Pereiti į pagrindinį turinį

Šventinis „Spragtukas“: 50 šokėjų, 200 kostiumų, daugiau nei 10 val. šokio

2013-11-28 17:40
DMN inf.

Didžiųjų metų švenčių proga daugiausia pasaulyje gastroliuojantis „Maskvos miesto baletas“ Lietuvos publikai dovanos klasikinio Piotro Čaikovskio baleto „Spragtukas“ spektaklį. 

Baleto šokėjų trupė iš Maskvos Naujųjų metų išvakarėse mūsų šalies publikai padovanos įspūdingą šventinę pasaką. Klasikinis „Spragtukas“ atgims vizualinėje fiestoje, kurios metu scena mirgės nuo puikių, atletiškų ir techniškai nepriekaištingų baleto elementų, spalvingų ir įmantrių kostiumų bei nuotaikingos ir puikiai atliekamos Piotro Čaikovskio muzikos, rašoma organizatorių pranešime.

Baleto gerbėjams „Maskvos miesto baleto“ šokėjai žada itin aukštos kokybės šou. Nepriekaištingus pasirodymus atliks net 50 geriausių baleto meistrų, kurie vien spektaklio dieną repetuoja apie 7 valandas, grimo kėdėje praleidžia daugiau nei 3 valandas, o viso spektaklio metu spėja pakeisti ne tik po 2–3 poras puantų, bet ir apie 200 kostiumų, tad trupės pasirodymas abejingų tikrai nepaliks.

Pasak „Maskvos miesto baleto“ vadovės Liudmilos Nerubašenko, kuri šiek tiek daugiau nei prieš pusmetį perėmė trupės vadovavimą į savo rankas, kai balandžio mėnesį mirė ilgametis vadovas ir idėjinis vadas Viktoras Smirnovas, „Spragtukas“, atliekamas Maskvos baleto trupės, iš kitų šio baleto pastatymų išsiskiria ypatingai stipriu aktoriniu meistriškumu.  „Mums svarbus ir muzikinis, ir techninis, ir aktorinis baleto šokėjų pasiruošimas. Atvirai kalbant, kad kai kuriuose kolegų baleto spektakliuose retai matau tokį stiprų aktorinį įdirbį. Mes norime prieš šventes paliesti žiūrovų širdis, sukurti jiems pasaką, nepamirštamą įspūdį“, – sako L. Nerubašenko.

Keletas įdomių faktų apie Kalėdomis alsuojantį baleto spektaklį „Spragtukas“, kurį jau gruodžio pabaigoje didžiųjų miestų publikai pristatys „Maskvos miesto baletas“:

• Oficialiai pranešama, kad choreografiją baletui sukūrė Marius Petipa – vienas įtakingiausių baleto meistrų. Tačiau,  kai kurie šaltiniai teigia, kad besiruošiant spektakliui M. Petipa susirgo, tad visą kūrybinį darbą atliko baleto meistras, choreografas Levas Ivanovas.

• Baleto libretas sukurtas pagal A. Diuma parengtą 1816 m.  E. T. A. Hofmano pasakos „Spragtukas ir pelių karalius“ adaptaciją „Spragtuko istorija“.

• Baleto „Spragtukas“ premjera įvyko 1892 m. gruodžio 18 d. Sankt Peterburge, kartu su paskutiniąja P. Čaikovskio opera „Jolanta“. Pasirodymas buvo ypatingas ir tuo, kad P. Čaikovskis pirmą kartą į instrumentų būrį įtraukė čelestą, mažytį pianiną, kurį kompozitorius atrado Prancūzijoje.

• Po pirmųjų pasirodymų baletas „Spragtukas“ nesulaukė ypač didelės sėkmės, buvo prieštaringai vertinama tiek choreografija, tiek skambėjusi muzika.

• 1927 m. baletas „Spragtukas“ buvo pirmą kartą pristatytas užsieniui – pasirodymas įvyko Budapešto Karališkuose operos rūmuose.

• 1934 m. pirmą kartą baletas pastatytas užsienyje – Anglijoje, čia nuo 1952-ųjų jis rodomas kasmet.

• 1960-aisiais spektaklis „Spragtukas“ taip išpopuliarėjo, kad visame pasaulyje tapo neatsiejama Kalėdų laikotarpio dalimi.

• Iki šiol pastatytos daugiau nei 25 šio baleto versijos ir tai yra vienas populiariausių baletų pasaulyje.

• Daugiau nei 10-yje filmų panaudota P. Čaikovskio muzika, sukurta „Spragtukui“.

• 10-yje kompiuterinių žaidimų skamba muzikinių kūrinių ištraukos iš baleto „Spragtukas“.

• Baleto melodijos panaudotos daugybėje kūrinių: nuo Djuko Elingtono ir Bilio Straihorno džiazo interpretacijos iki repo versijos ar grupės „Pet Shop Boys“ dainos „All Over the  World“.

1988 m. įkurtas „Maskvos miesto baletas“ yra pirmoji privati baleto trupė, įkurta Rusijoje žlungant sovietiniam režimui, kuri nebuvo išlaikoma valstybės. Tai viena sėkmingiausių ir daugiausiai gastroliuojanti baleto meistrų trupė pasaulyje, savo šokio precizika ir jausmingumu jau keletą dešimtmečių žavinti tiek išrankius meno ekspertus, tiek pradedančius pažintį su šokio menu žiūrovus.

Naujųjų išvakarėse „Maskvos miesto baletas“ šventinius spektaklius „Spragtukas“ pristatys net keturiuose Lietuvos miestuose: gruodžio 28 d. Marijampolės Kultūros centre, gruodžio 29 d. „Žalgirio arenoje“ Kaune, gruodžio 30 d. „Švyturio arenoje“ Klaipėdoje ir gruodžio 31 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų