Nors daugelio paslaugų kainos krinta, pramoginių laivų savininkams išlaidos nesumažėjo. Uostai ir prieplaukos nemažina stovėjimo kainos, o laivų nuoma sumažėjo nežymiai.
Kainos didesnės
Vandens pramogos visada buvo laikomos prabanga. Net ir atėjus krizei pramoginių laivų savininkams šis malonumas kainuoja ne ką mažiau.
Klaipėdos centre esančiame jachtų uoste šiais metais stovėjimo kainos nežymiai padidėjo. Iki 8 metrų laivui mėnesiui vieta kainuoja 249 litus. Didesniems laivams kaina kyla. Pasak Pilies jachtų uosto kapitono Kastyčio Bartusevičiaus, jachtų skaičius nė kiek nesumažėjo, todėl kainų neketinama leisti. Šiuo metu Pilies uoste ir užutėkyje prie Kruizinių laivų terminalo stovi 153 laivai.
Vieta Nidos uoste 7–10 metrų laiveliui parai kainuoja 37 litus. Mažesnių laivų savininkams už parą reikia mokėti po 25 litus. 10–17 metrų laivams stovėjimas kainuoja 57 litus. Šiemet ir Nidoje kainos keliais litais didesnės nei pernai.
Konkurencija didėja
Nidos uoste yra apie 100 vietų. 40 jachtų pasirašiusios ilgalaikes sutartis. Nidos uosto kapitonas Remonas Zinkevičius mano, jog šis sezonas bus ramesnis. "Nėra tokio antplūdžio kaip pernai. Daugiau jachtų atplaukė tik per Nidos atidarymą", – kalbėjo R.Zinkevičius.
Anot jo, nors konkurencija didėja, stovėjimo kainos nebus mažinamos. Kitapus Kuršių marių dygsta nauji ir gražūs uosteliai – Drevernos, Šilutės, Uostadvario, Ventės. "Vis tiek Nida liks populiari", – įsitikinęs R.Zinkevičius.
Jis pastebėjo, jog keleivius vežančių laivų taip pat yra pakankamai ir ši rinka jau užpildyta. "Keleivių mažoka. Nežinia, kaip verslininkams seksis išgyventi. Tačiau kainų jie labai nenuleidžia", – sakė uosto kapitonas.
Vienam žmogui kelionė laivu į kitą marių pusę kainuoja apie 80 litų. Keltis iš žemyninės pusės kainuoja dvigubai pigiau. Kelionė į Nidą atsieina apie 40 litų, į abi puses – 60 litų. Pasiėmus dviratį reikės papildomai sumokėti 20 litų.
Naujame 150 vietų Šilutės uoste stovėjimas pigesnis nei Nidoje ar Klaipėdoje. Per mėnesį vienam laivui vieta kainuoja nuo 200 iki 350 litų. "Mūsų uostas, kaip ir Uostadvario, Ventės, Mingės prieplaukos, yra arčiau pagrindinių poilsio ir žvejybos vietų nei Klaipėda, todėl manome rasime savo klientus", – įsitikinęs Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas. Jis mano, jog laivų stovėjimo kainos ateityje dar didės.
Laivuose nebešvenčia
Laivo nuomos kainos taip pat nedaug sumažintos. Vienam žmogui valanda paplaukioti kainuoja apie 20 litų. Tačiau savininkai dažniau nuomoja visą laivą, nes tai jiems labiau apsimoka. Išsinuomoti dviem valandoms iki 15 žmonių talpinančią jachtą kainuoja apie 350 litų. Laivo nuoma kelionei iki Juodkrantės ir atgal atsieina apie 900–1200 litų. Mažesnių laivų nuomos kainos siekia apie 800 litų.
Turintiems pažįstamų buriuotojų kelionė gali kainuoti ir pigiau. Jachta su įgula trumpai kelionei išnuomojama ir už kelis šimtus litų. Parai jachtą galima išsinuomoti už tūkstantį litų.
Vandens turizmo agentūros "Jovila" direktorė Jovita Kauneckytė pastebėjo, kad labai sumažėjo įmonių, besinuomojančių laivus savo šventėms. Gyventojai laivus nuomoja trumpesniam laikui, mažiau paklausūs brangesni laivai.
Kainos nemažėja, tačiau bandoma pasiūlyti daugiau paslaugų, atsižvelgiama į kliento poreikius.
Tik kai kurie maršrutai ir kelionės atpigo. Mažiau reikia mokėti už visos dienos žvejybą atviroje Baltijos jūroje. Tačiau šių išvykų kainos visada sumažėja ne žvejybos sezono metu – vasarą. Aštuonių valandų išvyka su įrangos nuoma dabar kainuoja apie 130–150 litų žmogui.
Laivų stovėjimo kainos mėnesiui:
Klaipėdos jachtklube ir Pilies uoste 250–760 Lt.
Nidos uoste 360–610 Lt.
Šilutėje 200–350 Lt.
Naujajame 150 vietų Šilutės uoste stovėjimas pigesnis nei Nidoje ar Klaipėdoje.
Naujausi komentarai