Iš policijos – grėsmingas raštas Pereiti į pagrindinį turinį

Iš policijos – grėsmingas raštas

2015-02-12 16:30

Klaipėdietė Zina Stirbienė gavo Klaipėdos policijos viršininko pasirašytą raštą, kad ji privalo per dienraštį "Klaipėda" paneigti "visuomenei išsakytų tikrovės neatitinkančių, policijos pareigūną bei policiją šmeižiančius teiginius, priešingu atveju jos veiksmai bus įvertinti įstatymu nustatyta tvarka". Moteris šį reikalavimą suprato, kaip grasinimą už išsakytą nuomonę ir pagalbos kreipėsi į prokuratūrą.

Apsivertė: dėl konflikto su kaimyne į pagalbą iškvietusi policiją klaipėdietė Z.Stirbienė liko kalta, nes viešai suabejojo pareigūno būkle ir dėl to užsitraukė policijos nemalonę.
Apsivertė: dėl konflikto su kaimyne į pagalbą iškvietusi policiją klaipėdietė Z.Stirbienė liko kalta, nes viešai suabejojo pareigūno būkle ir dėl to užsitraukė policijos nemalonę. / Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdietė Zina Stirbienė gavo Klaipėdos policijos viršininko pasirašytą raštą, kad ji privalo per dienraštį "Klaipėda" paneigti "visuomenei išsakytų tikrovės neatitinkančių, policijos pareigūną bei policiją šmeižiančius teiginius, priešingu atveju jos veiksmai bus įvertinti įstatymu nustatyta tvarka". Moteris šį reikalavimą suprato, kaip grasinimą už išsakytą nuomonę ir pagalbos kreipėsi į prokuratūrą.

Baisėjosi pareigūno elgesiu

"Klaipėda" rašė, kaip į kaimynų konfliktą iškviestas policijos patrulis K. savo elgesiu pašiurpino žmones (A.Dykovienė "Į darbą – lyg į koncertą", 2015 01 16). Klaipėdiečių teigimu, policininkas juos užgauliojo ir rodė nepagarbą.

Miestiečiams kilo įtarimas, kad pareigūnas galbūt yra neblaivus. Tačiau jo vadovai tikino, jog šie gyventojų pasvarstymai nepagrįsti.

"Mes laukėme pareigūnų bendrame koridoriuje. Žiūrime, ateina trise – vienas policininkas ir dvi besikvatojančios policininkės jam iš šonų. Nesupratome jų, nes ėjo kaip į kokį koncertą ar į šokius, vos nedainuodami. Neprisistatė, ir, nors mes kvietėme pagalbą, jie iš karto pas tą Danutę užėjo, užsirakino ir nežinia ką veikė 15 minučių", – piktinosi Z.Stirbienės kaimynė Virginija.

Žmonės, kurie kvietė pareigūnus, neapsikentė ir ėmė belstis į duris. Žinoma, apsižodžiavo. Zina pareigūnui K. pareiškė, kad nori rašyti pareiškimą.

"Tada jis išsiėmė savo mobilųjį telefoną ir ėmė mus su kaimyne Virginija filmuoti, kišdamas tą telefoną tiesiai į akis. Mačiau, kad jis elgiasi neadekvačiai, akys raudonos. Nesakiau jam, kad jis girtas, o jis man išsyk pradėjo grasinti teismu už šmeižtą. Sakau, noriu rašyti pareiškimą. O jis atrėžė, kad nuvažiuosiu į policiją, ten ir parašysiu", – pasakojo moteris.

Moteris tvirtino, esą policininkas elgėsi labai šiurkščiai ir rodė nepagarbą, į ją kreipėsi "tu". Esą su tokiu policininku jai dar neteko bendrauti.

Po straipsnio – reikalavimai

Po atlikto tarnybinio patikrinimo patrulio vadovai konstatavo, kad "tyrimo metu objektyvių faktinių duomenų, patvirtinančių, jog policijos pareigūnai įvykio vietoje netinkamai vykdė policijos pareigūnų uždavinius, elgėsi pažeidžiant Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodekso normų reikalavimus, nenustatyta".

Maža to, Z.Stirbienė iš policijos gavo raštą, kad ji, paviešindama savo keistą susidūrimo su pareigūnais istoriją dienraštyje, apšmeižė policininką, nors jo neadekvatų elgesį patvirtino ir daugiau įvykyje dalyvavusių kaimynų.

Klaipėdos policijos viršininko Alfonso Motuzo pasirašytame rašte teigiama, kad Z.Stirbienė privalo per dienraštį "Klaipėda" paneigti "visuomenei išsakytų tikrovės neatitinkančių, policijos pareigūną bei policiją šmeižiančius teiginius, priešingu atveju jos veiksmai bus įvertinti įstatymu nustatyta tvarka".

Moteris šį reikalavimą suprato, kaip grasinimą už išsakytą nuomonę ir pagalbos kreipėsi į prokuratūrą dėl neteisėtų policijos veiksmų.

Policija plauna mundurą?

Z.Stirbienė tikrai nesitikėjo, kad dėl konflikto su kaimyne į pagalbą iškvietusi policiją liks dar ir kalta, nes viešai suabejojo pareigūno būkle ir dėl to užsitrauks nemalonę.

Policijos vadovas laikosi savo nuostatos, kad klaipėdietė nepagrįstai išdrįso suabejoti policininko blaivumu ir pasipiktino nederamu pareigūno elgesiu.

"Policija negrasina, policija teisės aktų nustatyta tvarka informuoja, kad ji paskleidė akivaizdžią netiesą. Ir kad apgintume policijos įvaizdį, mes parašėme raštą, kad paneigtų tuos faktus. Išsakant savo nuomonę yra tam tikros ribos. Į teismą mes nesikreipsime, mes tik apeliuojame į jos padorumą", – tvirtino Klaipėdos policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Moters policija reikalauja dienraštyje paneigti savo nuomonę, nors klaipėdietė nėra informacijos skleidėja, ji tik išsakė savo nuomonę, kurios, paaiškėjo, ji išsakyti neturėjo teisės.

Pasak A.Motuzo rašto, tuo būdu Z.Stirbienė "kompromituojančiai pažemino policijos pareigūno vardą, policijos autoritetą, suklaidino visuomenę bei akivaizdžiai griauna jos pasitikėjimą policija".

"Yra tekę susidurti su panašiais atvejais, kai užuot gynę žmones, pareigūnai paverčia juos kaltais vien todėl, kad jie išdrįso viešai jiems paprieštarauti. Tai nėra įstatymo gynimas, apmaudu, kad tokiais būdais ginama policijos munduro garbė", – tvirtino advokatas Vaclovas Janušauskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra