Klaipėdiečiai išaiškino akiplėšišką bendrijų pirmininkų sukčiavimo būdą – gyventojams buvo pateikti neegzistuojantys dokumentai.
Konkurso neskelbė
Kelių daugiabučių namų, priklausančių tai pačiai bendrijai, gyventojai dar 2008 metais sutiko modernizuoti namų šildymo ir karšto vandens sistemas.
Įprastai tokių darbų rangovui išrinkti skelbiamas konkursas, kad būtų galima nupirkti pigiausią paslaugą.
Tačiau šiuo atveju darbų kaina buvo labai didelė – apie 70 tūkst. litų, o tuo metu panašūs darbai vidutiniškai kainuodavo apie 40 tūkst. litų.
Todėl gyventojai ėmė aiškintis, kaip buvo išrinkta juos atliekanti bendrovė. Paaiškėjo, kad konkursas net nebuvo skelbtas, o bendrijos pirmininkė žmonėms pateikė neva gautus įmonių pasiūlymus, kuriuos iš tikrųjų pati sukurpė ir išgalvojo didesnes kainas, nei pateikė konkurso „laimėtojas“.
Dovanoja šaldytuvus
Gyventojams tai pavyko išsiaiškinti, nes vieną tokių pasiūlymų esą pateikė bendrovė „City Service“. Gyventojai kreipėsi į ją, kad bendrovė savo pasiūlymą pateiktų dar kartą.
Darbuotojai peržiūrėjo įmonės siųstų dokumentų registrą ir jame nerado nei gauto kvietimo dalyvauti konkurse, nei išsiųsto pasiūlymo.
„Mes tokio pasiūlymo nesiuntėme. Akivaizdu, jog pirmininkė kažkaip pati jį sukūrė“, – teigė „City Service“ Klaipėdos padalinio vadovas Mindaugas Genys.
Jis tvirtino pirmą kartą susidūręs su tuo, kad bendrijų pirmininkai sugeba pasinaudoti kitų įmonių pavadinimais ir surengti fiktyvų konkursą, kurio nugalėtojas iš anksto žinomas.
„Teko girdėti, jog bendrijų pirmininkų butuose, prasidėjus namo renovacijai ar sistemų modernizacijai, atsiranda šaldytuvų, televizorių“, – neslėpė M.Genys.
Būtina stipri valdyba
Nuo nesąžiningos bendrijos pirmininkės nukentėję gyventojai kreipėsi į Ekonominę policiją.
Šiuo metu dėl galimos apgaulės atliekamas ikiteisminis tyrimas. Gyventojai bendrijos pirmininkę atleido.
„Gyventojams realu iš šios moters, nors ji ir nebėra pirmininkė, prisiteisti padarytą žalą. Tačiau bus labai sunku įrodyti, kad darbams buvo išleista per daug pinigų“, – teigė teisininkas Mindaugas Steponavičius.
Jis patarė gyventojams bendrijų pirmininkams nesuteikti per daug įgaliojimų. Kur kas geriau suformuoti bent trijų asmenų valdybą, kuri prižiūrėtų ir pirmininko darbą.
„Bendrijos įstatuose galima numatyti, kad pirmininkai nepriiminėtų sprendimų. Pavyzdžiui, jei šiuo atveju atplėšiant vokus būtų dalyvavę ir valdybos nariai, problemų, matyt, nebūtų kilę“, – tikino M.Steponavičius.
Naujausi komentarai