Spėjama, kad paveikslo vertė – apie 100 mln. JAV dolerių.
Maždaug 1500 m. nutapytas Jėzų Kristų vaizduojantis paveikslas „Salvator Mundi“ („Pasaulio išganytojas“) ilgai laikytas kopija, bet galiausiai buvo nustatyta, kad tai Italijos renesanso grando originalas.
L. Da Vinci darbai buvo graibstomi dar jam gyvam esant, bet iki šių dienų išliko tik 20 jo nutapytų paveikslų. Visi jie, išskyrus „Salvator Mundi“, saugomi muziejų arba institucijų kolekcijose.
Labai mažai ankstesnių nei XIX a. kūrinių išlikę privačių kolekcininkų rankose, ir jie labai retai patenka į aukcionus.
„Aukcionų specialistams tai tarsi šventoji Gralio taurė, geriau nebūna“, – sakė „Christie's“ Amerikos pokario ir moderniojo meno departamento bendrapirmininkis Loicas Gouzeras (Loikas Guzeras).
Siekiant užtikrinti, kad lapkričio 15 d. paveikslas būtų parduotas už apytiksliai 100 mln. dolerių, jam suteikta trečiosios šalies garantija, sakė „Christie's“ senųjų meistrų departamento Niujorke vadovas Francois de Poortere (Fransua Porter).
Paveikslas bus nuvežtas į Honkongą, San Franciską ir Londoną, o prieš pardavimą tris dienas bus eksponuojamas Niujorke.
Pasak F. Poortere, 45x65 cm dydžio „Salvator Mundi“ paskutinį kartą parduotas neįvardytam Europos kolekcionieriui po istorinės L. da Vinci kūrinių parodos Nacionalinėje Londono galerijoje 2011 m. gruodį.
Kito mėnesio aukcionas susietas panašios temos ir prasidės milžiniško paveikslo „Sixty Last Suppers“ (Šešiasdešimt paskutinių vakarienių), nutapyto popmeno legendos Andy Warholo (Endžio Vorholo) pardavimu. Spėjama, kad už šį paveikslą bus sumokėta apie 50 mln. dolerių.
Naujausi komentarai