Suvienijo mokymo centrus
Šią savaitę Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centre buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Mažeikių politechnikos mokyklos direktore Tatjana Kinčiniene, Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktoriumi Audriumi Misiūnu, Skuodo amatų ir paslaugų mokyklos direktore Egida Skurdauskiene, Šilutės profesinio mokymo centro direktore Vilma Grigoniene ir Tauragės profesinio rengimo centro direktoriumi Vidu Bičkumi.
„Pagrindinis mūsų mokymo centro tikslas – kuo glaudžiau bendradarbiauti su kitomis profesinio mokymo įstaigomis, kurios, kaip ir mes, rengiame statybos, medžio apdirbimo srities specialistus. Siekiame, kad šių mokyklų mokiniams būtų sudaryta galimybė pasinaudoti moderniausiu Lietuvoje mūsų Centro statybos sektoriniu praktiniu mokymo centru, taip pat profesijos mokytojus kviečiame tobulinti profesines kompetencijas ir kvalifikaciją prie moderniausių statybos, medžio apdirbimo įrenginių“, – sakė direktorė D. Martišauskienė.
Idėja: direktorė D. Martišauskienė inicijavo bendradarbiavimo sutarties pasirašymą. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Profesiniam mokymui – daugiau galimybių
Statybų sektoriniame praktinio mokymo centre mokymuisi naudojama moderni už projekto „Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centro statybos sektoriaus infrastruktūros plėtra“ lėšas įsigyta įranga: CNC frezavimo, gręžimo, graviravimo, laminavimo staklės bei baldų gamybos operacijas atliekantis mokomasis robotas, šiuolaikiniai 3D spausdintuvai, mechanizuoto glaistymo ir dažymo, tinkavimo mašinos, elektrinės plytelių pjovimo staklės, dažymo simuliatorius, apmušalų klijavimo stalai, rankiniai elektriniai įrankiai ir kita moderni ir šiuolaikiška įranga.
Šiame centre mokosi apdailininkų, baldžių, dažytojų, tinkuotojų, plytelių klojėjų, gipskartonio plokščių montavimo, pastatų šiltintojų, elektrikų, santechnikų, suvirintojų ir kitų specialybių mokiniai. Būsimieji kompiuterinio projektavimo specialistai išmaniosiose klasėse mokosi braižyti įvairios paskirties brėžinius, kompiuteriu projektuoti grafinius objektus AutoCAD programa, dirbti ir apdoroti vaizdus naudojant „Adobe“ programas.
Pasak direktorės D. Martišauskienės, šių dienų statybininkams, baldžiams ir kitų profesijų atstovams keliami ypač aukšti profesijos reikalavimai. Būsimieji specialistai turi gebėti atlikti darbus ne tik kokybiškai, bet greitai ir profesionaliai.
„Būsimieji specialistai, įgiję praktinių įgūdžių Statybos sektoriniame praktinio mokymo centre, gebės prisitaikyti prie sparčiai kintančių darbo rinkos pokyčių, greičiau bei paprasčiau integruosis į darbo rinką“, – įsitikinusi sutarties pasirašymo iniciatorė D. Martišauskienė.
Naudos atneš visiems
Vakarų Lietuvos profesinių mokymo centrų vadovai pasidžiaugė, kad nuo šiol moksleiviai kartu su profesijos mokytojais galės daugiau išmokti, bus labiau motyvuoti įgyti naujų žinių. Svečiai žadėjo, kad stengsis maksimaliai išnaudoti klaipėdiečių pasiūlytas galimybes savo auklėtinių praktiniam tobulėjimui. Pasak Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus A. Misiūno, profesinis mokymas – gana brangus ir ne kiekviena mokykla gali turėti praktines mokymo bazes, tad dalijimasis atneša naudos visoms pusėms.
Bendradarbiavimo sutartis taip pat aprėps profesinių mokyklų dalyvavimą bendruose projektuose, mokytojų kvalifikacijos kėlimą ir vadovų siekius.
Naujausi komentarai