Lietuvos policija elektros impulsinius prietaisus ''Taser'' prieš agresyvius teisės pažeidėjus naudoja beveik kasdien. Tai rodo Policijos departamento pateikta statistika apie šių prietaisų naudojimą.
2011 metais, kuriuos sudarė 365 dienos, prietaisai ''Taser'' policijos įstaigose buvo panaudoti 375 kartus, antradienį pranešė Policijos departamentas.
''Taser" 370 kartų panaudoti prieš vyrus ir 5 kartus prieš moteris. Kaip psichinės prievartos priemonė, prietaisas buvo panaudotas 45 kartus, kaip fizinė prievartos priemonė – 330 kartų, iš jų 45 kartus iššaunant.
323 kartus prietaisas ''Taser'' buvo naudotas sulaikant administracinės teisės pažeidėjus, 45 kartus sulaikant asmenis už nusikalstamos veikos padarymą.
Policija sako, kad sunkių prietaiso ''Taser'' panaudojimo padarinių - traumų, mirčių - nebuvo.
„Tai akivaizdžiai parodo, kad prietaiso ''Taser'', kaip fizinės prievartos priemonės naudojimas, yra žymiai humaniškesnis ir veiksmingesnis, nei kitų fizinių prievartos priemonių“, - teigia policija.
Norėdami naudotis šiuo prietaisu, pareigūnai turi lankyti mokymus ir išlaikyti egzaminą.
Lietuvos policijos mokyklos duomenimis, pernai vyko 30 mokymų, kuriuose pareigūnai mokyti naudoti elektros impulsinius prietaisus. Mokymuose dalyvavo 456 policijos pareigūnai ir 90 Lietuvos policijos mokyklos kursantų.
Iš viso Lietuvos policija turi 140 elektros impulsinius prietaisus ''Taser'', tačiau kiekvienais metais jų įsigyjama vis daugiau.
2011 metų policijos veiklos ataskaitoje pažymima, kad gyventojai vis dažniau priešinasi policijai. Praėjusiais metais pasipriešinimo policijai atvejų palyginti su ankstesniais metais padaugėjo trečdaliu.
Naujausi komentarai