Klaipėdietė Zina – garbaus amžiaus, patyrusi ne vieną operaciją, įsitikinusi, kad privalo nuolatos judėti, pasivaikščioti bent kartą per dieną.
Moteris kasdien eina į gamtą, esą kitaip, kaip pati teigia, nepakiltų iš lovos.
Besirūpinančių savo sveikata senjorų Klaipėdoje yra, tačiau galbūt ne tiek, kiek norėtųsi.
Statistikos departamento duomenimis, šių metų pradžioje Klaipėdoje buvo per 158 tūkst. gyventojų, iš jų 32 tūkst. yra 65-erių ir vyresni.
Ne paslaptis, senjorai ne itin mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį, dažniausiai pasiteisindami ligomis.
Įvairios įstaigos ne vienerius metus mėgina vyresnio amžiaus žmones įtraukti į visokias fizines ar sveikatinimo veiklas bei masinius užsiėmimus.
Klaipėdoje aktyviai sportuoti skatina net Immanuelio Kanto viešoji biblioteka Kalnupės padalinyje.
Tačiau jau bemaž pusmetį kiekvieną ketvirtadienį ir penktadienį į „Full body“ treniruotes, kurias veda trenerė, ateina tik kelios pensinio amžiaus moterys.
„Mes skatiname senyvo amžiaus žmones sportuoti ir pabendrauti. Nors sportuojančiųjų – vos kelios moterys, mes vis tiek džiaugiamės, kad nors ir labai nedrąsiai, bet pamažu sportininkių daugėja, o ir pačios darbuotojos kartais prisijungia prie mankštų, taip rodydamos pavyzdį“, – kalbėjo užsiėmimų organizatorės.
Vyresnio amžiaus klaipėdiečius judėti skatina ir Klaipėdos sveikatos biuras, organizuojantis fizinio aktyvumo, sveikos mitybos bei ligų prevencijos veiklas.
Viena veiklų pavadinta „Sveikas senėjimas“, pagal ją pradėtos organizuoti senjorų vaikščiojimo grupės.
Klaipėdoje veikia ir Trečiojo amžiaus universitetas, kuriame rengiamos pustrečių metų studijos Sveikatos fakultete, kad senjorai turiningai ir aktyviai leistų laisvalaikį, gilindami žinias apie sveiką gyvenseną.
Universiteto lankytojų amžiaus vidurkis – nuo 66 iki 75 metų.
Naujausi komentarai