Pereiti į pagrindinį turinį

Šventojo Jokūbo kelias – jau ir Vakarų Lietuvoje

2022-07-08 09:00
DMN inf.

Vakarų Lietuvoje baigiamas ženklinti Šv. Jokūbo kelias, kurio simbolis – geltona kriauklė šukutė mėlyname fone. Tai piligriminis pėsčiųjų kelias, jungiantis Lietuvą su bendru Šv. Jokūbo kelio tinklu, besitęsiančiu į Santjago de Kompostelą Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas.

Ženklai: šią vasarą baigiamas ženklinti Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje. Ženklai: šią vasarą baigiamas ženklinti Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje.

Europos kultūros saitas

Pernai, visame pasaulyje minint Šv. Jokūbo metus, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras kartu su partneriais iš 10 Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrų, pateikė paraišką "Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje" Lietuvos kultūros tarybai.

1987 m. spalio 23 d. Europos Taryba paskelbė Santjago de Kompostelos (isp. Santiago de Compostela) deklaraciją, kurioje nutarta, kad Šv. Jokūbo kelias ir jo atšakos visoje Europoje yra pirmasis Europos kultūros kelias.

Europos Tarybos Kultūros kelių instituto sprendimu sertifikuotas Šv. Jokūbo piligrimų kelias Lietuvoje su visomis keturiomis jo atšakomis – Žemaitijos / Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus.

Atšaką pritaikė piligrimams

Viena atšakų eina per Vakarų Lietuvą, tad nutarta ją paženklinti ir pritaikyti piligrimams.

Bendradarbiaujant su Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrais, vietos bei tikinčiųjų bendruomenėmis, seniūnijų ir regioninių parkų darbuotojais šią vasarą baigiamas ženklinti Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje.

Jo pradžia – Telšiuose, o pabaiga – Seredžiuje (Jurbarko raj.).

Kelias eina per Telšių, Plungės, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Šilalės, Tauragės ir Jurbarko rajonų, Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybes.

Visas maršrutas Vakarų Lietuvoje driekiasi apie 460 km. Jį sudaro 19 skirtingo ilgio ruožų.

Keliaujantieji jais atras gražiausius Vakarų Lietuvos kampelius, Baltijos jūros pakrantę, pažintinius takus, gamtos paveldo objektus, kops į piliakalnius, aplankys bažnyčias, muziejus, pilis ir kitus reikšmingus kultūros paveldo objektus.

Ženklai yra ne visur

Kiekvieno etapo pabaigoje pateikiami nakvynės vietų, kuriose laukiami piligrimai, pasiūlymai.

Kai kurie etapai turi ir tarpines nakvynės vietas.

Taip pat kiekvienas ruožas turi aprašymą, o prireikus daugiau informacijos, visada keliaujantiesiems pagelbės turizmo informacijos centrai, esantys šiame kelyje.

Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje paženklintas specialiu visoje Europoje vienodu Šv. Jokūbo kelio ženklu – geltona kriaukle mėlyname fone.

Tiesa, Telšių mieste ir rajone, Palangos bei Klaipėdos miesto savivaldybėse Šv. Jokūbo kelio ženklų nutarta atsisakyti dėl vizualinės taršos.

Tačiau per šias savivaldybes driekiasi virtualus maršrutas.

Nepasiklysti padės ant kai kurių ženklinimo stulpelių esantys QR kodai, kuriuos nuskenavus gaunama visų ruožų ir apgyvendinimo vietų informacija bei bendras kelio žemėlapis.

Visas Šv. Jokūbo kelio žemėlapis ir ruožų aprašymai ČIA.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų