Pagal nustatytą tvarką į lengvatą nekilnojamojo turto mokesčiui už praėjusius metus gali pretenduoti asmenys, senamiestyje ir centre vykdantys veiklą, skatinančią turizmą ar susijusią su menu, dailiaisiais amatais, etnografiniais verslais.
Taikomos nuolaidos – skirtingos. Besikreipiantysis gali būti ir visiškai atleistas nuo nekilnojamojo turto mokesčio.
Miesto savivaldybei prašymus suteikti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą pateikė 15 asmenų. Tarp jų – meno galerijų, antikvariato, mados namų, kavinių, parduotuvių, grožio salonų savininkai.
Ar skirti nuolaidą, spręs miesto taryba. Jei ji pritars, skaičiuojama, kad į biudžetą nepateks apie 8,5 tūkst. eurų.
Klaipėdos savivaldybės Mokesčių skyriaus vedėja Kristina Petraitienė pasakojo, kad per metus sulaukiama apie 30 prašymų suteikti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą iš verslininkų ar menininkų, įsikūrusių senamiestyje ar centre.
Nemaža dalis verslininkų neteikia prašymų nuolaidai, nors galėtų ją gauti.
"Gal senamiestyje ir miesto centre įsikūrę verslininkai ar menininkai pamiršo apie tokią galimybę ar tiesiog nežino apie ją", – svarstė mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.
Prašymus dėl nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos galima teikti iki liepos 1 d. Atkreiptinas dėmesys, kad ši tvarka pastaraisiais metais buvo sugriežtinta.
Lengvata nebegali pasinaudoti įstaigos, kurios vykdo didmeninę prekybą alkoholiu.
Tokios nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos atsirado siekiant paskatinti miestiečius vykdyti veiklą, skatinančią turizmą.
Naujausi komentarai