Šiaulių ugniagesių viršininkas Kęstutis Bautronis pasakojo, kad, tikėtina, gaisro židinys buvo tame pačiame 43 bute. Kaip įtariama, ugnis įsiplieskė nuo rūkymo patalpose. Alkoholio vartojimas, neatsakingas elgesys ir rūkymas išgėrus – baisios nelaimės priežastis vardijo pašnekovas.
– Rasti du gaisre žuvę žmonės. Ar jau nustatytas jų amžius, tapatybės? Jie abu rasti lyg ir prie durų, tai jie bandė gelbėtis, jie buvo pabudę?
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Jie buvo gaisrą pajutę, bandė išeiti į koridorių. Man labai keista, kadangi butas vieno kambario. Kaip buvo galima nepastebėti bute kylančių dūmų ir gaisro, ir nesiimti priemonių – išeiti? Tai rodo, kad arba jie buvo stipriai įmigę, arba apsvaigę, paveikti kažkokių medžiagų, kad nekreipė dėmesio į dūmus. Įdomu, kaip tas gaisro procesas vystėsi.
– Jau ugniagesių brigados buvo atvykusios, kai mergina iškrito per langą. Ar kelių sekundžių trūkumas būtų keitęs situaciją?
– Mano manymu, būtų trūkę pusės minutės. Žmonės abejingumo viršūnę jau pasiekė – geriau telefonu kažką filmuoti, nei padėti, organizuoti gelbėjimo darbus. Matėme iš vaizdo įrašų – autokopėčias stūmė ir jau bandė kelti, o ji buvo ant balkono ir po to persisvėrė, bandė laikytis ir šoko. Labai mažai trūko. Daug kas priekaištauja, kad mes turime ir gelbėjimo pagalvę. Bet gelbėjimo pagalvę naudojame, kai negalime naudoti autokopėčių, kai kiemai užstatyti ir negalime privažiuoti. Pagalvei naudoti reikia penkių šešių žmonių, vienas koreguoja, o kiti apačioj bando, kaip taikinį patraukti, kad žmogus šoktų ir pataikytų. Ta pagalvė rišasi tose pačiose autokopėčiose. Jai išimti iš automobilio, išlankstyti, pripūsti, reikia mažiausiai 2,5 minutės. O kopėčias jau ir kėlė, ir stūmė. Trūko labai mažai. Tik nežinau, ar merginai buvo šoko būsena, ar apsvaigimo būsena, bet ji nesiorientavo. Jei žmogus blaiviai mąsto, jis galėjo pakentėti, galbūt būtų apdegusi ranką ar koją, bet gyva likusi. Žinome, kad tas butas nėra labai geros reputacijos ir suprantame, ką jie ten ko gero darė. Ir rezultatas toks...
Feisbuko grupės „Pagalba vairuotojams Šiauliuose“ nuotr.
– Ar šiame dvylikaaukštyje yra kažkokios gelbėjimosi kopėčios, evakuaciniai liukai? Kokia situacija su jais?
– Namas visas suprojektuotas taip, kaip turi būti. Tik jame – eksploataciniai pažeidimai. Iš balkono į balkoną gali išlipti per liukus, bet esmė, kad liukais naudotis neįmanoma. Susidėjo grindys, susidėjo lubos, iš aukšto į aukštą išlipti negali. Jau daug kartų kartoju posakį – policijai grotos ant langų yra gerai, o mums – labai blogai. Panaikiname viena evakuacinį išėjimą.
– Šiame name dabar nėra elektros, vandens. Tai viskas – gaisro padariniai?
– Plastikiniai vamzdžiai nuo aukštų temperatūrų lydosi. Pažeisti namo plastikiniai vamzdynai. Neaišku, kada tas namas atsistos į normalią, eksploatacinę būseną. Namas visas perlietas, kol nepradžius, negalės jungti elektros instaliacijos. Vienas gaisras gali sukelti tiek problemų ir nuostolių.
Naujausi komentarai