Tarp Lietuvą ir Klaipėdą pasaulyje garsinančių žmonių viena ryškiausių žvaigždžių – ilgus metus sportinių šokių ansamblį "Žuvėdra" treniruojanti Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių pora.
Su "Žuvėdros" vardu – per pasaulį
Per dvidešimt darbo su "Žuvėdra" metų vadovai sukūrė ansamblį, kuris, nuolat atsinaujindamas priaugančiais šokėjais, sugebėjo pelnyti 60 aukščiausios prabos medalių. Iš jų – šeši aukso medaliai Europos ir tiek pat aukso pasaulio sportinių šokių ansamblių konkursuose. Kiti laimėjimai nusileidžia vos viena ar dviem pakopomis ant apdovanojimų pakylos.
"Žuvėdra" yra tapusi ryškia Klaipėdos ir Lietuvos vizitine kortele šokių pasaulyje. Idzelevičiai garsėja kaip reiklūs, bet kartu supratingi ir gerai savo darbo subtilybes išmanantys pedagogai.
Pelnę visuotinę žiūrovų bei šokėjų pagarbą Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai su "Žuvėdra" dirba už tai negaudami atskiro atlygio.
Darbą ansamblyje vadina misija
"Įpratome nuo senų laikų taip dirbti. Gal tik pusmetį mokėjo priedą už ansamblį. Tai mūsų visuomenei naudingas darbas, – juokavo R.Idzelevičius. – Juk ne visada būtina gauti algą. Didžiausias atlygis – tai tas nepakartojamas ir sunkiai nusakomas pasididžiavimo ir džiaugsmo jausmas, kai išgirsti, kad laimėjome. Išeina taip, kad su "Žuvėdra" dirbame dėl dukart per metus patiriamos euforijos, dėl tų poros akimirkų."
Vadovai tikino negalintys pasiduoti kartais juos užklumpančiai nevilčiai, nes paleidę ansamblį, vėliau iki reikiamo lygio šokėjus pakelti užtruktų penketą metų.
"Su tokiu kolektyvu dirbti neužtenka vien sauso grafiko. Čia reikia labai daug kantrybės. Dirbti taip, kaip lašas tašo akmenį. Komandoje 16 žmonių, visi jie skirtingi, kiekvienas su savo talentais ir problemomis. Tai nėra labai lengva. Bet kai kur nors Vokietijoje ar Prancūzijoje labai rimtose varžybose girdi nuolat kartojamą Lietuvos vardą, kai išsitempi kaip styga pasigirdus Lietuvos himnui, suvoki, kad dėl to verta negailėti savęs", – atviravo S.Idzelevičienė.
Šokėjai veržiasi į Klaipėdą
Patys S.ir R.Idzelevičiai prisipažino net neskaičiavę, kiek puikių šokėjų bei šokio pedagogų yra išugdę, kiek jų yra subūrę savus kolektyvus. Apie tai kalba tie, kas įvertina ypatingus šios poros nuopelnus.
Garsas apie "Žuvėdrą" ir jos vadovus yra taip plačiai pasklidęs, kad nusprendę savo likimą susieti su sportiniais šokiais jaunuoliai namų komfortą iškeičia į sunkų darbą bei gyvenimą svetimame mieste.
R.Idzelevičius pasakojo, kad mokytis šokti į Klaipėdą atvažiuoja šokėjai iš Latvijos.
Trys vienuoliktokės paliko gimtuosius namus ir persikėlė į Klaipėdą, kad galėtų kasdien lankyti repeticijas. Merginos nuomojasi butus ir lanko Simono Dacho vidurinę mokyklą. Keli ansamblio nariai kasdien į repeticijas važiuoja iš Šilutės, Kretingos, Palangos, Priekulės, Gargždų.
"Tokie vaikai, kurie nuo paauglystės turi aiškų tikslą, negaili jėgų ir nuoširdžiai repetuoja, verčia mus, vadovus nenuleisti rankų", – gyrė auklėtinius R.Idzelevičius.
Skaistutė daugiausiai dirba su šokėjais, kuria šokių kompozicijas, o Romaldas rūpinasi organizaciniais, ūkiniais reikalais.
S.ir R.Idzelevičiai vienu metu treniruoja beveik 13 porų, dirba su keliais ansambliais ir dar maždaug 60 studentų.
Pilietiškiausiais porą pasiūlę klaipėdiečiai pažymėjo, kad šie sportinių šokių meistrai sugeba suburti darnų ansamblį, išugdyti profesionalius šokėjus ir uždegti juos noru pasiaukojamai dirbti.
Naujausi komentarai