Pereiti į pagrindinį turinį

Prokurorė: „Grigeo Klaipėda“ nevalytas nuotekas leido nuolat, ne tik avarijos atveju

2020-01-18 11:50

Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė sako, kad bendrovė „Grigeo Klaipėda“, galimai į Kuršių marias leidusi beveik nevalytas nuotekas, galėjo tai daryti nuolat.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Mes manome, kad avariniu vamzdžiu jie turbūt laiko tą vamzdį, kurį mes laikome nelegaliu, nes dokumentuose to vamzdžio nematome. Jei jis yra oficialiai įrengtas, jis ir turėtų būti apskaitytas tinkamai bei naudojamas tinkamai. Šiuo atveju, mūsų žiniomis, jie tas nevalytas nuotekas leido nuolat, ne tik avarijos atveju“, – „Žinių radijui“ sakė G. Skersinskytė.

Pasak jos, prokuratūra nuspėja, kur ieškomas vamzdis galėtų būti.

„Mes maždaug numanome, kur jis galėtų būti. To pasiūlymo, kad jie patys parodys to vamzdžio buvimo vietą, niekas nepateikė. Jei jie parodys („Grigeo Klaipėda“. – ELTA), tai mes turbūt apžiūrėsime. Jei ne, tai telksime tam tikras specialias priemones, kad nustatytume, kurioje vietoje jis tiksliai yra“, – „Žinių radijui“ teigė prokurorė.

Ji patvirtino, kad nuotekos buvo leidžiamos tamsiu paros metu.

ELTA primena, kad Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.

„Grigeo“ grupės prezidentas Gintautas Pangonis sakė, kad įmonėje atliktas tyrimas parodė, jog nuotekos iš tiesų patekdavo į Kuršių marias, tačiau tai esą buvo daroma per avarinį vamzdį ir jos buvo iš dalies išvalytos. G. Pangonis sakė, kad kol kas nežinoma, kodėl vamzdis buvo naudojamas ne pagal paskirtį.

Penktadienį įmonė išplatino pranešimą, kad „Grigeo Klaipėda“ bendradarbiauja ir toliau pasiruošusi aktyviai bendradarbiauti su teisėsauga – Klaipėdos prokuratūros atstovams aprodyti visą nuotekų valymo įrenginių infrastruktūrą ir galimą ieškomo vamzdžio buvimo vietą.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų