Artėjant mokslo metams tėvai sukrunta pasirūpinti ne tik mokyklai skirtais reikmenimis, bet ir tinkamu stalu, kėde bei moksleivio darbo vietos apšvietimu.
Netaisyklinga laikysena nustatoma kas antram moksleiviui, o skolioze serga kas septintas. Gydytojai ir pedagogai konstatuoja, kad vaikų, kuriems iškrypęs stuburas, kasmet vis daugėja. Tarp Klaipėdos moksleivių skeleto ir raumenų sistemos ligos užima antrąją vietą tarp kitų susirgimų. Nemažai vaikų turi ir regėjimo sutrikimų.
Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistė Diana Butkienė pastebi, kad mokyklose situacija dėl suolų ir kėdžių yra pagerėjusi: jų dydis pareguliuojamas pagal vaiko ūgį.
Moksleiviai klasėje susodinami pagal specialistų rekomendacijas.
Tačiau vaiko sveikatai įtakos turi ne tik mokyklos suolas, bet ir pamokų ruošos stalas namuose, prie kurio kasdien praleidžiama ne viena valanda.
Specialistai prašo atkreipti tėvų dėmesį į taisyklingą vaiko laikyseną būtent namuose.
Parenkant moksleiviui stalą reikėtų nepamiršti, kad nuo akių iki sąsiuvinio ar knygos turėtų būti 45 cm atstumas. Jei po ranka nėra liniuotės, išmatuoti jį galima tiesiog alkūne.
Sėdint kojos turi būti padėtos stačiu kampu. Jei šeimoje yra daugiau nei vienas vaikas ir nėra galimybės įsigyti reguliuojamų baldų, po kojomis galima padėti dėžutę ar knygą, kad sėdint susidarytų status kampas, patarė D.Butkienė.
Tėvai taip pat turėtų pakontroliuoti, kad vaikas stengtųsi kuo tiesiau sėdėti, nesikūprintų. Stalo viršus neturėtų būti aukščiau juosmens.
Ruošiant pamokas svarbi ne tik taisyklinga laikysena, bet ir tinkamai parinktas apšvietimas. Kambaryje, kur mokosi vaikas, nepakanka tik palubėje pakabinto šviestuvo. Jis būtinas ir ant rašomojo stalo. Specialistė priminė, kad natūrali šviesa turėtų kristi tiesiai arba iš kairės pusės, o dirbtinė – iš dešinės.
Pasak D.Butkienės, daugiau dėmesio tinkamai laikysenai tėvai turėtų skirti nuo antros iki šeštos klasės. Būtent šiuo amžiaus tarpsniu formuojasi vaikų kaulai ir laikysena.
Naujausi komentarai