Profsąjungų atstovai ne tik džiaugiasi taikiai praėjusiu mitingu, bet ir pyksta – netiesioginiu riaušių kurstymu Klaipėdoje įtarinėjami tvarką turėję prižiūrėti pareigūnai.
Naujų mokesčių nesiūlo
Vakar viešai aptarti šeštadienį uostamiestyje vykusio mitingo rezultatai.
"Tai buvo didžiausios akcijos nuo Sąjūdžio laikų. Dabar stebėsime valdžios reakciją, tačiau didelių iliuzijų neturime", – teigė Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos Klaipėdos regiono koordinatorius Raimondas Tamošauskas.
Anot R.Tamošausko, taip kalbėti verčia pasigirdusios žinios, jog Vyriausybė gali pasirinktinai vykdyti tik kai kuriuos profsąjungų išdėstytus reikalavimus.
"Ministras pirmininkas jau lyg ir pritaria Nekilnojamojo turto mokesčiui, gali jį siūlyti įvesti, tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog toks punktas buvo pasiūlytas kaip alternatyva dabartiniams mokesčiams – jei valstybė panaikins dabartinę mokesčių sistemą, tai galėtų būti pajamų šaltinis. Mes jokiu būdu nesiūlome įvesti dar vieną mokestį", – aiškino R.Tamošauskas.
Žada protestų bangas
R.Tamošauskas įsitikinęs, jog protesto akcijas reikės kartoti. Kokios jos bus, kol kas dar neaišku. Anot koordinatoriaus, viskas priklausys ne tik nuo Vyriausybės, bet ir nuo kitų valdžios institucijų. Miesto – taip pat.
Jau šiandien vyks Klaipėdos profsąjungų susitikimas su miesto meru Rimantu Taraškevičiumi. Vasario 2 d. planuojamas susitikimas ir su klaipėdiečiais Seimo nariais.
"Jei Vyriausybė nekreips dėmesio į reikalavimus, protestai vyks jau nebe su ekonominiais, bet su politiniais šūkiais. Reikalausime paleisti Seimą", – tikino R.Tamošauskas.
Teisėsaugai – kaltinimai
Aptardamos mitingo eigą apie trisdešimties Klaipėdos profsąjungų atstovai nešykštėjo ir kaltinimų.
Daugiausia – teisėsaugos struktūroms bei Klaipėdos miesto ir apskrities profsąjungos pirmininkui Edvardui Šalkauskui.
Klaipėdos darbininkų sąjungos pirmininkas Alvidas Balskus atvirai prabilo kaltinimais teisėsaugos pareigūnams, esą šie netiesiogiai siekę neramumų, panašių į vykusius Vilniuje, ir taip norėję diskredituoti mitingą.
Su tuo, anot A.Balskaus, esą galėjęs būti susijęs E.Šalkauskas.
"Žmogus po sprendimo organizuoti akciją staiga atsiranda organizacinėje grupėje. Paskui jį vienintelį iškviečia teisėsaugos struktūros ir tik su juo bendrauja, kaip su pagrindiniu organizatoriumi. O jis savo ruožtu nesakė, kad tariasi su specialiosiomis tarnybomis. Eisenos metu E.Šalkauskas ne šiaip sau sustabdė tūkstantinę sunkiai valdomų žmonių eiseną ties Liepų gatve", – aiškino A.Balskus, įtaręs, kad minią norėta atvesti prie savivaldybės.
Įtarimų A.Balskui sukėlė ir tai, jog prie miesto savivaldybės buvo mažai policijos ekipažų, nebuvę jokios užkardos, o saugumo tarnybos automobiliai važiavo pačiame eisenos gale.
Visa tai, anot A.Balskaus, buvo daroma sąmoningai. Bus siekiama, kad dėl teisėsaugos ir E.Šalkausko veiksmų būtų atliktas tyrimas.
Pavydi populiarumo?
Tačiau E.Šalkauskas griežtai atmetė bet kokius kaltinimus ir teigė, jog nesivelia į jokias aferas su profsąjungomis. Šios, anot jo, kovoja dėl viršenybės.
"Juk visi organizavome streiką, jie dabar pavydi, kad mane labiau išreklamavo žiniasklaida", – pagrindinį motyvą įvardijo E.Šalkauskas.
Pasiteiravus, kodėl keliatūkstantinė žmonių kolona buvo sustabdyta būtent ties Liepų gatve, kurioje įsikūrusi savivaldybė, E.Šalkauskas teigė, jog tai atsitiktinumas.
"Priekyje ėjo kai kurie asmenys, šaukę "Lauk valdžią". Sustabdžiau policijos automobilį ir paprašiau pareigūnų, kad jie iškviestų pastiprinimą ir padarytų tvarką", – aiškino E.Šalkauskas.
Naujausi komentarai