Įvairiuose miestuose pasigirsta kalbų apie kaimynų nesantaikos kibirkštis dėl šildymo sezono vėlinimo. Uostamiesčio gyventojai santūrūs: norą šildytis vėliau išreiškė pavieniai daugiabučių gyventojai.
Klaipėdos miesto savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis teigė, kad prašymų nukelti šildymo pradžią nėra gauta. Anot jo, sulaukus reikiamos temperatūros privaloma užtikrinti, kad ir butuose temperatūra atitiktų higienos normą.
„Rinkdami parašus gyventojai turėtų labai atsargiai elgtis, nes kiekvienas skundas nagrinėjamas ir mes privalome gyventojams užtikrinti, kad laikomasi visų higienos normų“, – sakė skyriaus vedėjas, pridurdamas, kad anksčiau pasitaikydavo atvejų, kai bendrijų pirmininkai be gyventojų sutikimo nuspręsdavo šildymą įjungti vėliau nei visas miestas. Tačiau, anot vedėjo, įsikišus skyriui tokių atvejų nebepasitaiko.
Šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra užsiimančios įmonės „Lamberta“ direktorius Jonas Kondratas pasakojo, kad daugiabučių gyventojų prašymų vėlinti šildymo pradžią taip pat nesulaukęs. Esą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad net surinkus 51 proc. gyventojų parašų šio sumanymo iniciatoriai privalo užtikrinti, kad nesutikusių butų gyventojai nesiskųs.
„Pasitaikė atvejis, kad gyventojų prašymu anksčiau nutraukėme šildymo sezoną, tačiau vienas iš gyventojų energetikos inspekcijai parašė skundą“, – pasakojo bendrovės direktorius.
Bendrovės „Sobo sistemos“ direktorius Zigmas Šlepetis taip pat patvirtino, kad prašymai nukelti šildymo pradžią yra itin reti. Šiemet tegautas vienas. Tačiau ir tame name nuo praėjusios savaitės radiatoriai jau šyla.
Pagrindinis prašančiųjų argumentas – noras sutaupyti. Tačiau bendrovės vadovas įspėja, jog atidėtas šildymas atneša nemažai neigiamų pasekmių.
„Namas pradeda drėkti, o tai kenkia ne tik pačiam daugiabučiui, bet ir žmonių sveikatai. Turime laikytis sanitarinių normų, pagal kurias butuose privaloma užtikrinti 18 laipsnių temperatūrą“, – sakė Z.Šlepetis.
Šiai nuomonei pritaria ir šildymo sistemų priežiūra užsiimančios bendrovės „Velma“ direktorius Ovidijus Gedulevičius.
„Pasitaiko išsišokėlių, kuriems kas nors netinka, tačiau veikia automatika su gamykliniais nustatymais, todėl šildymas savaime įsijungia, kai lauke temperatūra yra žemesnė nei 15 laipsnių“, – sakė O.Gedulevičius, pridūręs, kad nei šiemet, nei anksčiau prašymų nukelti šildymo pradžią įmonė nesulaukė.
Naujausi komentarai