"Čia jums už tai, kad kitąkart nesugalvotumėte atsivežti šuns", – tokius žodžius išgirdo vilnietė, gavusi kelių šimtų litų papildomą sąskaitą už poilsį su šuniuku.
Už augintinį – 300 litų
Svečių namuose "Baldininkas" Pervalkoje savaitę ilsėjusi moteris dienraščiui pasakojo buvusi apstulbusi, kai išsikraustant iš viešbučio jai buvo pateikta ir sąskaita už kelių mėnesių šuniuką.
"Poilsiavau su vaikais, kartu vežėmės mažytį šunelį. Atvykus buvo pranešta, kad turiu papildomai sumokėti 40 litų mokestį už šunį. Sumokėjau nesusimąsčiusi, tačiau po savaitės paaiškėjo, kad po 40 litų turėjau mokėti už kiekvieną čia praleistą dieną. Aš nebuvau įspėta apie tokius įkainius. Už kelių mėnesių šunelį buvo paprašyta daugiau nei už mano sūnų", – pasakojo Beatričė P.
Poilsio namų "Baldininkas" savininkė Vaiva Obolevičiūtė vis dėlto tikino, kad klientė apie nustatytus mokesčius už poilsį su gyvūnais buvo informuota.
"Moteris užsakymo formą pildė internetu, ten aiškiai parašyta, kad para gyvūnui pas mus kainuoja 40 litų. Ši klientė be reikalo piktinasi. Ji šuniuką buvo visai nakčiai palikusi vieną kambaryje. Nesvarbu, kad šunytis mažas, kaip tik su mažais daugiau bėdų. Jis visą naktį kaukė, buvo paliktas be ėdesio ir vandens. Maži šuniukai linkę viską draskyti. O kas tuomet turėtų kompensuoti padarytą žalą?" – klausė viešbučio vadovė V.Obolevičiūtė.
Viešbučio savininkė tikino, kad poilsiautojai turėtų suprasti viešbučių administraciją dėl prašomo mokesčio už naminius gyvūnus, nes kiekvienas augintinių turi atlikti gamtinius reikalus, jam reikalinga nuolatinė priežiūra. Keturkojo amsėjimas gali sukelti nepatogumų kitiems svečiams.
Ponių su šuneliais rojus
Neringos turizmo informacijos centro vadovės Reginos Kondraškinos teigimu, nors poilsiautojai neretai ieško poilsio kambarių, kur galėtų atsivežti augintinius, tačiau tik keletas viešbučių teikia tokią paslaugą.
"Lengviau nakvynės su augintiniu ieškoti privačiame sektoriuje, tose vilose ar apartamentuose, kur yra kiemeliai, žmonės mielai priima poilsiautojus su keturkojais. Neringoje poilsis nepigus, tad dažniau miesto gatvėse sutinkame ponias su šiuo metu populiariais mažais šunyčiais. Per vasarą esu pastebėjusi tik keletą didesnių augintinių. Tačiau atvažiuojantys turėtų nepamiršti, kad šunų negalima vestis į pajūrį", – pasakojo R.Kondraškina.
Tačiau R.Kondraškinos teigimu, daugybė viešbučių vis dėlto griežtai atsisako priimti gyvūnus.
"Matyt, bijoma, kad šuneliai gali ką nors sugadinti. Konfliktų šiais metais nebuvo, jokių nusiskundimų dėl lojimo", – tikino Turizmo centro vadovė.
Nidoje dešimt viešbučių kviečia svečius atsivežti augintinius. Juodkrantėje prieš keletą metų poilsiautojai smalsiais žvilgsniais nulydėdavo pasaulinio garso kino žvaigždę Džeremį Aironsą, atostogaujantį net su dviem pudeliais.
Juodkrantėje keturkojus priima trys svečių namai.
Kinologai Palangą aplenkė
Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė tikino, kad prieš keletą metų Kinologų draugijos organizuojamas šunų parodas teko iškeldinti iš pajūrio dėl viešbučių savininkų nesupratingumo.
"Viena priežasčių ta, kad Palangos viešbučiai nepriima šunų. Kita priežastis – Palangoje vasarą per daug žmonių. Tegu atleidžia pajūrio viešbučiai, tačiau galiu pasakyti, kad Lietuvos provincija iki dabar kratosi keturkojų ir nenori suprasti, jog keliautojas su šunimis niekada nesukels problemų. Toks žmogus negers, nepridarys bėdų kambaryje, o kaip tik susimokės už šuns nakvynę", – rėžė Lietuvos kinologų draugijos pirmininkė R.Kazlauskaitė.
Draugijos prezidentė tikino, kad keliaudama po pasaulį nė vienoje šalyje nesusidūrė su draudimu vestis į viešbutį šunį.
"Prieš keletą metų Vilniaus viešbučiai tai suprato, šiuo metu net patys siūlo ir taiko nuolaidas svečiams su keturkojais. Tačiau šią savaitę mano draugai buvo priversti grįžti iš pajūrio, nes viešbučio savininkas griežtai atsisakė įleisti šeimą su Jorkšyro terjeru. Žmonės turėjo specialiai važiuoti atgal į Vilnių ir palikti namuose vos du kilogramus sveriantį šunelį. Šis požiūris nepasikeis tol, kol lietuvis manys, kad šuns vieta – prie būdos", – piktinosi R.Kazlauskaitė.
Laukiami tik kišeniniai
Palangoje iš 60 viešbučių su augintiniu galima apsigyventi tik 14-oje. Tačiau už meilę savo šuneliui teks pakrapštyti piniginę. Viešbučiai nurodo, kad mažiausiai trukdžių bus atkeliavus su nedideliais šunimis.
"Nedideli, iki 10 kilogramų svorio šuneliai priimami už 10–50 litų mokestį. Daugiau nei dešimties kilogramų svorio augintiniai nakvoja už 20–100 litų mokestį per parą", – pasakojo Palangos turizmo informacijos centro darbuotoja Egidija Smilingienė.
Vienas populiariausių tarp keturkojų augintojų – viešbutis "Gamanta". Čia už bet kokio dydžio šunį imamas vos 50 litų vienkartinis mokestis.
"Nusprendėme teikti šią paslaugą pastebėję, kad poilsiautojai ieško tokių vietų, kur galėtų ilsėtis su augintiniais. Atsiveža nuo mažylio iki rimto, didelio šuns. Didžiausias šią vasarą pas mus viešėjęs Maskvos sargybinis buvo mielas ir jokių bėdų nepridarė. Čia svarbu požiūris. Mūsų viešbutis laikosi nuomonės, kad senyva pora su šuneliu yra patikimesnis klientas. Mes mielai laukiame bet kokios veislės augintinių", – dėstė viešbučio "Gamanta" administratorė Nika Malinienė.
Nelaukiami ir kavinėse
Į pajūrį su šunimis atostogauti atvykę poilsiautojai kartais griebiasi gudrybių, kai kambarių savininkai atsisako priimti su keturkojais. Vieni bando nedidelius šunelius įsinešti į kambarius slapčiomis, tuomet laikui bėgant bei "gudrybei" iškilus į viešumą žmonėms tenka raudonuoti ir atverti pinigines įpykusiems svečių namų administratoriams. Kitos šeimos tikina priverstos rinktis poilsį pigiuose nameliuose be dušo ir kitų patogumų vien tik tam, kad keturkojis galėtų laisvai lakstyti pririštas prie namelio durų.
Ne visose kavinėse ir net lauko terasose laukiami lankytojai su šunimis. Neretai toks poilsiautojas tiesiog paprašomas pakilti ir išeiti, nors tik nedaugelis restoranų įėjimo duris pažymėjo ženklu, draudžiančiu vestis šunis.
Klaipėdoje šią vasarą poilsiautojus su gyvūnėliais priima tik "Reval Inn" viešbutis – už 52 litus parai bei viešbutis "Klaipėda". Čia augintinio nakvynė parai kainuos nuo 69 litų. Girulių kempinge nustatytas šešių litų mokestis už šunį.
Pripažįsta kovą pralaimėję
Smiltynės perkėlos bandymas uždrausti šunų mylėtojams keltis į Smiltynę su šunims be antsnukių sulaukė gyventojų pasipriešinimo.
"Mes kovą pralaimėjome. Draudimas be antsnukių vesti šunis į keltą buvo tik dėl žmonių saugumo. Tačiau kilus nepasitenkinimui sprendimą atšaukėme. Tuo labiau kad gyvūnų laikymo mieste taisyklėse nėra aiškiai nurodyta, kokiose vietose antsnukis būtinas. Rašoma, jog tik esant reikalui antsnukis uždedamas. O kas pasakys, kada tas reikalas būna?" – nesuprato Smiltynės perkėlos vadovas Algirdas Žukauskas.
Keltais – po Europą
Keltų laivybos "DFDS Lisco" Keleivių rinkodaros ir pardavimų skyriaus vadovas Arvydas Skuodas tvirtina, kad kompanija taikiai išsprendė keleivių su šunimis klausimą.
"Šunys mielai laukiami mūsų keltuose. Po vieną ar du augintinius plaukia kiekvienu reisu. Mes esame įrengę po dvi kajutes keliaujantiems su naminiais gyvūnais. Yra tik kelios sąlygos – vienoje kajutėje negali būti daugiau nei du augintiniai", – tikino A.Skuodas.
"DFDS Lisco" keltuose keliaujantys su gyvūnais privalo išsipirkti atskirą kajutę.
"Reikalaujame turėti visus dokumentus. Už gyvūną numatytas 138 litų mokestis. Kelte gamtinių reikalų atlikimui keturkojams numatyta atskira vieta, kurią jūrininkai nuolat prižiūri. Bėdų neturime, tik labai retai slapčia bandoma įsinešti gyvūnus", – tvirtino A.Skuodas.
Net medžiotojai su šunimis iš Klaipėdos uosto keltais be trukdžių gali vykti į specialiai užsienyje rengiamas medžiokles.
"Jei plaukimas neilgas ir žmogus nenori leisti pinigų veltui, tokiais atvejais sutinkame, kad šuo liktų specialiame narve automobilyje. Už tai jokio mokesčio neimame. Šeimininkas kelionės metu gali aplankyti keturkojį, tačiau negali jo vedžioti po denį", – teigė A.Skuodas.
Naujausi komentarai