Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos pareigūnai pirotechnikos priemones ragina naudoti atsargiai ir atsakingai

2022-12-28 13:03

Vis dažniau pasigirsta raginimų per šventes atsisakyti pirotechnikos priemonių naudojimo, kai kurie šalies miestai atsisakė naujamečių fejerverkų. Vis dėlto daug žmonių be jų Naujųjų metų sutiktuvių neįsivaizduoja. Klaipėdos pareigūnai ragina švęsti saugiai ir primena, kad su pirotechnikos priemonėmis būtina elgtis itin atsakingai – naudoti tik legaliai įsigytus fejerverkus ar petardas, neleisti jų į rankas imti neblaiviems asmenims ar vaikams, kurie dar neturi teisės jų leisti. Būtina laikytis pirotechnikos priemonių instrukcijose pateikiamų nurodymų dėl saugaus atstumo, atsižvelgti ir į vėjo stiprumą, jo kryptį ir kt.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / freepik.com nuotr.

Pagal pavojingumą pirotechnikos priemonės skirstomos į kelias kategorijas – nuo paprasčiausių (F1), kurias galima naudoti ir gyvenamosiose patalpose, iki labai pavojingų (F4), skirtų tik profesionaliems pirotechnikams. Vaikai, jaunesni nei 14 metų amžiaus, negali įsigyti net ir paprasčiausių (F1) fejerverkų. Kai kurių kategorijų petardas (F2, F3 ir P1), skirtas garso efektui sukelti, dar vadinamų sprogalais, pyškalais, sprogtukais, Lietuvoje naudoti ir platinti yra draudžiama. Labai pavojinga naudoti pažeistus, savadarbius ar perdarytus fejerverkus.

Svarbu prisiminti, kad naudoti pirotechnikos priemonių negalima 30 metrų atstumu nuo mokyklų, gydymo ar reabilitacijos įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų, vietose, kurias savivaldybės paskelbia zonomis be pirotechnikos.

Policija kiekvienais metais gruodžio–sausio mėnesiais vykdo įvairias prevencines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą pirotechnikos priemonių naudojimą ir užkardyti galimus pažeidimus, susijusius su prekyba jomis ar jų naudojimu. Deja, skaudžių nelaimių išvengti pavyksta ne visada. Klaipėdoje pernai metų šventiniu laikotarpiu, nuo 2021 m. gruodžio 1 d. iki 2022 m. sausio 10 d., pirotechnikos užtaisu buvo sužalotas vienas žmogus, 2020–2021 m. tuo pačiu metu – nukentėjo taip pat vienas žmogus, o 2019–2020 m. – du asmenys. Šių metų gruodį Klaipėdos mieste užfiksuotas vienas pažeidimas – trys nepilnamečiai su savimi turėjo pirotechnikos priemonių, kurių dėl per jauno amžiaus negali turėti ir naudoti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra