„Nervai sugadinti, stresas didžiulis, naktis – be miego“, – kalbėjo moteris.
„Aš labai išsigandau. Buvo kažkoks ugnies kamuolys, užuolaidą naktinę išdegino, nesupratau, kas vyksta. Labai išsigandau, psichologiškai labai sužlugdyta“, – pasakojo sprogusio bendrabučio gyventoja Veronika.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Neužsidarantys ar suskilę langai bei sienos, per kurias bėga vanduo – tai sprogusio buto padariniai niekuo dėtiems kaimynams šalia ir apačioje, per du aukštus.
„Laimei, kad mes nėjome pro šalį, pro tas duris. Jei būtume pro kaimyną ėję, tai gal būtų ir prie sienos prilipdę. Tai smūgis buvo, jeigu viskas išgriuvo“, – šnekėjo sprogusio bendrabučio gyventoja Rasa.
Iš tikrųjų sunku suprasti, kad sprogo vienas butas. Sprogimo banga buvo tokia, kad ir gretimo buto pertvara subyrėjo, taigi du skirtingų savininkų butai neplanuotai susijungė. Atsitiktinumas, kad nebuvo namie besilaukiančios moters.
„Gretimame bute nebuvo, nes gyvena žmonės, visa laimė, kad nebuvo, nes moteris, kiek žinau, laukiasi“, – teigė Rasa.
Sprogusio buto gyventojas virė kopūstienę. Tačiau kopūstienė nekalta, kad jo buto langas nuskrido per kiemą iki kito daugiabučio. Šeimininkas naudojo draudžiamą dujų balioną.
„Pamačiau, kad kaimynas išėjęs visas apdriskęs, bet vaikščiojo ir sakė: greitąją iškvieskite“, – kalbėjo Rasa.
Teigiama, kad 60-metis nukentėjo nesunkiai, bet atsidūrė ligoninėje.
Pamačiau, kad kaimynas išėjęs visas apdriskęs, bet vaikščiojo ir sakė: greitąją iškvieskite.
„Ar dėl baliono nesandarumo, ar pačios dujų sistemos nesandarumo, viryklės nesandarumo. Priėjo į patalpą dujų, kibirkštis, ugnies uždegimo šaltinis ir sprogimas“, – sakė Priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Renaldas Nacickas.
Ugniagesių duomenimis, penkių aukštų bendrabutyje gyvenęs šeimininkas iš viso turėjo du 5 litrų balionus, nors bet kokie dujų balionai leistini tik 1-2 aukštų gyvenamuose namuose.
Dujų balionų bendrabutyje, pasak gyventojų, dar yra.
„Nežinau, kas toliau bus. Aš pati sakiau į priešgaisrinę eisiu, nes mūsų irgi viskas ant ledo, viskas ant ledo“, – šnekėjo moteris.
Kol kas iš 127 būtų tik septyniems uždrausta likti. Po sprogimo tie žmonės buvo evakuoti, o dabar siūlomas socialinis būstas – jei neturi kur prisiglausti, kol bus atlikta pastato ekspertizė.
„Kritinės būklės tikrai nematome, bet vis tiek buvo nuspręsta, kad statinio konstrukcijų ekspertizė turėtų būti atlikta. Reikia įsitikinti, ar negresia pastato griūtis“, – kalbėjo Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.
Laikinai iškeldinti gyventojai – per du aukštus ir per pusę koridoriaus.
„Mus keturis išgyvendino“, – sakė Rasa.
Rasa, paklausta, kur nakvojo, atsakė: „Pas sūnų“.
Pastato ekspertizė užtruks mažiausiai tris savaites. Vandentiekis, šildymas yra, susprogę langai bus užsandarinti, todėl, pasak savivaldybės, kitiems gyventi galima.
Draudžiamų dujų balionų, reikia suprasti, ir ateity niekas labai netikrins.
„Patys suprantat – patekti į kiekvieną butą privalomai, ypač, kai savivaldybė dar į savo būstus patenka, į privačius yra tikrai sudėtinga“, – kalbėjo T. Jukna.
Rasti geresnį būstą – dar sudėtingiau.
„Kur tokiame amžiuje dėtis? Kur dėtis?“ – šnekėjo moteris.
Naujausi komentarai