Pereiti į pagrindinį turinį

Izraelyje rastas imperatoriaus Konstantino laikų lobis

Izraelio valdžia informavo, kad Keisarijoje, Antiką menančiame uoste, rastas ypatingas nuskendusio senovinio laivo lobis.

Jį sudaro įvairios monetos, figūrėlės, statukos, daiktai, kuriems yra apie 1600 metų. Tai svarbiausios Izraelio radybos per pastaruosius 30 metų.

Bronzinė lempa su saulės dievo Sol atvaizdu, mėnulio deivės Lunos figūrėlė, lempa su Afrikos vergų atvaizdu, šerno formos čiaupas, inkarai, įvairūs navigacijos prietaisai, dvi talpos su daugybe 20 kg sveriančių antikinių monetų – tai tik dalis šio lobio.

Keisarija, žydų karaliaus Erodo rezidencija, žymi ne tik savo praeitimi, išlikusiu amfiteatru, hipodromu, bet ir yra tikras nardytojų rojus –  didžioji senojo uosto dalis su pastatais nugrimzdę jūroje. Minėtą lobį ir rado Izraelio nardytojai Ranas Feinsteinas ir Oferas Raananas. Informavus instancijas iškart buvo pasirūpinta daugybės vėlyvuosius Romos imperijos laikus siekiančius objektus.

Visi rasti daiktai siejami su Romos imperijos laikotarpiu, kai Vakarus valdė imperatorius Konstantinas (324–337 m., o Rytus – Licinijus (308–324 m.).

Pasak Izraelio senienų administracijos jūrų padalinio direktoriaus Jacobo Sharvito, labiausiai tikėtina, kad visus rastus daiktus gabenęs laivas uosto prieigose pakliuvo į didelę audrą, bandyta nuleisti inkarus, bet jis buvo blaškomas, kol sudužo į uolas. Paradoksas, bet būtent ši nelaimė išsaugojo Antikos laikų lobį, nes jei laivas būtų sėkmingai pasiekęs krantą, visos bronzinės statulos, monetos būtų buvusios perlydytos – tuo metu tai buvo įprasta praktika.

Beje, pernai narai mėgėjai jūroje prie Keisarijos miesto rado neįkainojamą aukso lobį. Tuomet iš uosto dugno iškelta 2000 fatimidų laikmečio auksinių monetų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų