„Na, ir kas gi ta viešoji tvarka. Prieš pradedant analizuoti, kas yra tas „Viešosios tvarkos pažeidimas internete“, reikia įsisąmoninti du dalykus: pirma, tai, kad viešoji erdvė, ar paprasčiau tariant – internetas, yra vieša vieta. Ir antra – už savo žodžius ir veiksmus visada tenka atsakyti. Yra toks teisinis terminas, kaip „Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas“, daugeliui dar žinomas „Smulkaus chuliganizmo“ pavadinimu. Tai necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį. Atsakomybė už tai numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 481 straipsnio 1 dalyje ir priklausomai nuo to, kiek sugebi prikrėsti kvailysčių, gali būti nubaustas nuo 30 iki 140 eurų bauda. Šiaip – labai „nešlovingas“ straipsnis. Kai žmogus negalvoja, ką daro, keikiasi internete, blevyzgoja, įžeidinėja ir žemina kitus, vėliau telieka tik gailėtis ir guostis savo sėbrams, kad buvo nubaustas ir turės sumokėti baudą“, – rašoma socialiniame tinkle.
Susigadinti reputaciją paprasta. Atgauti – neišpasakytai sudėtinga.
Pasak policijos virtualaus patrulio, neapgalvotais veiksmais ir komentarais lengva susigadinti reputaciją. „Bet ne pinigai čia svarbiausia. Reputacija svarbiau. Prišnekėjus nesąmonių ir pridarius kvailysčių, „kietu bachūru“ tave laikys tik tokie patys nepraustaburniai. Solidūs žmonės tave laikys apgailėtinu, o Valstybės registre tavo statusas bus – „Viešosios tvarkos pažeidėjas“. Banalus chuliganėlis ir tiek. Tau to reikia? O juk kada nors gali atsiras galimybė kažkur solidžiau įsidarbinti, gal darbdaviui reikės nepriekaištingos reputacijos žmogaus, o čia staiga nesąmonės internete ima ir užbraukia karjeros galimybes. Gal kažkada kursi verslą, o verslo partneriai, pasidomėję tavo reputacija, ims ir nutars neturėti bendrų reikalų su ne visada prognozuojamu kompanionu. Gal norėsi tapti medžiotoju, notaru ar inkasatoriumi, o paaiškės, kad su reputacija problemos. Ir visa tai tik dėl kažkokio banalaus komentaro ar siužeto, kai tenorėjai tik pasirodyti. Susigadinti reputaciją paprasta. Atgauti – neišpasakytai sudėtinga. Ir pabaigai grįžkime ten, nuo ko ir pradėjome. Internetas yra vieša erdvė ir geriau susilaikyti nuo kvailysčių nei po to gailėtis. Ar ne taip? Na, o apie ką kalbama vaizdo įraše – manome, kad ir taip viskas aišku“, – apie dviejų asmenų pokalbį rašė virtualus policijos patrulis.
„Žinai, kad prieš dvi savaites gavau baudą. 15 eurų. Virtualus patrulis. Kad aš keikiuosi per live'us. Sakau: šunys jūs blemba“, – situaciją vaizdo įraše komentavo vienas vyras.
„Tu rimtai?“ – negalėjo patikėti kitas.
Naujausi komentarai