Operacijoje dalyvavo jūrų pėstininkai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Portugalijos ir Rumunijos, taip pat Lenkijos ir JAV desantiniai laivai „Gniezno“ ir USS „Fort Mchenry“, aviacinę paramą vykdė Ispanijos atakos lėktuvai AV-8B, Jungtinės Karalystės ir JAV sraigtasparniai „Merlin“, „Sea King“ ir „Sea Hawk“. Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai „Sėlis“, „Aukštaitis“ ir gelbėjimo laivas „Šakiai“ išsilaipinimo metu užtikrino operacijose rajone saugią laivybą.
„Tai labai svarbios Lietuvai pratybos, kurios šiais metais Baltijos jūroje vyksta jau 47-ąjį kartą. Jų esmė visada buvo karinis bendradarbiavimas ir pasiruošimas reaguoti į krizes. NATO ir partnerių šalių pajėgos pratybose demonstruoja pasirengimą kolektyvinei gynybai, solidarumą užtikrinant saugumą Baltijos regione ir Europoje“, – sakė pratybas stebėjęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Pasak ministro R. Karoblio, pratybos BALTOPS taip pat atspindi transatlantinių ryšių ir vienybės svarbą Europos saugumui. „JAV karinių pajėgų, ypatingai atkurtojo JAV 2-ojo karinio jūrų laivyno, buvimas Baltijos jūros regione yra itin reikšmingas atgrasymo faktorius“, – akcentavo R. Karoblis.
Šiais metais BALTOPS 2019 pratyboms vadovavo JAV 2-asis karinis jūrų laivynas, kuris buvo atkurtas 2018 metais JAV karinių jūrų pajėgų sprendimu. JAV 2-ąjam kariniam jūrų laivynui tai buvo pirmoji operacinė veikla Baltijos jūros regione.
Iš viso Baltijos jūros regione birželio 9–21 d. vykstančiose pratybose dalyvauja daugiau nei 8 tūkst. įvairių karinių pajėgų atstovų, 50 karo laivų ir 40 orlaivių iš 16 NATO ir 2 partnerių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vokietijos.
Pagrindinis pratybų BALTOPS 2019 tikslas – sustiprinti pajėgumų reikalingų skubiam reagavimui į krizes ir regioniniam stabilumui koordinaciją, skatinti taiką ir saugumą Baltijos regione.
Parodomąją sąjungininkų pajėgų išsilaipinimo operaciją Nemirsetoje kartu su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu stebėjo Lietuvos kariuomenės Mokymų ir doktrinų valdybos vadas brigados generolas Gintautas Zenkevičius, Jungtinių Amerikos Valstijų II-ojo jūrų laivyno vadas viceadmirolas Andrew Lewis, NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadas generolas Erhard Buhler, NATO Jungtinių jūrinių pajėgų vadas viceadmirolas Keith Blount ir kiti aukšto rango Lietuvos kariuomenės ir užsienio šalių pareigūnai bei vyriausybės atstovai.
Naujausi komentarai