Renovuoto daugiabučio atstovė: pastangos tikrai duoda rezultatus, kurie džiugins ne vienerius metus Pereiti į pagrindinį turinį

Renovuoto daugiabučio atstovė: pastangos tikrai duoda rezultatus, kurie džiugins ne vienerius metus

2025-05-22 05:00

Po renovacijos taupesniu ir šiuolaikiniam gyvenimui pritaikytu būstu šiandien itin džiaugiasi daugiabučio, esančio Debreceno gatvėje, Klaipėdoje, gyventojai. Modernizuoti jį paskatino ne viena priežastis – korozijos paveikti vamzdynai, neveikiantys liftai, milžiniškos sąskaitos už šildymą ir apleisti rūsiai. Susipažinkite su daugiabučio, dalyvaujančio Aplinkos projektų valdymo agentūros organizuojamuose „Metų renovacijos projekto rinkimuose“, sėkmės istorija.

Daugiabutis po modernizacijos.
Daugiabutis po modernizacijos. / APVA archyvo nuotr.

Namo renovacijos projekto administratorė Birutė Arošienė pasakojo, jog namo būklė buvo tokia bloga, kad gyventojams nereikėjo aiškinti, kodėl jam reikalinga renovacija.

„Daugiabutis pastatytas 1970 metais, jame yra 72 butai. Didžiausia problema – seni ir nebeveikiantys liftai, iš kurių vienas naudotas dar nuo namo statybos pradžios. Jiems abiem visiškai sugedus, kai kuriems gyventojams teko laiptais lipti ir į aštuntą, devintą aukštus. Tai tapo be galo skausminga senyvo amžiaus žmonėms, motinoms su mažais vaikais. Kita problema – korozijos paveikti vamzdynai. Dalis gyventojų į rūsius nebuvo nusileidę dvidešimt metų – patalpose tvyrojo drėgmė, kai kur patvinę, vos keli naudojosi sandėliukais“, – pasakojo B. Arošienė.

Atlikti darbai žymiai pagerino gyvenimo kokybę

Renovacijos metu daugiabutyje buvo atlikti įvairūs darbai – apšiltintas stogas bei sienos, modernizuotas šilumos punktas. Pakeista rūsio bei laiptinių elektros instaliacija, prie įėjimų įrengti LED šviestuvai su fotodavikliais; pagal vieningą projektą įrengtos naujos balkonų ir lodžijų įstiklinimo konstrukcijos, pakeistos įėjimo, rūsio bei stogo durys, langai. Nepamiršti ir korozijos paveikti vamzdynai, kurie buvo pakeisti naujais, taip pat sumontuota buitinių nuotekų sistema, įrengtas naujas drenažas bei atnaujinta žaibosauga.

Po modernizacijos daugiabutis iš F energinio naudingumo klasės pakilo iki B – šiluminės energijos sąnaudos sumažėjo daugiau nei 55,5 proc.

„Dabar kiekvienas gyventojas gali individualiai reguliuoti šildymą savo bute, todėl energija naudojama gerokai efektyviau. Skirtumas akivaizdus: 2023 m. sausį už 64 kv. m trijų kambarių buto šildymą gyventojai mokėjo 106 Eur, o 2025 m. sausį – tik 36 Eur“, – dalijosi B. Arošienė.

Įspūdžiai iš pirmų lūpų

Be sutaupymų, gyventojai jau įvertino padidėjusį komfortą: nauji liftai leidžia pakilti į bet kurį aukštą tiesiai nuo žemės paviršiaus – į namą galima patekti visiškai nelipant laiptais. Tai itin aktualu vyresniems žmonėms, turintiems negalią, bei šeimoms su mažais vaikais.

„Nors prieš renovaciją buvo viena kita priešiška nuomonė, darbams pasibaigus situacija pasikeitė. Tiems, kurie siekia renovacijos, palinkėčiau būti aktyviems, bendruomeniškiems ir vieningiems, domėtis renovacijos priemonėmis ir jų suteikiama nauda gyvenimo kokybei. Jei name yra aktyvi žmonių grupė – kurkite bendriją, kuo greičiau priimkite reikiamus sprendimus ir imkitės darbų. Pastangos tikrai duos rezultatų, kurie džiugins ne vienerius metus“, – teigė namo gyventojų atstovė Olga Sudeikienė.

Susipažinti su visoje Lietuvoje įgyvendintais renovacijos projektais galima jau šiandien, balsuoti už savo favoritą – nuo birželio 9 d., laimėtojai bus paskelbti birželio 16 d. Atiduodami savo balsą nepamirškite įvertinti ne tik estetinį vaizdą, bet ir atliktų darbų spektrą, atsinaujinančių šaltinių diegimą, indėlį į aplinkosaugą, bendruomeniškumą bei pokyčius ne tik gatvės, bet ir viso rajono ar miesto mastu. Daugiau informacijos – APVA „Facebook“ paskyroje.

Projektas „Daugiabučių namų renovacijos skatinimas“ finansuojamas Sanglaudos fondo lėšomis.

 

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų