Beveik metus užsienyje pas gimines svečiavęsi klaipėdiečiai išsigando, kad už visą šį laiką vis tiek turės mokėti vietinę rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą.
Žardininkų gatvėje gyvenanti Liubovė pasakojo 2011 m. pabaigoje išvažiavusi pas gimines į Rusiją. Ten ji užsibuvo iki 2012-ųjų rugpjūčio pabaigos.
Neįgali moteris sunkiai verčiasi iš gaunamos pensijos, tad metinis atliekų tvarkymo mokestis, sudarantis daugiau nei trečdalį jos mėnesio pajamų, yra dideli pinigai.
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) specialistai paaiškino, kad klaipėdiečiai, negyvenantys savo bute ar name ir galintys tai įrodyti, gali būti atleidžiami nuo vietinės rinkliavos.
Iki kovo 31 dienos visi, kas gali įrodyti, jog nesinaudojo savo nekilnojamuoju turtu, turėtų kreiptis į KRATC Vietinės rinkliavos administravimo skyrių Liepų gatvėje 15.
Reikėtų pateikti prašymą atleisti nuo mokesčio ir pažymas iš LESTO bei bendrovės „Klaipėdos vanduo“, iš kurių būtų aišku, kiek elektros bei vandens minimu laikotarpiu suvartota.
KRATC darbuotojai parengia dokumentus ir perduoda savivaldybei nuspręsti, ar šiuos gyventojus galima atleisti nuo rinkliavos. Pavyzdžiui, pernai nuo vietinės rinkliavos Klaipėdoje buvo atleisti 786 mokėtojai.
Pasak KRATC specialistų, jeigu žmogus išties gauna mažas pajamas, jis gali pretenduoti į pašalpą, kuri turi būti panaudota atliekų tvarkymo mokesčiui padengti.
Tokie gyventojai turėtų kreiptis į miesto savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Jiems skiriama tikslinė pašalpa, sudaranti pusę metų mokesčio už atliekų tvarkymą dydžio.
Praėjusiais metais tokia galimybe pasinaudojo 477 klaipėdiečių šeimos, kurioms buvo išmokėta 48 tūkst. 307 litai vienkartinių pašalpų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.
Arvydas Piepalius KRATC analitikas Nemaža dalis gyventojų neteisingai supranta atliekų tvarkymo rinkliavą, manydami, kad jeigu kurį laiką nesinaudoja šiukšliadėžėmis savo gyvenamojoje vietoje, šio mokesčio visai neturi mokėti. Metinė rinkliava yra mokestis ne tik už atliekų išvežimą. Atliekų tvarkymas trunka ne penkias minutes, o keliasdešimt metų. Ir rūpinimosi atliekomis procesas nenutrūksta nei dieną, nei naktį. Buvo žmogus išvykęs į užsienį ar ne, į jo kiemą vis tiek važiuoja šiukšliavežė, dirba žmonės, prižiūrimas sąvartynas ir taip toliau. Todėl atliekų sistemos nuolatiniam darbui užtikrinti beveik visose mūsų šalies savivaldybėse parinktas mokėjimo už atliekas būdas yra rinkliava, mokama už visus kalendorinius metus. O kad gyventojams ši našta būtų lengviau pakeliama, Klaipėdoje mokėjimai išskaidyti į kelias dalis ir atsiskaityti galima kas ketvirtį. |
---|
Naujausi komentarai