Klaipėdos universitete iš lūpų į lūpas sklinda žinia apie mėnesio pabaigoje numatomas priverstines nemokamas atostogas.
Ši naujiena tarp akademinės visuomenės pasklido vakar. Buvo kalbama, kad sumažintas finansavimas universiteto darbuotojų atlyginimams, o įstaiga yra ant bankroto ribos, todėl dėstytojai turės eiti priverstinių nemokamų atostogų.
Įvardytos ir konkrečios datos, kada reikės ilsėtis ne savo noru – nuo vasario 23 iki kovo 6 d. Kai kurie darbuotojai tvirtino, jog taip esą siekiama sutaupyti lėšų algoms.
Buvo ir tokių, kurie išsakė nuogąstavimą, jog artimiausiu metu Klaipėdos universitetą gali tekti uždaryti.
Tačiau Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus tvirtino, jog jam ši informacija – tikra naujiena: "Pirmą kartą girdžiu. Tikrai įdomios naujienos. Kažkas, matyt, pajuokavo".
V.Žulkus neslėpė, jog Klaipėdos universitetui finansavimas darbo užmokesčiui sumažintas daugiau nei 4 mln. litų, tačiau pabrėžė, jog dėstytojų nemokamų atostogų niekas neverčia eiti.
"Raskite universitetą, kuriam dabar lengva. Visiems finansavimas sumažintas. Vieniems trūksta daugiau, kitiems – mažiau. Mums 4 mln. litų – labai didelė suma", – akcentavo rektorius.
Universitetas ėmėsi taupymo. Naujajame Klaipėdos universiteto biudžete, kuris patvirtintas penktadienį vykusiame senato posėdyje, numatytos išlaidos darbo užmokesčiui sumažintos 12 proc.
Rektorius pasakojo, jog sumažintos ir kitos išlaidos: "Negavome kompensacijos už pabrangusią energiją, lyginant su praėjusiais metais, 15 proc. sumažintos išlaidos prekėms ir paslaugoms. Negalėsime pirkti nieko".
Pasak V.Žulkaus, universitetas neskatina darbuotojų eiti nemokamų atostogų. Prašymą joms, kad būtų sutaupyta pinigų, yra pateikę keli asmenys.
"Išeiti nemokamų atostogų gali tik mokslo darbuotojai, kurie darbus rašo namuose, bet jokiu būdu ne dėstytojai. Kas tada dirbtų su studentais? Kol kas nemačiau nė vieno prašymo, kad kas nors norėtų išeiti nemokamų atostogų. Šiaip tokių atvejų pasitaiko, bet jei iš 500 ar tūkstančio žmonių išeina vienas, tai nėra problema", – aiškino rektorius.
V.Žulkus neatmetė, jog dėl prastos universitetų padėties gali kilti neramumų. Tačiau, anot jo, nuo streikų niekam geriau nebus ir jais nieko nepakeisi.
"Streikas gali būti veiksmingas, jei universitetai būtų skriaudžiami, o kitos sritys keliamos. Tada suprantu. O esant tokiai situacijai reikia laukti", – tvirtino rektorius.
Naujausi komentarai