Milijonus litų mokesčių, kaip įtariama, nesumokėjusią grupuotę gaudę teisėsaugininkai dalį jų pinigų - tūkstančius litų - rado pagrindinio įtariamojo motinos apatiniuose.
Prieš pora savaičių pareigūnai atskleidė pridėtinės vertės mokesčių sukčiautojų grupę, kuri, įtariama, prekiaudama buitine technika, nesumokėjo daugiau kaip 5 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio į valstybės biudžetą.
Šią savaitę atlikus kratas, rasta dar 100 tūkst. litų iš, kaip įtariama, pagrindinio įtariamojo sąskaitų išgrynintų pinigų. Kone pusė jų aptikta jo motinos apatiniuose, kita dalis - pas Baltarusijos pilietį.
"Šios savaitės pabaigoje nustatyta, kad pagrindinio įtariamojo motina, mes įtariame, jo prašymu vyko į Latviją ir iš jo sąskaitų grynino pinigus. Kratos metu ji buvo sulaikyta, pas ją rasta 44 tūkst. litų. (...) Pinigai buvo apatiniame trikotaže, kelnaitėse - radome pačius brangiausius apatinius", - ketvirtadienį sakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius.
"Taip pat tos pačios operacijos metu buvo sulaikytas Baltarusijos pilietis, kuris taip pat į įtariamojo namus atnešė apie 70 tūkst. grynųjų pinigų ir kai kurių ofšorinių kompanijų, susijusių su mūsų tyrimu, dokumentus", - nurodė jis.
Anot K.Jucevičiaus, pastarosios dvi rezultatyvios kratos atliktos, kai prieš savaitę pagrindiniam įtariamajam teismas neskyrė suėmimo ir teisėsaugai dėl to kilo problemų. Tačiau pareigūnams pasistengus, pavyko gauti šių svarbių įkalčių, o minėtas įtariamasis galiausiai buvo suimtas.
"Teismo sprendimas iš pradžių neduoti sankcijos įtariamajam suimti pakenkė mūsų tyrimui, bet (...) mums pavyko dar papildomai dokumentuoti asmenų nusikalstamą veiklą. Šiuo metu jau pagrindinis įtariamasis suimtas trims mėnesiams - apygardos teismas leido suimti", - sakė FNTT vadovas.
Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad šįkart nusikalstama veikla vykdyta pagal naują schemą - naudotasi elektronine bankininkyste, elektroninėmis sistemomis, į ją įtraukti užsienio piliečiai.
Pridėtinės vertės mokesčių sukčiautojų nusikalstamą organizuotą grupę, kurią sudarė 21 asmuo, demaskavo FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai ir Vilniaus apygardos prokuratūra.
Teisėsaugos duomenimis, nusikalstamai veiklai vykdyti ir jai slėpti naudotos 27 Lietuvoje ir 9 užsienyje registruotos įmonės.
Per kelias dienas FNTT, realizuodama turimą informaciją apie organizuotą nusikalstamą grupę, atliko daugiau nei 40 kratų ir sulaikė 21 jos narį. Jiems pateikti įtarimai dėl didelės vertės sukčiavimo, neteisėtos juridinio asmens veiklos, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Pasak FNTT, organizuotos grupės valdomos įmonės naudotos neteisėtai veiklai ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Lenkijoje.
FNTT tyrėjai, atlikdami kratas įtariamųjų namuose ir nusikalstamai veiklai vykdyti naudojamose patalpose, aptiko bunkerį, kuriame slėpta daugiau kaip 0,5 mln. litų, kaip manoma, įgytų iš nusikalstamos veiklos, taip pat nusikalstamai veiklai vykdyti skirti įmonių bei asmenų parašai ir antspaudai, lengvatinio apmokestinimo įmonių dokumentai, antspaudai ir kiti daiktai, kurie buvo reikalingi nusikalstamai veiklai vykdyti.
Anot vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko, minėta buitine technika buvo prekiaujama "stambiuose prekybos taškuose".
Galimam civiliniam ieškiniui užtikrinti įtariamųjų turtui apribota teisė į daugiau kaip 2 mln. litų vertės nuosavybę.
Už šią didelę tarptautinę operaciją D.A.Barakauskas ketvirtadienį per spaudos konferenciją apdovanojo du FNTT pareigūnus: Pirmojo laipsnio VRM atminimo ženklu "Tėvynės labui" – FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininką majorą Dainių Baršauską, o Antrojo laipsnio VRM atminimo ženklu "Tėvynės labui" – vidaus tarnybos kapitoną Andrejų Malonovskį.
Naujausi komentarai