Šiemet Gitanas Nausėda savo dekretais patvirtino trijų vietovių – Pagirių, Matuizų ir Dūkšto – herbus.
Laukiama dekreto ir dėl Mažosios Lietuvos herbo patvirtinimo. Kol to nėra, herbas oficialiai negaliojantis ir dar yra galimybė ką nors jame keisti.
„Šiuo metu kaip tik ir dirbu prie to. Mano darbe buvo atsiradusios klaidos, tai aš jas taisau. Truputį mūsų nuomonės su Heraldikos komisijos nariais išsiskyrė, bet privalau laikytis to, kas man buvo pasakyta. Po Joninių galutinį variantą pateiksiu komisijai, jei viskas bus gerai, turėtų herbą patvirtinti. Paskui jau turėtų jį teikti tvirtinti Prezidentui. Labai norėtųsi viską pabaigti bent jau iki liepos vidurio“, – kalbėjo herbo autorius A. Každailis.
Dienraštis „Klaipėda“ jau rašė („Dėl herbo – abejonės“, 2024 03 16), kad dėl naujai sukurto Mažosios Lietuvos herbo klaipėdietis dizaineris Kęstutis Mickevičius turėjo pastabų, pradedant netinkama briedžio poza ir baigiant kanopomis, be to, esą galutinis herbo variantas neatitinka pradinės idėjos.
Dailininkas A. Každailis bandė apginti savo darbą ir tvirtino, kad šiame herbe pavaizduota briedžio poza yra heraldiška.
A. Každailis pripažino, kad herbuose gyvūnai, tarp jų ir briedis, būna pavaizduoti ir įprastoje pozoje, tačiau šiuo atveju esą norėta kažko kito.
Beje, Heraldikos komisija nuo 2014-ųjų rudens priešinosi, kad Mažosios Lietuvos herbe apskritai atsirastų briedžio atvaizdas, bet paskui visi netikėtai pritarė A. Každailio sukurtam briedžiui.
Tvirtinant herbą, dalyvavo ne tik Heraldikos komisija, bet ir Etninės kultūros globos taryba bei Mažosios Lietuvos regiono heraldikos kūrimo darbo grupė, kurios nariai tvirtino, jog A. Každailio sukurtas regiono herbas yra tinkamas.
Naujausi komentarai