Žurnalistai žiūrovams atvėrė surūdijusius Černobylio vartus Pereiti į pagrindinį turinį

Žurnalistai žiūrovams atvėrė surūdijusius Černobylio vartus

2011-04-22 18:04
Žurnalistai žiūrovams atvėrė surūdijusius Černobylio vartus
Žurnalistai žiūrovams atvėrė surūdijusius Černobylio vartus / Gintauto Degučio nuotr.

Vaizdo kameromis ir radiacijos foną matuojančiais prietaisais apsiginklavusi žurnalistų komanda įžengė į vis dar šiurpią ir bauginančią Černobylio teritoriją.

Rizikuodami savo sveikata, Pirmojo Baltijos kanalo žiūrovams jie atvers 25-erius metus rūdijančius atominio miesto vartus ir leis pažvelgti į šiurpu dvelkiančią katastrofos vietą.

1986-ųjų balandžio 26 dieną visus mus sukrėtė siaubinga katastrofa – sprogus Černobylio atominėj elektrinėj nuo žemės paviršiaus buvo nušluota didžiulė Ukrainos teritorija, o pasklidęs radioaktyvus debesis kaip mat pakibo ir virš Lietuvos. Kardinaliai pasikeitę šimtų tūkstančių žmonių gyvenimai, sugriauta buitis, iki šiol jaučiami katastrofos padariniai ir siaubinga baimė: ar tai gali pasikartoti?

Praėjus vos keliems metams po nelaimės, pasklido daugybė legendų apie užterštoje teritorijoje vykstančias anomalijas. Ir tik dalis jų nepasitvirtino. Liudininkų užfiksuoti kadrai pateikia akivaizdžius faktus – žuvys su trimis akimis, gyvūnai su keliomis galvomis, vaikai gimę su neišsivysčiusiomis galūnėmis arba iškreipta kūno sandara.

Tačiau atominių metinių minėjimas šiemet mus visus ypatingai sukrečia – po rekordinio žemės drebėjimo Japonijoje kilusi didžiulė cunamio banga pažeidė Fukušimos atominės elektrinės reaktorius, į gamtą išsiliejo tūkstančiai kubinių metrų radioaktyvaus vandens. Ši XXI amžiaus atominė katastrofa kaip mat buvo prilyginta Černobylio branduolinei avarijai. Pirmasis Baltijos kanalas kviečia bent trumpam pabūti Stalkeriais ir įžengti į paslaptingą bei bauginančią Ukrainos katastrofos zoną.

Pirmadienį, 22:55 val., naujausiame dokumentiniame filme apie Japoniją sukrėtusią katastrofą „Atominis cunamis“ prabils ją išgyvenę žmonės. Įvykus šiai nelaimei, visi pradėjome labiau kalbėti apie radiaciją ir jos poveikį žmonių sveikatai. Labiausiai nelaimės padarinių baimintis ėmė aplink Japoniją esančios šalys – Rusija, Kinija, Indonezija, Australija. Tačiau ar pagrįsta ši baimė? Kaip iš tikrųjų yra pavojinga radiacija? Savo asmenine patirtimi dalinsis iš karto po atominių reaktorių katastrofos į Rusiją atvykusios japonų ir rusų šeimos. Taip pat filmo kūrėjai atskleis unikalius ir naujausius kadrus iš Černobylio AE katastrofos vietos, o specialistai papasakos, kokias radiacijos dozes kiekvienas gauname iš mus supančios aplinkos.

Balandžio 26 d., 23:20 val., minint Černobylio katastrofos metines, žiūrovus prie ekranų prikaustys drama „Šeštadienį“. Filmo pagrindinis herojus – Valerijus Kabyšas – vienintelis iš pasmerktųjų atominės elektrinės darbuotojų, pasiryžęs pranešti pasauliui apie gręsiantį Armagedoną. Nors jo vadovybė griežtai uždraudė netgi artimiausiems žmonėms pranešti apie Chirosimos ir Nagasakio branduoliniam subombardavimui prilyginamą nelaimę, Valerijus sugeba ištrūkti ir ryžtasi imtis veiksmų. Filmas sukrės tiek atkurtais autentiškais įvykiais, tiek įtikinama profesionalių aktorių vaidyba.

Pražūtingos katastrofos vaizdai per PBK: balandžio 25 d., pirmadienį, 22:55 val. dokumentinis filmas „Atominis cunamis“ ir balandžio 26 d., antradienį, 23:20 val. drama „Šeštadienį“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra