Esą prekybos kioskas ir kavinė nemokėjo žemės nuomos mokesčio. Pastatas buvo laikomas laikinu, tad trims mėnesiams gavusi leidimą užsiimti prekyba savininkė Liubovė Lapinskienė žiemą pastatą turėtų pašalinti.
Statyboms leidimų nėra
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Jolanta Bernotaitė stebėjosi tokiu akiplėšišku šio kiosko savininkų elgesiu.
„Sunku suprasti, kodėl tokie dalykai vyksta, – visiškas akiplėšiškumas. Tai antras toks akivaizdus nelegalios statybos atvejis nerijoje“, – stebėjosi parko vadovė.
Nidos mokyklos biologijos mokytojai Daivai Udrėnienei priklausantis statinys supleškėjo daugiau nei prieš mėnesį. Liepsnos čia kilo naktį iš gegužės 3-iosios į 4-ąją. Atvykę apie pirmą valandą nakties ugniagesiai išvydo atvira ugnimi degantį vasaros tipo kioską. Medinį statinį liepsnos sunaikino visiškai, įgriuvo stogo danga, sudegė konstrukcijos, viduje buvęs inventorius.
Praėjus vos kelioms savaitėms poilsiautojai išvydo čia besidarbuojančius statybininkus. Iškviesti aplinkosaugininkai nustėro sužinoję, kad statybos vyko nederinus to nei su parko direkcija, nei su Neringos savivaldybe.
Kvietė policiją
„Savininkės vyras statybas motyvavo tuo, kad esą naikina gaisro padarinius. Tačiau tai nėra taip, kaip kalbama. Juk klojami nauji pamatai. Anksčiau šis statinys neturėjo rūsio, o statybininkai spėjo jį išlieti“, – tvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos inspektorius Nerijus Pocius.
Stabdant statybas aplinkosaugininkams teko kviesti policiją.
„Savininkės vyras tuomet aiškino, kad nemano trauktis. Teko jo prašyti, įkalbinėti stabdyti darbus. Mes bandėme aiškinti žmogui, kad geriau jis to net nedarytų, nes teks nelegalias statybas šalinti“, – pasakojo N.Pocius.
Klaipėdos apskrities viršininko administracijos ir parko direkcijos pareigūnams savininkės vyras Gediminas Udrėnas puolė aiškinti, kad valstybinės institucijos tik puola paprastą žmogų, bet, reikalui esant, piliečio negina.
„Neramus vyriškis buvo, draskėsi, vis šaukė. Įteikiau reikalavimą pašalinti savavališkų statybų padarinius, surašytas administracinių teisių pažeidimo protokolas. Už šiuos darbus gresia nuo 1 iki 5 tūkst. litų bauda“, – priminė inspektorius N.Pocius.
Kausis teisme
Šio pastato savininkė mokytoja D.Udrėnienė, anksčiau pati organizuodavusi gamtos švarinimo ir saugojimo akcijas, dienraščiui tikino, kad esą su jos verslu ketinama susidoroti.
„Tokiam nedideliam laikinajam pastatui atstatyti nereikia jokių leidimų. Mes išvis spėjame, kad tai buvo padegimas. Gal kam nors reikia šios išskirtinės vietos, kad toks puolimas prasidėjo?“ – svarstė moteris.
G.Udrėnas aiškino, jog lengvai nepasiduos ir su valstybinėmis institucijomis ketina bylinėtis.
„Įstatyme parašyta, kad jokių statybos leidimų atstatant buvusį pastatą nereikia“, – aiškino vyras.
Tačiau nacionalinio parko juristas Sergejus Juzik pažymėjo, kad iš darbų matyti, jog tai nėra laikina statyba, vadinasi, statybos leidimas būtinas.
Laikinas – 15 metų
Kitas toks laikinas statinys pačiame Juodkrantės centre be jokių leidimų išstovėjo penkiolika metų. Dėl L.Rėzos gatvėje esančios parduotuvės-kavinės, kuri sudegė pernai lapkritį, teismai dar nesibaigė.
"Paaiškėjo, kad savininkė daugybę metų vykdė veiklą neturėdama statybos leidimo ir kitų dokumentų. Vienuose dokumentuose trūksta parašų, nenurodyta, kuriam laikotarpiui ir kokiems darbams išduoti leidimai“, – teigė juristas S.Juzik.
„Registrų centre atsiranda tokie įrašai – pastatas, kioskas, parduotuvė, parduotuvė-kavinė. Tačiau tai – laikinas statinys. O pagal generalinį planą čia negalima jokia statyba, nes šalia driekiasi inžineriniai tinklai“, – kalbėjo parko direkcijos juristas.
Naujausi komentarai