Šią savaitę Klaipėdos policininkai iš vienos uostamiesčio ligoninės medikų sužinojo apie smurtą patyrusią ir dėl to į medicinos įstaigą patekusią gyventoją.
Antradienį medikai pranešė galvos traumą diagnozavę 74-erių moteriai. Iš jos gydytojai ir išgirdo, kad pacientė buvo sumušta kaimyno.
Pensininkė papasakojo, kad buvo sumušta maždaug prieš savaitę.
Šio pranešimo miesto policijos komisariato pareigūnams užteko, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tačiau patikslinti įvykio detales ir daugiau sužinoti apie sužalojimo aplinkybes kol kas neįmanoma – ligoninėse lankytis neleidžiama ir pareigūnams.
Apklausti telefonu pagyvenusią moterį galima, bet tai komplikuota.
Pareigūnai priversti laukti galimybės gyvai pabendrauti su nukentėjusiąja.
Galbūt tada paaiškės kitos sužeidimo aplinkybės, o gal moteris labai aiškiai ir konkrečiai nurodys ją sužalojusį asmenį bei tokio poelgio motyvus.
Dabar tirti nusikaltimus, ypač tokius, apie kuriuos pranešama pavėluotai, yra gerokai sunkiau.
Nemaža tyrėjų dalis dirba iš namų, be to, gyvai bendrauti su nukentėjusiaisiais ir liudininkais yra sudėtinga. Karantino reikalavimai labai riboja tokius pokalbius.
Tie patys pareigūnai, kurie tiria nusikaltimus, pagal iš anksto sudarytą grafiką budi policijos postuose, kur tikrinami važiuojantys į Klaipėdą vairuotojai.
Klaipėdos miesto policijos komisariato galimybės tirti nusikaltimus yra sumenkusios ir dėl ligos, kuri ne vieną policininką išvedė iš rikiuotės. Dalis policininkų po kontaktų su sergančiais koronavirusu asmenimis yra priversti izoliuotis.
Nors policijos komisariato vadovai pabrėžia, kad pareigūnai užtikrina viešąją tvarką ir neapleidžia savo tiesioginio darbo užkirsti kelią nusikaltimams bei tirti jau įvykdytas piktadarybes, akivaizdu, kad šiuo metu ne tik medikai, bet ir policininkai dirba lyg karo zonoje.
Naujausi komentarai