Būriuojasi ir laiptinėse
Pasak Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjo Viliaus Valio, skundų, kad mokiniai rūko daugiabučių namų kiemuose, pastaruoju metu gaunama daug.
Gyventojai piktinasi, kad turi kvėpuoti dūmais, jaunuoliai palieka krūvas šiukšlių.
Artimiausiu laiku kontrolieriai ketina surengti specialų reidą. Jo metu bus tikrinama, ar mokiniai nerūko daugiabučių namų kiemuose, laiptinėse.
Neseniai kontrolieriai tikrino, ar dūmas nėra traukiamas švietimo įstaigų teritorijose. Vieno reido metu nustatytas vienas pažeidėjas, kito – septyni.
Kartu su savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojais dirbo ir policijos pareigūnai.
V.Valio teigimu, nubausti daugiabučių namų kiemuose rūkančius mokinius ne visada pavyksta. Rūkyti viešose vietose yra uždrausta nepilnamečiams, o nemaža dalis sutiktųjų jau būna sulaukę 18-os.
„Tokiais atvejais atsakomybę galime taikyti, jei jaunuoliai numeta nuorūką. Vieno J.Karoso gatvės namo gyventojai rūkantiems moksleiviams yra net šiukšlių dėžę pastatę, kad šie nemėtytų nuorūkų ant žemės. Taip pat pasielgė ir J.Janonio gatvės 14-ojo namo gyventojai“, – kalbėjo vedėjas.
Kontroliuoti būtų sudėtinga
Seimas svarsto, ar uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, taip pat traukti dūmą arčiau nei 10 metrų aplink daugiabučius namus gyvenamosiose vietovėse.
Tai ne pirmas bandymas uždrausti rūkyti balkonuose. 2014 m. tokiam siūlymui nepritarė Vyriausybė.
Pažymėta, kad draudimas rūkyti balkonuose ar pro langus būtų praktiškai sunkiai įgyvendinamas ne tik dėl sunkumų užfiksuojant pažeidėją, bet ir dėl jo tapatybės nustatymo – rūkymas neleistinose vietose priskiriamas prie administracinių teisės pažeidimų, o tiriant tokias veikas į privačias patalpas patekti negali nei policijos pareigūnai, nei savivaldybių darbuotojai.
V.Valys teigė, kad nubausti balkonuose rūkančius žmones būtų sudėtinga. Reikėtų įdėti daug pastangų. Įrodyti tokį pažeidimą būtų galima, kai pažeidėjas užfiksuotas nuotraukose, vadovaujantis liudininkų parodymais.
„Būdų yra, bet reikia didelių pastangų. Blogiausia, kad kaimynai, pasinaudodami tokiu draudimu, neperkeltų savo ginčų į valstybines institucijas. Tai atima daug laiko, o naudos – mažai“, – patikino vedėjas.
Skundų jau sulaukiama
Tačiau, pasak V.Valio, draudimas rūkyti balkone turėtų naudos. Tokiu teisės aktu būtų galima remtis sprendžiant konfliktus. Juo galėtų remtis ir bendrijų pirmininkai, namų administratoriai.
„Nemanau, kad kaimynai vieni kitus skųstų dėl vieno karto. Tai būtų tokiais atvejais, kai elgiamasi piktybiškai. Visiškai neatsižvelgiama į kaimynų prašymus“, – tvirtino vedėjas.
V.Valys teigė, kad buvo gauta skundų iš gyventojų, kai į kaimyninį balkoną išeidavo rūkyti po penkis ir tai darydavo labai dažnai. Į jokius prašymus kompanija nereagavo.
„Tokiais atvejais draudimas tikrai padėtų“, – pabrėžė vedėjas.
V.Valys priminė, kad uždraudus rūkyti bendrojo naudojimo patalpose taip pat kilo nepasitenkinimas. Tačiau dabar situacija yra pasikeitusi. Bendrojo naudojimo patalpose rūkančiųjų sumažėjo.
Šią savaitę Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai budėjo ir vakarais. Iki 21 val. patruliuodavo vienas ekipažas. V.Valio teigimu, toks darbo organizavimas pasiteisino.
„Yra vietų, kur pažeidimai vykdomi būtent vakare. Dabar turime galimybę patikrinti“, – sakė vedėjas.
Naujausi komentarai