Pereiti į pagrindinį turinį

Šanchajaus kino festivalyje filmas „Charmsas“ pelnė net du apdovanojimus

2017-06-26 10:35
DMN inf.

Vakar pasibaigusiame tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje filmas „Charmsas“ (rež. Ivanas Bolotnikovas) pelnė net du apdovanojimus – už geriausią scenarijų ir geriausią operatoriaus darbą. Birželio 17–26 dienomis vykusiame renginyje buvo parodyta per 500 filmų.

Šanchajaus kino festivalyje filmas „Charmsas“ pelnė net du apdovanojimus
Šanchajaus kino festivalyje filmas „Charmsas“ pelnė net du apdovanojimus / Kadras iš filmo

Filmo scenarijaus autoriai – I. Bolotnikovas ir Sergei Soloviev, filmo operatorius Shandor Berkeshi.

Tai yra debiutinis režisieriaus I. Bolotnikovo filmas. Filme vienus pagrindinių vaidmenų atliko lietuvių aktoriai Aistė Diržiūtė ir Darius Gumauskas.

Filme pasakojama apie poetą, rašytoją ir dramaturgą Daniilą Charmsą, gyvenusį praeito šimtmečio pirmoje pusėje. Pagrindinis šio filmo konfliktas – nestandartinio, vidine laisve apdovanoto žmogaus ir jį supančios absurdiškos realybės santykis.

Operatorius Shandoras Berkeshi prisimindamas juostos „Charmsas“ filmavimą sako: „Šių dienų kinas, kuriamas iš atmosferinių elementų, lyg iš oro… kurdami filmą mes atradome tuos elementus iš lėto. Charmso pasirodymas, kaip jis rengėsi, kaip vaikščiojo, kaip kalbėjo... Iš esmės mes bandėme atkurti jo erą“.

Tarptautinis Šanchajaus kino festivalis yra vienintelis festivalis Kinijoje, kuris priklauso tai pačiai kategorijai, kaip Kanų, Venecijos, Berlyno, San Sebastiano festivaliai. Šis renginys vienas didžiausių Rytų Azijoje, organizuojamas nuo 1993 metų.

Pagrindinės konkursinės programos žiuri prezidentas visiems Lietuvoje gerai žinomas Rumunijos režisierius Cristianas Mungiu, kurio filmas „4 mėnesiai, 3 savaitės, 2 dienos“ 2007 metais tarptautiniame Kanų festivalyje laimėjo pagrindinį prizą „Auksinę palmės šakelę“, o filmas „Baigiamieji egzaminai“ 2016 metų Kanų festivalyje laimėjo prizą už geriausią režisūrą.

Filmą „Charmsas“ prodiusiuoja Lietuvos kino gamybos kompanija „Tremora“, kartu su prodiuseriais „Proline Films“ (Rusija) ir „Manufaktura“ (Makedonija). Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Rusijos kultūros ministerija, Makedonijos kino fondas ir Europos sąjungos fondas „Eurimages“.

Lietuvos žiūrovai filmą galės išvysti 2018 metais.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra