Vertina specialistų komisija
Tiesioginiame darbe, savanoriškoje veikloje, neformaliojo mokymo kursuose, stažuotėse ar kitu būdu praktinių įgūdžių ir kompetencijų įgiję žmonės paprastai negauna tai patvirtinančio diplomo ar kompetencijos pažymėjimo. Nors įsidarbinant tokio dokumento jiems neretai prireikia.
Klaipėdoje jau kurį laiką savaiminiu būdu įgytos žinios, įgūdžiai ar gebėjimai gali būti atitinkamai įvertinti Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre.
Asmuo, turintis praktinės patirties tam tikroje srityje, gali kreiptis į mokymo įstaigą ir pateikti prašymą dėl anksčiau įgytų kompetencijų pripažinimo.
Pateikiant prašymą būtina pristatyti ir praktinę patirtį, ir ankstesnio mokymosi rezultatus patvirtinančius dokumentus. Tada sudaroma konkrečios srities specialistų komisija, kurios užduotis – įvertinti anksčiau įgytas kompetencijas ir jas pripažinti.
Norint formalizuoti pripažintas kompetencijas, laikomas kvalifikacinis egzaminas, kuriam asmuo ruošiasi konsultuodamasis su mokytojais. Išlaikius egzaminą, asmeniui išduodamas profesinio mokymo diplomas. Šios procedūros trukmė yra 20 darbo dienų.
Amžius – ne riba
Reikalavimai norintiesiems oficialiai patvirtinti savo kompetencijas nėra aukšti.
Be to, kompetencijų pripažinimo procese gali dalyvauti bet kokio amžiaus žmonės, turintys teorinių žinių ir praktinės darbo patirties toje srityje, kurioje ketina formalizuoti savo įgytas žinias.
„Visi reikalavimai yra išdėstyti profesinio mokymo programose. Pavyzdžiui, norint mokytis pagal sveikatos priežiūros programas, būtinas vidurinis išsilavinimas. Yra programų, kuriose nurodytas privalomas pagrindinis ar net pradinis išsilavinimas. Todėl yra įvairių kvalifikacijos lygių programų Lietuvos kvalifikacijų sandaroje. Asmuo gali pasirinkti pagal atliekamo darbo pobūdį“, – teigė Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Tęstinio mokymo skyriaus vedėja dr. Inga Iždonaitė-Medžiūnienė.
Nauda – neabejotina
Įgyti kvalifikaciją ir gauti profesinio mokymo diplomą, kuris atvertų kelius į darbo rinką, įmanoma per 20 darbo dienų.
Pasinaudoti šia galimybe skatinami ir darbdaviai, turintys darbuotojų be formalios kvalifikacijos.
Juolab kad Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre rinktis yra iš ko – kompetencijos čia pripažįstamos pagal 23 specialybes. Pagrindinės profesinio mokymo programų sritys yra sveikatos priežiūros, statybos ir transporto sektoriai.
Šiuo metu pačios populiariausios – slaugytojų padėjėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo, pardavėjo, virėjo, apdailininko, plytelių klojėjo, staliaus, suvirintojo, santechniko profesinio mokymo programos.
Pasak dr. I.Iždonaitės-Medžiūnienės, ši mokymosi forma tampa vis populiaresnė dėl visiems prieinamų sąlygų. Vien tik pernai savišvietos ir neformaliuoju būdu įgytų kompetencijų pripažinimui prašymus pateikė 114 asmenų.
Naujausi komentarai