Prie konteinerių Gargžduose – kalnas atliekų: aplinką teršia patys gyventojai Pereiti į pagrindinį turinį

Prie konteinerių Gargžduose – kalnas atliekų: aplinką teršia patys gyventojai

2026-03-12 12:59

Gargžduose užfiksuota netvarkinga vieta – prie atliekų konteinerių sukrauti šiukšlių maišai. Gyventojai socialiniuose tinkluose dalijosi nuotraukomis, kuriose matyti prie konteinerių paliktos krūvos atliekų.

Netvarka: prie konteinerių stūksojo kalnas šiukšlių maišų – gyventojai ėmė skųstis netvarka.
Netvarka: prie konteinerių stūksojo kalnas šiukšlių maišų – gyventojai ėmė skųstis netvarka. / „Facebook“ paskyros „Gargždai United“ nuotr.

Klaipėdos gatvė yra viena pagrindinių Gargždų gatvių, todėl tokie vaizdai, pasak vietinių gyventojų, ne tik sukelia nepatogumų žmonėms, kurie eina šaligatviu, bet ir gadina miesto įvaizdį.

Prasidėjo diskusijos, ką tokioje situacijoje reikėtų daryti. Kai kurie gyventojai svarstė, kad vietose, kur šiukšlių nuolat susikaupia, galėtų būti pastatyta daugiau konteinerių.

„Visų daugiabučių konteineriai panašaus vaizdo – matyt, galvojama, kad vis dar žiema ir prie jų privažiuoti neįmanoma“, – socialiniuose tinkluose komentavo miesto gyventojas Pranas.

Kiti miestiečiai taip pat teigė, kad tokia netvarka šioje vietoje nėra įprasta ir tikrai nepuošia aplinkos. Įžvelgiamas ir žmonių neatsakingumas.

„Juk patys žmonės tas atliekas ir sukrauna taip, kaip nori, todėl šiukšlių maišai mėtosi ir ant šaligatvio. Ne kartą mačiau, kad atliekos kraunamos ir tada, kai šiukšlinėse dar yra nemažai vietos. Aplinką teršia patys žmonės, nes yra ir kitų konteinerių, kur galima išmesti šiukšles – nebūtina specialiai krauti jų ant viršaus, matant, kad taip elgiasi kiti“, – komentavo viena gargždiškė.

Tačiau gyventojai reiškė tikėjimą, kad problema bus sprendžiama, o atliekų tvarkymas taps sklandesnis.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnį savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų.

Pakartotinai padarytas toks pažeidimas gali užtraukti baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Klaipėdos rajono savivaldybės įstaigos „Gargždų švara“ vadybininkė-kontrolierė Agnė Zabrynaitė paaiškino, kad tokia situacija susidarė dėl to, kad išvežimo dieną atliekų vežėjas neišvežė šių šiukšlių, kadangi negalėjo privažiuoti dėl pusiau požeminių atliekų konteinerių užstatymo transporto priemonėmis.

„Dėl tokios pasikartojančios situacijos, planuojamas pasitarimas dėl papildomų ženklų, draudžiančių statyti automobilius prie pusiau požeminių konteinerių, pastatymo“, – teigė A. Zabrynaitė.

Šiuo metu problema yra jau išspręsta – atliekos jau yra surinktos ir išgabentos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų