Pereiti į pagrindinį turinį

Litai – ir grybams, ir filmui

2013-03-26 05:00
Litai – ir     grybams,     ir     filmui
Litai – ir grybams, ir filmui / Vytauto Petriko nuotr.

Nuolat dėl pinigų stygiaus verkšlenantys uostamiesčio valdininkai šiemet įsigeidė pirkti ir tokių paslaugų, kokios net neegzistuoja. Už mokesčių mokėtojų pinigus taip pat norima kurti filmus, gaudyti žiurkes, keliauti į Varėną grybauti.

Didžiausi suplanuoti viešieji pirkimai

Šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų, automobilių laikymo vietų paprastojo remonto darbai.

Tilto per Danės upę Pilies gatvėje kapitalinis remontas.

Eismo reguliavimo priemonių eksploatacija bei įrengimas.

Apšvietimo elektros tinklų eksploatacija, avarinių gedimų šalinimas, šventinio papuošimo paslaugos, paplūdimių radiofikavimas.

Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso atkūrimas, statyba ir pritaikymas, išvystant Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir visuomeninių renginių infrastruktūrą.

Daržų gatvės nuo Aukštosios iki Tiltų gatvės rekonstrukcija (restauravimas).

Internato-mokyklos pastato Kretingos g. 44, Klaipėdoje rekonstravimo dalimis darbų pirkimas (I ir II aukšto rekonstrukcija, pritaikant senyvo amžiaus asmenų dienos socialinės globos centrui).

Internato-mokyklos pastato Kretingos g. 44, Klaipėdoje rekonstravimo dalimis darbų pirkimas (III ir IV aukštų rekonstrukcija, pritaikant suaugusių asmenų su psichine negalia dienos socialinės globos centrui).

Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas savo sporto bazėms.

Danės upės ir pakrančių valymas.

Inventoriaus, skirto Klaipėdos miesto viešosioms erdvėms, įsigijimas.

Baltijos prospekto ir Minijos gatvės sankryžos rekonstrukcija, I statybos etapas.

Vienmečių ir daugiamečių sodinukų (gėlių), dekoratyvinių augalų su pasodinimu pirkimas.

Projekto „Klaipėdos miesto baseinas (50 m) su sveikatingumo centru“ techninio projekto parengimo paslaugos pirkimas.

Dezinfrakcija – reikalinga

284 – tiek yra įrašų jau patvirtintame šiųmečiame Klaipėdos savivaldybės viešųjų pirkimų plane. Jis buvo sudarytas pagal kiekvieno savivaldybės skyriaus pateiktą pageidavimų sąrašą, tačiau įvertinant ir finansines galimybes.

Kitaip tariant, valdininkai yra suplanavę pirkti beveik 300 įvairiausių daiktų, darbų ir paslaugų.

Nors klerkai patikino, kad viešųjų pirkimų planas buvo rengtas itin kruopščiai, jame kažkodėl atsirado įrašų apie pirkimą tokių paslaugų, kurios neegzistuoja.

Ūkio skyrius pageidavo, kad šiemet būtų nupirkta Klaipėdos savivaldybės administracijos pastatų ir patalpų deratizacijos, dezinsekcijos ir dezinfrakcijos paslauga. Keisčiausia tai, kad dezinfrakcijos pirkimas yra patvirtintas, tačiau tokia paslauga nė neegzistuoja – jos neteikia dezinfekcijos paslaugų bendrovės.

Ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Imbrus taip pat negalėjo pasakyti, kas yra toji dezinfrakcija, tačiau patikino, kad ji, kaip ir deratizacija bei dezinsekcija, yra reikalinga.

Deratizacija yra žiurkių naikinimas, o dezinsekcija – vabzdžių, pavyzdžiui, tarakonų ar blakių naikinimas.

„Jei parazitai mūsų dar neužpuolė, tai nereiškia, kad negali užpulti. Todėl ir turime nusipirkti paslaugą, pasirašyti sutartį ir jei jau užpultų, tai kviestis specialistus, kad užpuolikus naikintų“, – aiškino R.Imbrus.

Jis teigė, jog pagrindiniame savivaldybės pastate žiurkių nebuvo pasirodę, tačiau jai priklausančiose patalpose Laukininkų gatvėje graužikai siautėjo.

„Pasirodo, išlenda tos žiurkės. Aplink daug parduotuvių, iš jų gainiojo graužikus lauk, tai perbėgo į mūsų patalpas. Problema yra ir reikia pirkti paslaugą, kad bėdą išspręstume“, – dėstė R.Imbrus.

Važiuos į Varėną

Valdininkai pasistengė, jog šiųmečiame viešųjų pirkimų plane atsirastų garantijų jų kelionėms. Todėl numatyta, kad bus nuomojamas autobusas kelionei į Varėną – į rudenį vyksiantį grybavimo čempionatą.

Maždaug 40 uostamiesčio savivaldybės valdininkų rinkti grybų į Varėną važiavo ir pernai. Savivaldybė taip pat nuomojo autobusą, už tai iš miesto biudžeto sumokėjo apie 2 tūkst. litų. Ir nors miestiečiai tokios išvykos teigiamai neįvertino, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas pernai pareiškė: „Važiavome ir važiuosime“.

Jis savo pažado laikėsi ir šiųmečiame viešųjų pirkimų plane atsirado įrašas apie autobuso nuomą valdininkų kelionei į Varėną.

Jame taip pat numatyti pirkti kelionių į Lenkiją ir Švediją. Į pastarąją numatyta vykti vandens transportu, o į Lenkiją – sausumos keliais.

Kelionių tikslas – atstovauti uostamiesčio savivaldybei įvairiuose projektuose.

Viešųjų pirkimų plane numatyta pirkti jaunimo pažintinių vizitų į Klaipėdą organizavimo paslaugą, taip pat surengti ekologinę stovyklą.

Aktorių nesamdys

Viena įdomiausių viešųjų pirkimo plano eilučių yra reklaminio filmo apie Klaipėdą sukūrimas ir gamyba.

„Tai tikrai nebus vaidybinis filmas, kuriame vaidintų aktoriai“, – patikino Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja Dalia Pleskovienė.

Jos teigimu, reklaminis filmas apie Klaipėdą reikalingas, kad uostamiestį būtų galima pristatyti įvairioms delegacijoms. Jame esą būtų pateikia informacija apie Klaipėdą, investavimo joje galimybes, veikiančias įmones.

„Tokį filmuką mes buvome įsigiję 2010 m., bet jis jau paseno, atgyveno, tad norime atsinaujinti. Numatyti pinigai tikrai nėra dideli, todėl dar prašysime paramos iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos. Ir orientuosimės paslaugą pirkti iš tų kūrėjų, kurie jau turi prisifilmavę Klaipėdos vaizdų, kad būtų pigiau kurti filmą“, – aiškino D.Pleskovienė.

Pradės remontuoti tiltą

Viešųjų pirkimų plane labai daug vietos užima miesto ūkiui reikalingų darbų ir paslaugų pirkimas. Šiemet baigėsi daugelis trimečių sutarčių, pagal kurias buvo teikiamos įvairios paslaugos, todėl reikia skelbti naujus konkursus ir išrinkti naujus rangovus.

Tačiau yra numatyta pirkti ir tokių darbų, kurių dar niekada nebuvo numatyta viešųjų pirkimų plane.

Vienas tokių – Tiltų gatvės grindinio remontas, pritaikant jį dviračių eismui.

Šiemet taip pat numatyta iš naujo išasfaltuoti kelias gatves: Taikos prospekto tęsinį nuo Jūrininkų gatvės, Šermukšnių, Lelijų ir Alyvų gatves.

Darbininkai šiemet neaplenks ir Smeltės gyvenvietės – bus remontuojamos Veliuonos, Kintų, Dusetų gatvės.

Vienas didžiausių šiųmečių darbų miesto ūkyje – Pilies tilto kapitalinis remontas. Jis prasidės šiemet ir truks trejus metus.

Eismas tiltu veikiausiai bus uždarytas po Jūros šventės. Planuojama, kad nebus galima važiuoti metus.

Įrašinės pokalbius

Pinigų iš miesto biudžeto šiemet bus skirta ir savivaldybės technikos tobulinimui – bus perkami papildomi mikrofonai, mobilieji telefonai, kompiuteriai, kita biuro įranga.

Dar viena perkama paslauga – telefoninių pokalbių įrašymas ir saugojimas, kad pagerėtų pareiškėjų aptarnavimo kokybė.

Tokios paslaugos viešąjį pirkimą užsisakė Socialinės paramos skyrius.

„Teisės aktuose numatyta, kad socialinę paramą gaunantis žmogus per mėnesį turi informuoti, jei pasikeitė jo finansinė padėtis. Dažnai pasitaiko, jog žmonės paaiškina, kad mus informavo telefonu, o mes negalime patikrinti, ar tai tiesa. Nepranešimas apie finansinės padėties pasikeitimą gali turėti įtakos tolesniam socialinės paramos skyrimui. Todėl mums itin svarbi telefoninių pokalbių įrašymo paslauga, kad nekiltų ginčų“, – aiškino Socialinių išmokų poskyrio vedėja Gina Vilimaitienė.

Dėmesys – Skulptūrų parkui

Šiųmetis Klaipėdos savivaldybės viešųjų pirkimų planas gali padėti išspręsti dar vieną tarp klaipėdiečių nuolat kylantį ginčą.

Plane numatyta pirkti Skulptūrų parko – buvusių senųjų miesto kapinių sutvarkymo ir vizualinės informacinės sistemos sukūrimo koncepcijos parengimo paslaugą.

Jos esmė – sukurta koncepcija, kurioje būtų numatyta, kaip turi būti tvarkomas Skulptūrų parkas, kurio dalis yra ir senosios miesto kapinės.

„Nuolat nesutariama, kaip parką reikėtų aptverti, apšviesti, sutvarkyti želdinius, pastatyti informacinius ženklus. Vieni nori daugiau šviesos, kad būtų išryškintos skulptūros, kiti – priešingai, neleidžia genėti medžių, kad nebūtų sugadinta dabartinė atmosfera. Koncepcija ir turėtų visus sutaikyti, rasti vieningą nuomonę“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėja Edita Petrauskienė.

Ji pabrėžė, kad tik turint Skulptūrų parko sutvarkymo koncepciją, bus galima pradėti rengti techninius projektus ir pagal juos tvarkyti vieną gražiausių vietų, esančių Klaipėdos centre.

Komentaras

Viačeslavas Karmanovas

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas

Šiųmečiame viešųjų pirkimų plane, nors jis ir šiek tiek kuklesnis nei pernai, stengiamės išlaikyti balansą, kad paslaugų ir darbų pirkimų būtų suplanuota įvairioms sritims. Vienintelis dalykas, kuris kelia nerimą, yra tas, jog esame suplanavę per mažai pirkimų iš socialinių įmonių. Teisės aktai mus įpareigoja iš tokių įmonių pirkti ne mažiau nei 5 proc. visų paslaugų ir darbų, Tikiuosi, jog kaip nors subalansuosime ir išspręsime šią problemą, juk planas nėra galutinis, jis beveik kas mėnesį įprastai būna koreguojamas. Šiemet taip pat stengsimės įdiegti vieną naujovę. Stambiems pirkiniams – darbams ar paslaugoms, kur rangovas renkamas atvirame konkurse, pirmiausia vertinsime pačias bendroves, o ne pateiktus pasiūlymus. Nustatysime kriterijus, kokių rangovų pageidaujame, jų kvalifikacijos, patirties. Tuomet, pavyzdžiui, iš dešimties bendrovių dalyvauti konkurse liks tik penkios, kurios ir galės pateikti savo pasiūlymus, juos ir nagrinėsime. Tokia atranka yra būtina norint apsisaugoti nuo tokių rangovų, kurie žaidžia ne pagal žaidimo taisykles, pavyzdžiui, konkurse dalyvauja tik tam, kad „numuštų“ kainą. Norime turėti reikalų tik su rimtais rangovais, kurie garantuotai ir pabaigs pradėtus darbus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų