Interjero dizainerė Jūratė Sventickienė teigia, kad vasarą baldų salonuose sulaukiama daugiau klientų, norinčių atostogas išnaudoti produktyviai – sezoniniai išpardavimai ir akcijos vilioja atnaujinti namus. Jai pritaria ir interjero dizainerė Jovita Bingelytė – žmonės interjerui atnaujinti ieško ekonominių sprendimų, kuriuos galima įgyvendinti be didelių investicijų. Interjero dizainerės dalijasi dešimties punktų atmintine, kokios priemonės namams ar sodybai padės pasiekti efektyvių rezultatų, kartu – ir sutaupyti.
1. Perdažykite sienas
Lengvas ir nebrangus būdas pakeisti namų išvaizdą – perdažyti jų sienas. „Iš savo praktikos pastebėjau tendenciją, kad jeigu žmonės gyvena tarp baltų sienų, po kiek laiko jiems pradeda norėtis spalvų. Tie, kurie gyveno ryškių spalvų interjere, priešingai, pradeda norėti minimalizmo. Ir tai normalu! Nereikia galvoti, kad vieną kartą nusidažiau sienas ir turėsiu tarp tokios spalvos sienų gyventi visą gyvenimą“, – sako J. Bingelytė.
Anot ekspertės, dabar madingi natūralūs smėlio, molio, šiltai pilki atspalviai. Taip pat populiarios tekstūrinės, faktūrinės sienos, molio tinkas – tai suteikia harmonijos, ramybės pojūtį. Kita vertus, dominuoja ir monochromatiniai įvaizdžiai – ryškios ir vientisos spalvų paletės. Todėl, anot J. Bingelytės, pravartu sienų spalvas rinktis pagal tai, kokių spalvų fone jūs geriausiai jaučiatės ir kokių emocijų tos spalvos jums kelia.
Galimybės: pakeitus sofą, fotelį, žurnalinį staliuką, parinkus tinkamą jų spalvą ir vietą, namai gali atrodyti naujai. / Salono „Gintaro baldai“ archyvo nuotr.
2. Pakeiskite sofą
Minkštojo baldo pakeitimas – vienas iš efektyviausių būdų atnaujinti interjerą. „Sofą pakeisti nesudėtinga, nes šis baldas neįmontuotas. Todėl drąsiai eksperimentuokite – jeigu jūsų interjeras santūrus, rinkitės įdomesnės spalvos, faktūros ar audinio sofą. Taip visam kambariui suteiksite naują charakterį“, – sako „Gintaro baldų“ atstovė, interjero dizainerė J. Sventickienė.
Ne mažiau aktualus ir minkštųjų baldų atnaujinimas vasaros sodybose. Čia specialistė kviečia visus būti drąsesnius ir eksperimentuoti ne tik su spalvomis, bet ir su raštais. „Pavyzdžiui, gėlėti raštai padėtų išgauti provanso stilistiką, o languoti – primintų kantri stiliaus interjerą. Tačiau sodyboje reikėtų atsižvelgti ir į praktinį aspektą – rinktis sofą ant kojelių ir nestatyti jos prie sienos. Sodybose labai dažnai šildoma ne visus metus, todėl šios prevencinės priemonės apsaugo nuo pelėsio, padeda orui cirkuliuoti“, – priduria specialistė.
3. Papildykite namų tekstilės arsenalą
Anot J. Bingelytės, šiuo metu populiarėja natūralios namų tekstilės medžiagos – drobinė tekstilė, lininiai audiniai. Prabangą imituojančios veliūrinės ir blizgios medžiagos, priešingai, jau išėjo iš mados.
„Tačiau natūralu nereiškia nuobodu! Pavyzdžiui, interjerą galite pagyvinti ant sofos padėdami skirtingų pagalvėlių. Derinkite vienspalves, skirtingų formų, dydžių pagalvėles ir pamatysite – kambaryje atsiras daugiau gylio. Nereikėtų bijoti maišyti ir pačių medžiagų, pavyzdžiui, jeigu sofa drobinė, pagalvėlės gali būti net ir odinės. Derinti skirtingas medžiagas interjere šiuo metu populiaru, todėl nereikėtų bandyti visko suvienodinti“, – priduria specialistė.
Paskirtis: veidrodžių asortimentas šiandien toks didelis, kad jie gali būti kabinami ir kaip paveikslai ar meno kūriniai. / Salono „Gintaro baldai“ archyvo nuotr.
4. Sukurkite naujų apšvietimo taškų
Anot J. Bingelytės, apšvietimas – labai galingas interjero dizaino ginklas: kartais pakanka pakeisti lemputę ir jos atspalvį, nukreipti šviestuvą į kitą pusę, kad pakeistume namų atmosferą.
„Rekomenduoju pasirinkti papildomų apšvietimo taškų. Tarkime, jeigu ant spintelės jau yra dekoro elementų, ten pastačius stalinį šviestuvą, jie išryškėja, o tai suteikia daugiau jaukumo. Taip pat rekomenduoju sukurti jaukų namų kampelį šalia sofos ar fotelio pastačius papildomą toršerą – nustebsite, kiek daug gali vienas papildomas šviesos šaltinis“, – pataria J. Bingelytė.
5. Įsigykite unikalų fotelį
Fotelis – dar vienas baldas, be didelių investicijų galintis tapti jūsų namų puošmena. „Netradicinio dizaino, ryškesnės spalvos ar audinio fotelis gali visiškai skirtis nuo jau esamų baldų – jo nebūtina derinti su minkštų baldų komplektu. Vis dar pasitaiko situacijų, kai klientai ateina įsitikinę, kad fotelis ir sofa privalo būti vienodi, tačiau ši taisyklė jau atgyveno. Todėl drąsiai atnaujinkite fotelį ir paverskite jį kambario akcentu“, – sako J. Sventickienė.
Salono „Gintaro baldai“ archyvo nuotr.
6. Išnaudokite veidrodžių galimybes
Veidrodžiai – ne tik puiki interjero puošmena, bet ir galimybė sukurti daugiau erdvės ir šviesos. „Veidrodis nebūtinai turi būti skirtas tik savo atvaizdui matyti. Veidrodžių asortimentas šiandien toks didelis, kad jie gali būti kabinami ir kaip paveikslai, meno kūriniai. Veidrodis gali kabėti nebūtinai koridoriuje ar drabužinėje – drąsiai kabinkite juos virš sofos ar kitose svarbiose kambario dalyse. Dažnai klientams rekomenduoju kabinti veidrodžius priešais langą – jie praplečia erdvę, nes iš lauko atsispindi šviesa“, – priduria J. Sventickienė.
7. Pripildykite namus augalų
Dar vienas nebrangus būdas, norint pagyvinti namų interjerą, – papuošti jį augalais.
„Pastebiu dažną klaidą, kad kampe pastatomas vienas augalas, kuris neužpildo erdvės ir atrodo liūdnai. Geriau atrodo augalų kompozicijos: rekomenduoju grupuoti 2–4 augalus, juos komponuoti skirtingo dydžio, rūšies, tačiau pasodintus panašiuose vazonuose. Jeigu dar šalia pavyktų pastatyti ir toršerą, kuris augalus apšviestų, – erdvė gali iš esmės pasikeisti ir tapti daug jaukesnė. Tai ypač gelbsti, kai yra tušti kampai, kur funkciškai kažkokio baldo nelabai pastatysime“, – sako J. Bingelytė.
8. Nepamirškite žurnalinio staliuko
Dar vienas kambario akcentas – žurnalinis staliukas. J. Sventickienės teigimu, nebūtina jo derinti su kitais kambaryje esančiais baldais, priešingai – galite naudoti kontrasto principą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų baldai balti, galite rinktis juodą, arba jeigu kambaryje dominuojantys baldai kvadratiniai, stačiakampiai, jis gali būti ovalus. Galite pasvarstyti ir apie papildomą tokio baldo funkcionalumą – šiandien populiarūs transformuojami staliukai, kurių aukštis ir plotis reguliuojami, todėl suteikia dar daugiau galimybių už tą pačią kainą.
Salono „Gintaro baldai“ archyvo nuotr.
9. Nebrangiai atnaujinkite virtuvę
Anot „Gintaro baldų“ atstovės, ypač aktuali tema vasarą – kaip nebrangiai įsirengti virtuvę vasaros sodyboje?
„Labai svarbu suplanuoti, kas bus virtuvės spintelėse ir kiek jų iš tikrųjų reikia. Juk paprastai sodybų virtuvėse mažiau elektrinių prietaisų, mažiau indų. Taip pat atkreipkite dėmesį į medžiagas – rekomenduoju rinktis lygesnius fasadus, kad valymas ir priežiūra būtų lengvesnė. Jeigu ieškote optimalaus sprendimo, galite kreiptis į baldų salono ekspertus, kurie padės sukomplektuoti spinteles pagal jūsų norimus fasadus ir stalviršius“, – priduria stilistė.
10. Pakeiskite esamų baldų išdėstymą
Kartais naujų baldų pirkti nereikia – pakanka sukeisti esamų baldų vietas. „Viena iš pagrindinių klaidų, kurią dažniausiai pastebiu, – žmonės linkę baldus išstumdyti pagal sienas, o kambario vidurys lieka tuščias, nes įsivaizduojama, kad tai didina erdvę. Iš tiesų yra priešingai – rekomenduojama baldus dėstyti erdvėje nesistengiant priglausti jų prie sienų. Jeigu galimybės perstumti nėra, kartais užtenka sofą nuo sienos atitraukti bent 20–30 cm. Tokiu atveju baldai yra tarsi atskiri nuo sienų, jie tvyro ore visos erdvės atžvilgiu, todėl neatrodo tokie sunkūs, o pati erdvė tampa proporciškai lengvesnė“, – pataria J. Sventickienė.
Naujausi komentarai