Pereiti į pagrindinį turinį

Po keisto vizito – rūpesčiai

2017-03-03 03:00

Uostamiesčio savivaldybės vadovai svarsto, kaip užtikrinti didesnį darbuotojų saugumą. Šis klausimas kilo po to, kai pas miesto merą atėjęs interesantas atsinešė šaunamąjį ginklą ir, išsitraukęs jį priimamajame, sukėlė tikrą sumaištį.

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Ginklą pasidėjo ant stalo

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova pradėjo lankytis savivaldybės padaliniuose, kurie teikia paslaugas gyventojams.

Ji jau pabuvojo Vieno langelio ir e. paslaugų poskyryje, Viešosios tvarkos skyriuje, Socialinės paramos skyriaus padalinyje Vytauto gatvėje, Vaiko teisių apsaugos skyriuje.

Pagrindinis vizitų tikslas buvo įvertinti situaciją, siekiant pagerinti miestiečiams teikiamų paslaugų kokybę ir užtikrinti darbuotojų saugumą.

"Tokių žingsnių ėmėmės po to, kai į miesto mero priimamąjį atėjo vyras, kuris atsinešė ginklą. Nusprendėme pasižiūrėti, kaip įvairūs padaliniai gali apsisaugoti nuo lankytojų fizinių ir emocinių išpuolių", – teigė pavaduotoja.

"Klaipėda" jau rašė, kad vasario 20 dieną, apie 16 valandą, pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską susitikimo atėjo 1931 m. gimęs klaipėdietis, kuris aiškino patyręs kažkokią žalą, žarstėsi litais ir kažką nerišliai šnekėjo.

Pas merą pokalbis užtruko apie 20 minučių, ir vyriškis išėjo į priimamąjį, kur ėmė kraustyti daiktus iš savo krepšio. Be kitų daiktų jis ištraukė ir į maišelį suvyniotą ginklą bei padėjo jį ant stalo.

Ką atvykėlis su juo būtų daręs, nežinia, bet tada veiksmų ėmėsi priimamojo darbuotojai, kurie paėmė ginklą ir iškvietė policiją. Ši ir išsivežė neadekvačiai besielgusį žmogų.

Keis darbo laiką?

E.Mantulova pripažino, kad sulaukiama pageidavimų, jog į savivaldybės padalinius žmonės galėtų užsukti ir prieš ar po savo darbo dienos.

Pavaduotojos teigimu, įstatymas taip pat numato, kad savivaldybė sudarytų sąlygas interesantams paslaugas teikti ne tik oficialiai pripažintu darbo laiku, o problemas būtų galima ateiti išspręsti iki 19 val.

"Manome, galbūt vieni su interesantais bendraujantys žmonės galėtų pradėti ir baigti dirbti anksčiau, o kiti darbo dieną pradėtų ir baigtų vėliau", – komentavo pavaduotoja.

Tobulinti yra ką

Anot E.Mantulovos, atkreiptas dėmesys, ar savivaldybės padalinių, kurie priima miestiečius, patalpos pritaikytos įvairioms žmonių grupėms: judėjimo negalią turintiesiems, akliesiems, vyresnio amžiaus asmenims.

"Pagal šį kriterijų turime netobulą aplinką. Reikia imtis veiksmų", – tvirtino pavaduotoja.

E.Mantulova neslėpė, kad sudėtingiausia situacija, kalbant apie judėjimo negalią turinčių ar sunkiai vaikštančių vyresnio amžiaus žmonių priėmimą, yra Socialinės paramos skyriaus padalinyje Vytauto gatvėje.

Pasak pavaduotojos, yra parengtas šio pastato atnaujinimo projektas. Remonto darbai yra būtini, nes inžineriniai tinklai susidėvėję, iš kanalizacijos sklinda nemalonus kvapas.

"Reikia apsispręsti, ar rekonstruoti pastatą, ar šį padalinį perkelti į kitą vietą, kur aplinką būtų paprasčiau pritaikyti neįgaliesiems. Dalis paslaugų čia teikiamos antrame aukšte. Reikėtų įrengti keltuvą, tačiau tam nėra techninių galimybių", – apgailestavo pavaduotoja.

E.Mantulova teigė, kad geriausios sąlygos yra Viešosios tvarkos skyriuje.

Sunkiai neįgaliesiems pritaikomos ir pagrindiniame savivaldybės pastate Liepų gatvėje esančios patalpos, kur klientams paslaugas teikia Vieno langelio ir e. paslaugų poskyrio darbuotojai.

Reikėtų pagalvoti ir apie apsaugą šiame padalinyje.

"Šiame padalinyje apsilanko labai daug žmonių. Reikia spręsti, kaip gerinti paslaugų kokybę. Pačios patalpos sunkiai pritaikomos neįgaliesiems. Reikėtų pagalvoti ir apie apsaugą šiame padalinyje", – pabrėžė pavaduotoja.

Padeda apsaugos darbuotojas

Socialinės paramos skyriuje Vytauto gatvėje dirba apsaugos darbuotojas, kuris drausmina lankytojus. Šią paslaugą savivaldybė įsigijo po to, kai prieš metus į šį padalinį užėjęs vyras apsipylė degiu skysčiu ir žiebtuvėliu padegė save.

"Apsaugos darbuotojas čia nuolat būna ir prižiūri tvarką. Jis ne tik atlieka savo tiesiogines pareigas, bet ir padeda žmonėms, kurie sunkiai orientuojasi, pasiekti reikiamą specialistą, parodo, kur yra pastarojo kabinetas. Buvome maloniai nustebinti tokios bendradarbiavimo formos", – pasakojo E.Mantulova.

Apsaugos darbuotojo pageidavo Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, kurie dirba su rizikos šeimomis. Šio padalinio patalpose yra įrengta vaizdo stebėjimo kamera.

E.Mantulova atkreipė dėmesį, kad šiame padalinyje dirba tik moterys, tad joms būtų sudėtinga fiziškai apsiginti nuo išsišokėlio.

"Nors kursai, kaip reaguoti į stresines situacijas, organizuojami nuolat, jie nesuteikia saugumo dėl užpuolimų. Darbuotojos socialinės rizikos šeimas lanko po dvi. Į pagalbą pasitelkia ir policijos pareigūnus", – kalbėjo pavaduotoja.

E.Mantulova dar lankysis Socialinės paramos skyriaus padalinyje Laukininkų gatvėje, Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriuje. Tada, viską įvertinus, bus nutarta, kokių priemonių imtis.

Pristatė naują sistemą

Uostamiesčio savivaldybės vadovai išklausė ir apie sistemos LEAN, kuri verčiama "Lieknoji Vyriausybė", gerąją patirtį, kurią pristatė dr. Modestas Gelbūda.

LEAN sistema beveik visose viešojo sektoriaus įstaigose taikoma Skandinavijos šalyse. Lietuvoje ši sistema jau yra įdiegta "Sodroje" ir Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Ją naudoja ir verslininkai – nemažai didelių kompanijų.

E.Mantulova atkreipė dėmesį, kad "Sodroje", įdiegus LEAN sistemą, pagreitėjo klientų paslaugų teikimo laikas ir kokybė, pavyko sutaupyti šešis darbuotojų etatus.

"Kol kas nesame apsisprendę, ar Klaipėdos savivaldybė bus pionierė, kuri dirbs su šia sistema. Tiesiog išklausėme informaciją. Matome, kad pareigų daugėja, o didinti administracinio aparato nenorime ir neketiname. Tad reikės ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti kokybę ir pagreitinti procesus", – komentavo pavaduotoja.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų