„Arkos“ galerijoje – Nidos tarptautinių tapybos plenerų kolekcija Pereiti į pagrindinį turinį

„Arkos“ galerijoje – Nidos tarptautinių tapybos plenerų kolekcija

2013-06-13 23:19
„Arkos“ galerijoje – Nidos tarptautinių tapybos plenerų kolekcija
„Arkos“ galerijoje – Nidos tarptautinių tapybos plenerų kolekcija

Šią savaitę Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“, pristatyta Nidos tarptautinių tapybos plenerų 2008–2013 m. kolekcija.

Anot šių plenerų ir parodos organizatoriaus tapytojo Sauliaus Kruopio, nauja tapybos ekspozicija Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ pirmiausia skirta Nidai ir Juodkrantei. Jos pagrindą sudaro patys brandžiausi meno kūriniai, sukurti Lietuvos ir užsienio menininkų per pastaruosius penkerius metus tarptautinių tapybos plenerų metu Nidoje, Juodkrantėje ir Smiltynėje. Atrinktos įvairios, kiek skirtingos savo stilistika drobės, perteikiančios mažos kurortinės vietovės – Kuršių nerijos – fenomeną.

Nuo 2008 m. pavasario iki šios parodos Vilniuje, Nidos menininkų asociacijos „Tiltas“ iniciatyva ir rūpesčiu buvo suorganizuotos 58 parodos Lietuvoje ir užsienyje. Šioje parodoje eksponuojami kūriniai jau buvo rodomi Maskvoje 2010 ir 2012 m., Berlyne 2011 m., Delyje 2011–2013 m., Jūrmaloje 2010–2012 metais. Vilniaus publikai ši kolekcija rodoma pirmąsyk. Tik maža jos dalis buvo eksponuota LR Seime, parodoje Nida–Molėtai 2011. Maskvoje surengta tapybos paroda vadinosi „50 Lietuvos tapytojų apie Nidą“. Jai buvo kruopščiai atrinkta 50–70 drobių iš gausios 700 meno kūrinių kolekcijos (2010 m.). Paroda galerijoje „Arka“ kiek mažesnė, tačiau joje pristatomi ir dailininkai iš Gruzijos, Indijos, Vokietijos, Belgijos, Anglijos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Gudijos bei Karaliaučiaus krašto. Šalia vyresniosios kartos tapytojų R.I.Kuncos, A.Šaltenio, M.Skudučio, A.Taurinsko, L.J.Jankaus, A.Každailio, D.G.Mažeikytės, G.Vitartaitės, B.Lapinskienės, R.Vėliuvienės, V. ir R.Tarabildų eksponuojami ir jų mokinių tapybos darbai. Viduriniosios kartos autoriai R.Čeponis, R.Garbačiauskas, E.Birgėla, A.Kašauskas, E.Nalevaika parodą papildė savo plenerinės tapybos drobėmis. Eksponuojami ir jaunesnieji: A.Savickas. G.Vaičys, S.Kruopis, M.Valančius, G.Pankevičius, D.Udrys, V.Vėjas, K.Užuotas, V.Barakauskas, S.Butnoriutė, G.Bagdonas, A.Jančiauskaitė, L.Gelumbauskas, E.Stankevičiutė, S.Urbonavičiutė, A.G.Černiutė, R.Eidukaitytė, L.Dieninė, R.Dagys, D.Rusys, G.Zubrys. Nidos–Juodkrantės plenere nutapytomis drobėmis kolekciją praturtino ir J.Pranckevičius, G.Beržinis, M.Abramavičius, S.Drebickaitė, V.Bazaras, K.Bimba, A.Miežis, A.Masiulis...

S.Kruopio teigimu, penki paskutinieji plenerai atspindi kurortines nuotaikas. Buvo surengti kūrybiniai TILTAI: Nida–Užupis, Nida–Molėtai, Nida–Šiauliai: „Kiekvienas tapybos pleneras – naujas kūrybinis TILTAS. Didžiausias mūsų pasiekimas po Nidos ir Juodkrantės tęsti plenerą, keliauti į kūrybinę ekspediciją Vokietijoje, pavadintą „Baltische Brücke“ (Baltijos tiltai) ir pažinti kitus, panašius žvejų kaimelius prie jūros Lenkijos ir Vokietijos teritorijoje“. Parodoje eksponuojami ir keli šioje ekspedicijoje sukurti A.Savicko bei S.Kruopio kūriniai.

Trys galerijos salės padalytos į temas: pirmojoje vaizduojama Nida, trečiojoje – Juodkrantė, o vidurinioji skirta Užupio dailininkams bei Užupio tapytojo maestro Romualdo Kuncos atminimui.

Atidaryme pristatytas naujas albumas-katalogas, antroji Nidos tapybos kolekcijos knygos dalis. Leidinys skirtas garbiausiam Nidos pokario tapytojui R.Kuncai.

Taip pat pristatytas ir naujas filmas „Nidos ekspresija 2012“ (rež. G.Beržinis ir L.Pčelincevaitė, 2013).

Parodą surengė Lietuvos dailininkų sąjunga, menininkų asociacija „Tiltas“, memorialinis kultūros centras „Čiurlionio namai“, Užupio meno inkubatorius, viešbutis ir konferencijų centras „Karolina“, galerija „Juozas Art“ ir Lietuvos dailininkų sąjungos galerija „Arka“.

Nidos tarptautinių tapybos plenerų 2008–2013 m. kolekcijos paroda Vilniaus „Arkoje“ veiks iki birželio 29 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra