršimo Šiaulių apygardos teisme bus pradėta nagrinėti rugsėjį.
Naujausi komentarai