Malūnų bendruomenės iniciatoriai tvirtina, kad svarbiausia, ko reikia bendruomenei, yra jos narių įsitraukimas ir noras daryti pokytį. Kad teritorijoje veikiančioms įmonėms ir organizacijoms šis klausimas opus, parodė dalyvių aktyvumas: į pirmąjį susitikimą atvyko daugiau nei 20 čia veikiančių įmonių ir organizacijų atstovai. Iniciatoriai tikisi, kad, projektui įsibėgėjus, jų skaičius viršys 50.
Kuria miestą, į kurį norėtų grįžti miestiečiai
Malūnų bendruomenės projektą inicijavo trys šiame kvartale jau veikiančios įmonės – nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“, „Tech Zity Klaipėda“ ir „Švyturys Bhouse“.
„Eriadas“ šioje teritorijoje plėtoja du kvartalus – „Bastionų namus“ šalia Klaipėdos senamiesčio ir Jono kalnelio bei „Parko pakrantę“ buvusioje Joniškės dvarvietėje prie Malūno parko. „Tech Zity“ rekonstruoja „Švyturio“ alaus daryklos nebenaudojamus pastatus teritorijoje, kuri yra Malūnų bendruomenėje, siekdamas juos paversti daugiafunkciniu startuolių traukos centru „Tech Zity Klaipėda“.
Sausio 14 dieną įvykusio pirmojo partnerių susitikimo metu vyko diskusijos apie teritoriją ir jos išskirtinumą. Šioje miesto dalyje esama iniciatyvių verslų, kultūros bei sporto įstaigų bei organizacijų, mokyklų, veiklą pradės daug naujų maitinimo ir paslaugų įstaigų, planuojamas modernus biurų kompleksas bei prekybos centras ir t. t. Bendruomenė neslėpė, kad labiausiai Klaipėdos centrinei daliai kol kas trūksta gyventojų.
Klaipėdos senamiestyje gyvena tik apie 1300 žmonių. Tūkstančiai klaipėdiečių yra palikę miestą ir persikraustę į individualius namus kitoje Palangos plento pusėje. Tikimasi, kad nemažą jų dalį pavyks susigrąžinti į naująjį Klaipėdos centrą – Malūnų bendruomenę. Argumentų „už“ yra daugiau nei pakankama.
„Atgimstanti vieta yra tarsi miestas mieste, kurio gyventojai ras balansą tarp miesto ir kurorto, ramybės ir aktyvios veiklos. Tai miesto centras, kuriame patogu gyventi, kartu gausu žaliųjų erdvių ir gamtos, suteikiančios tobulą darbo ir poilsio balansą. Mūsų bendruomenė bus atradimas ne tik jo gyventojams, bet ir visiems klaipėdiečiams bei miesto svečiams. Čia jie ras erdvių praleisti laisvalaikį, naujų veiklų ir naujų mėgstamiausių vietų“, – kalbėjo „Eriado“ vadovė Vita Žutautaitė.
Jau artimiausiais metais šiame rajone atsiras gyvenamojo būsto pasiūla įsikurs daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų, vėliau turėtų atsirasti naujo gyvenamojo būsto dar 2 tūkst. žmonių. Jie sudarys Malūnų bendruomenės pagrindą kartu su iniciatyviomis įmonėmis ir organizacijomis.
Organizatorių nuotr.
Gyvybinga bendruomenė
Į pirmą susitikimą susibūrę įmonių ir organizacijų atstovai ne tik susipažino ir prisistatė vieni kitiems, bet ir rado daug sąlyčio taškų bei pradėjo kalbėti apie bendras veiklas ir kol kas neįtikėtinai skambančius, bet jau artimoje ateityje įgyvendinamus projektus.
Susitikime dalyvavęs „Kaunas 2022“ kultūrinių programų kuratorius Gediminas Banaitis-Skrandis dalijosi geraisiais Kauno ir Kauno rajono pavyzdžiais atgaivinant bendruomenes ir buriant jas bendroms veikloms. Jis rodė, koks svarbus yra pačių gyvenamųjų rajonų bendruomenių įsitraukimas siekiant, kad gyvenimas būtų socialiai aktyvesnis ir gyvesnis. Nuo to pradeda ir Malūnų bendruomenė – nuo kalbėjimosi su ten gyvenančiais žmonėmis ir bandymo burtis, kad rajonas būtų gyvybingas nuo pat pradžių.
Žodis „gyvybingas“ itin dera su iniciatyvos pavadinimu, kurį bendruomenės nariai išrinko remdamiesi specialistų įžvalgomis ir išklausę istoriko dr. V. Safronovo rekomendacijas atsižvelgti į teritorijos istorinę raidą. Malūnai atspindi siekiamą rajono įvaizdį – vietą, pilną kūrybinės energijos, bendravimo ir telkiančių organizacijų. Tai vieta, kur diegiamos pažangiausios technologijos, vyksta nuolatinis judėjimas ir kuriama energija.
Organizatorių nuotr.
Atneš naujų vėjų
Naujojo projekto iniciatyvinė grupė tiki, kad jau greitai į uostamiestį atneš naujų vėjų.
„Kartu su partneriais siekiame, kad Klaipėda būtų atgimstantis, gyvas miestas. Patogi šios vietos lokacija, kokybiško būsto ir visų reikalingų paslaugų pasiūla suteikia naujas galimybes Klaipėdai pritraukti talentus. Verslams tai galimybė siekti sinergijos auginant bendruomenę ir pritraukiant klientų srautus“, – sakė „Tech Zity“ įkūrėjas ir direktorius Darius Žakaitis.
„Tech Zity“ buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Bangų gatvėje vysto daugiafunkcinį 15 tūkst. kv. m centrą, kuriame bus įkurtos bendradarbystės ir biurų erdvės, konferencijų centras renginiams iki 1000 dalyvių, trumpalaikei nuomai skirtos gyvenamosios patalpos, erdvės bendruomenei ir maitinimo įstaigoms, sporto studija, taip pat gyvenamųjų loftų patalpos.
„Kuo daugiau mūsų bendruomenėje atsiras gyventojų ir darbuotojų, lankysis miesto svečių, tuo geriau bus čia įsikūrusiems verslams, nes būtent žmonių srautai suteikia verslui gyvybę ir leidžia toliau augti“, – pridūrė „Švyturys Bhouse“ vadovė Martyna Feser.
Malūnų bendruomenė yra atvira visoms šiame kvartale veikiančioms įmonėms ir organizacijoms, taip pat toms, kurioms artima projekto idėja. Bendruomenė kviečiama jungtis ir bendrauti „Facebook“ grupėje adresu https://www.facebook.com/groups/malunai.
Iniciatoriai tikisi, kad aplink Bangų gatvę veikiantys verslai ir organizacijos, taip pat aktyvūs miestiečiai aktyviai bendradarbiaus kuriant atsinaujinančiai istorinei miesto vietai naują identitetą.
Naujausi komentarai