Unikalią sakralinės muzikos programą Gargždų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, festivalyje „Pavasario gaida“, sekmadienį atliks Klaipėdos muzikinio teatro choras.
Pirmą kartą Klaipėdos muzikinio teatro choras turi kviestinį dirigentą. Padirbėti su kolektyvu iš Kauno atvyko maestro Petras Bingelis. Energingais rankų mostais profesorius pirmiausia ėmė diriguoti vokiečių kompozitoriaus G.H.Štolzelio nepaprasto grožio „Vokiškas mišias“. Su choru jis repetuoja unikalią sakralinės muzikos programą Klaipėdos rajone vykstančiam festivaliui „Pavasario gaida“.
Koncerte skambės įvairių epochų veikalai, o choro vadovo Vladimiro Konstantinovo parinkta programa ypatinga tuo, kad nė vienas jos kūrinys Lietuvoje iki šiol nėra skambėjęs.
Po repeticijos P.Bingelis patikino, kad kūriniai išties nelengvi, prie jų reikia paplušėti. Tačiau chorui paįvairinti repertuarą kitokio stiliaus muzika, nei įprastai atliekama spektakliuose, labai naudinga. Tai praplečia akiratį ir mąstymą.
„Jausti ir suprasti - du skirtingi dalykai. Tai turi būti siekiamybė. Gera muzika priverčia ne vien jausti, bet ir mąstyti, ypač sakralinė muzika“, - samprotavo profesorius. P.Bingelis. Jis prisipažino esąs pamalonintas sulaukęs kvietimo dirbti su Klaipėdos muzikinio teatro choru.
„Žinau, kad visų muzikinių teatrų chorai apkrauti darbu. Repeticijos, spektakliai, laisvų dienų beveik nėra, išvažiuoti niekur negalima, todėl manau, kad choristai yra stebuklingi žmonės, stebuklingais balsais, ir jų pastangos gerai dainuoti tiesiog stebėtinos. Deja, Lietuvoje dainavimas nuvertintas, atlygis už tai turėtų būti kur kas didesnis, nes balsas yra Dievo dovana“, - įsitikinęs maestro.
Jau pirmomis repeticijomis uostamiesčio teatre likęs patenkintas P.Bingelis įvertino ir teatro choro vadovo V.Konstantinovo darbą. „Choras dainuoja puikiai. Vadovo parinkta programa sunki, bet jie žino, ką daro“, - pripažino profesorius. Ypač jis išskyrė V.Konstantinovo atliktą kompozitoriaus Jaronimo Kačinsko „Missa Brevis“ aranžuotę. Šis retai atliekamas kūrinys buvo sukurtas vyrų chorui, o chormeisteris jį aranžavo mišriam chorui. „Skamba puikiai“, - džiaugėsi P.Bingelis.
Sakralinės muzikos programos rengimas - viena šiuo metu teatre vykstančių kūrybinių kolektyvų mokymų dalis. Laimėjus Europos Sąjungos projektą, atsirado galimybė tobulėti visoms teatro kūrybinėms grandims. Su solistais jau dirbo garsi vokalo pedagogė, profesorė Anita Garanča iš Latvijos nacionalinės operos, baleto šokėjams šiuo metu vyksta senovinio šokio mokymai, kuriuos užbaigs atvira pamoka gegužės 5-ąją, vedama barokinio meno specialistės Jūratės Vičienės. Birželio 1-ąją į teatrą dirbti su orkestru atvyks pasaulinio garso violončelininkas Davidas Geringas.
Naujausi komentarai