„Lietuvos dvarų paveldo objektai – didžiulis architektūros, dailės, kitų meno vertybių, taip pat kraštovaizdžio, senųjų technologijų lobynas. Siekiant išsaugoti šį paveldą svarbu jį pažinti ir suprasti, o taip pat dalintis gerąją patirtimi ir nuolatos mokytis, taikyti naujausius atradimus“, – sako Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.
Kiekvienoje Lietuvos pilyje ar dvare galima atrasti daugybę įdomių interjero ar eksterjero detalių, meninių vertybių, eksponatų. Visiems jiems sukurti prireikė ypatingų meistrų gebėjimų ir išradingumo.
G. Juodėno nuotr.
Įdomu visa tai atrasti ir atradimais dalintis su kitais. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia tai daryti kartu – dalintis savo atrastais meistrystės pavyzdžiais (naudoti grotažymę #meistrystėdvaruose) asociacijos socialiniuose tinkluose.
Lietuvos dvarų paveldo objektai – didžiulis architektūros, dailės, kitų meno vertybių, taip pat kraštovaizdžio, senųjų technologijų lobynas.
Lapkričio 10 d. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija surengė konferenciją dvarų paveldo savininkams, valdytojams, entuziastams, visiems besidomintiems šia tema. Dvarų paveldo tyrinėtojai, savo sričių žinovai, entuziastai supažindino ir su senosios meistrystės išmintimi, ir su naujausiomis šiuolaikinėmis paveldo išsaugojimo ir atkūrimo technologinėmis galimybėmis. Konferencija vyko viename iš išskirtinių medinės architektūros dvarų Lietuvoje – Kuršėnų dvare Šiaulių rajone.
Stilius: Hugo Šojaus dvaras – nesudėtingų formų vėlyvo klasicizmo bei istorizmo laikų pastatas su neryškiais stiliaus bruožais bei santūriu, būdingu Klaipėdos kraštui dekoru. / G. Juodėno nuotr.
Konferencijos metu ekspertų perduotos žinios, renginio metu iškeltos idėjos ar kilusios įžvalgos buvo fiksuojamos, taigi vertinga renginio medžiaga vėliau pasieks plačiąją visuomenę. Meistrystės dvaruose tema bus atskleidžiama ne tik tekstų, bet ir naujų vaizdo siužetų forma.
Dvarų paveldo pažinimo kelionė – begalinė. Visuomet galima atrasti daugiau, sužinoti naujų dalykų. Meistrystės pavyzdžių atradimas – tai vienas iš galimų būdų leistis į žavingą paveldo pažinimo kelionę. Kuo daugiau pažįstame, tuo geriau suprantame ir labiau juntame, kaip svarbu skirti dėmesio paveldo puoselėjimui ir apsaugai, kad praeities išmintis nedingtų užmarštyje, tačiau gyvuotų ir tarnautų, dabarčiai ir ateičiai.
Naujausi komentarai