Tai jau antra tokia byla.
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė ieškiniu teismui prašo pripažinti negaliojančia sutartį, pagal kurią buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys neteisėtai panaudojo jo kaip tarybos nario veiklai skirtas lėšas.
Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, įtarus, kad nemažai šalies savivaldybių tarybos narių jiems skirtas išmokas naudoja neteisėtai, Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl tokių išmokų panaudojimo Tauragės rajono savivaldybėje teisėtumo.
Jo metu siekiama įvertinti, ar minėtos savivaldybės tarybos nariams mokamos išmokos, skirtos su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, yra naudojamos racionaliai, tikslingai ir teisėtai, ar nėra pažeidžiamas viešasis interesas. Dėl kitų tarybos narių veiklai skirtų išmokų panaudojimo tyrimas tęsiamas.
Tyrimo metu nustatyta, kad V. Liorančas sudarė su jo paties valdoma bendrove automobilių nuomos sutartį, pagal kurią nuo 2017 metų iki 2023 metų nuomojosi automobilius. Šios sutarties pagrindu V. Liorančas Tauragės rajono savivaldybei teikė sąskaitas ir išlaidų ataskaitas, kaip tarybos nario veiklos išlaidas pagrindžiančius dokumentus. Pagal juos savivaldybė tuometinio tarybos nario veiklai apmokėti per 6,5 metų automobilių nuomos mokesčiui skyrė 28 848 eurų.
Prokuratūros ieškinyje atkreiptas dėmesys į tai, jog karantino metu 2020 metų lapkričio – 2021 metų balandžio mėnesiais, kai tarybos ir komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu ir bendravimas buvo apribotas, V. Liorančas savivaldybei teikė dokumentus dėl maksimalaus dydžio išlaidų už automobilio nuomą.
Turimais duomenimis, karantino metu V. Liorančui iš viso buvo pervesta 2580 eurų.
Ieškinyje pažymima, jog V. Liorančo teiktose sąskaitose-faktūrose automobilio nuomos suma buvo nurodoma artima arba lygiai tokia pati kaip Tauragės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamente tarybos nariui numatyta galima maksimali išmokos suma. Pabrėžtina, kad ši suma atitinkamai kito pagal reglamente numatytą išmokos dydį.
Tyrime taip pat nustatyta, kad dalis minėtos sutarties pagrindu teiktų sąskaitų buvo išrašomos didesniu nuomos įkainiu nei jis buvo numatytas sutartyje, taip pat dalyje sąskaitų buvo nurodomos maksimalios automobilių nuomos sumos, nors faktiškai transporto priemonės buvo panaudojamos tik kartą per mėnesį.
„Šie duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad automobilio nuomos sutartis ir vėlesni jos pakeitimai, buvo sudaryti turint tikslą gauti maksimalias tarybos nariams galimas išmokas savo asmeniniams, ar verslo poreikiams tenkinti, o ne pagrįsti tarybos nario realiai patirtas išlaidas, susijusias su jo, kaip tarybos nario veikla“, – teigiama prokuratūros pranešime.
Pasak prokuratūros, įvertinus visus tyrimui reikšmingus duomenis bei faktines aplinkybes, darytina išvada, jog automobilio nuomos sutartis yra sudaryta neketinant sukurti realių civilinių teisinių santykių, laikytina tariamu sandoriu, bei pažeidžia viešosios tvarkos ir geros moralės nuostatas.
Prokuratūra pažymi, kad konstatavus, jog buvęs tarybos narys sudarė niekinius ir negaliojančius sandorius, laikytina, kad jis nepagrindė savo kaip tarybos nario veikloje patirtų išlaidų – nepagrįstai praturtėjo.
Tai jau antra panaši byla. Spalio pabaigoje skelbta, jog Klaipėdos apygardos prokuratūra 17 tūkst. eurų galbūt neskaidriai panaudotų lėšų siekia prisiteisti iš Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Tomo Alijošiaus.
Naujausi komentarai