Pereiti į pagrindinį turinį

Sveikinimas Naujųjų metų proga – po pusmečio

2016-07-22 10:00

Klaipėdos pašonėje gyvenanti moteris draugės sveikinimo Naujųjų metų proga sulaukė po daugiau nei pusmečio. Tiek ilgai keliavęs laiškas buvo išsiųstas iš Kubos.

Sveikinimas Naujųjų metų proga – po pusmečio
Sveikinimas Naujųjų metų proga – po pusmečio / "Shutterstock" nuotr.

Kalotėje gyvenanti Sigita pasakojo, kad prieš daugiau nei savaitę pašto dėžutėje radusi sveikinimą su Naujaisiais metais nustebo. Linkėjimai buvo surašyti ant atvirlaiškio su Kubos vaizdu. Laišką siuntė moters draugė. Ji prieš daugiau nei pusmetį viešėjo minėtoje šalyje.

"Gavusi sveikinimus susisiekiau su drauge, padėkojau. Ji pasakojo, kad laišką išsiuntė iki Naujųjų likus kelioms savaitėms. Iš Kubos draugė išvyko dar prieš šią šventę. 2016-uosius ji jau sutiko Anglijoje", – pasakojo moteris.

Sigita pernelyg nesistebėjo, kad laiškas iš egzotiškos šalies keliavo taip ilgai.

"Žinant, kokia tai šalis, jos situaciją, nieko keista. Sveikinimus, gražius žodžius smagu perskaityti ir po pusmečio", – tvirtino moteris.

Lietuvos pašto atstovas Tomas Bašarovas pasakojo, kad iš užsienio siunčiamų laiškų ar pašto siuntų pristatymą organizuoja ne Lietuvos paštas, bet šalies, iš kurios yra išsiųstas, pašto operatorius.

"Iš tolimų šalių siunčiama pašto korespondencija dažnai keliauja per kelias valstybes, todėl kyla ir daugiau su pašto pristatymu susijusių sunkumų", – aiškino atstovas.

Pasak T.Bašarovo, įvardyti termino, per kiek turėtų pasiekti iš ar į užsienį iš Lietuvos siunčiama siunta, negalima. Labai dažnai tarptautinių siuntų pristatymui įtakos turi įvairūs nenumatyti veiksniai, tarp kurių – oro sąlygos, kai negali pakilti lėktuvai, oro uosto darbuotojų streikai.

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl gali vėluoti laiškai ar pašto siuntos, – klaidingai ar neįskaitomai užrašytas siuntos gavėjo adresas.

T.Bašarovas informavo, kad ant atviršlaiškio esantis datos spaudas gali padėti identifikuoti, kada jis pasiekė Lietuvą. Šiuo atveju iki tos akimirkos, kai atvirlaiškis buvo perduotas Lietuvos paštui, už jį buvo atsakingi kiti pašto operatoriai, todėl įvardyti vėlavimo priežasties neįmanoma.

Praėjusiais metais atsakomybę dėl didžiosios dalies – net 95 proc. – tarptautinių pašto siuntų, kurias vežant kilo nesklandumų ir patirti nuostoliai, prisiėmė užsienio šalių pašto operatoriai.

"Gyventojams, siunčiantiems į užsienį pašto siuntas, visada rekomenduojame atsižvelgti į sezoniškumą. Prieš Kalėdas visame pasaulyje padidėja pašto siuntų srautai, todėl jų nebespėjama apdoroti. Būtina įvertinti ir nenumatytas aplinkybes. Ypač svarbu teisingai, kaip numato adresavimo taisyklės, užrašyti pašto siuntos gavėjo adresą", – patarė atstovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų