Švarai palaikyti
• Nešvarumų plėvele apsitraukusios stiklo vazos, indai, metaliniai stalo įrankiai vėl spindės, jei juos nuvalysite garstyčių miltelių ir vandens košele.
• Garstyčios puikiai nuplauna net įsisenėjusius riebalus ant puodų, keptuvių: užberkite 2–3 šaukštelius garstyčių miltelių, sudrėkinkite trupučiu šilto vandens, pašveiskite, palaikykite 10 min., paskui švariai išplaukite.
• Garstyčių milteliais iki akinančio baltumo galite išveisti kriauklę, vonią. Priemonė pasižymi ne tik valančiomis, bet ir antiseptinėmis savybėmis.
• Ekologiški valymo milteliai: 1:3 santykiu sumaišykite sodą su garstyčių milteliais ir supilkite į indą su skylutėmis dangtelyje – miltelius bus patogu naudoti, jie nuvalys visus nešvarumus nuo skirtingos kilmės paviršių.
• Su garstyčiomis galite skalbti vilnonius ir šilko audinius. Priemonė neblukina spalvos ir suteikia šviežią kvapą, nesukelia alergijos. Į dubenį su vandeniu įberkite 50–100 g garstyčių miltelių arba supilkite juos tiesiai ant drabužių skalbyklėje ir skalbkite kaip įprastai. Efektas bus akivaizdus, jei pradžioje miltelius užpilsite karštu vandeniu, palaikysite 2–3 val., paskui nukošite ir skalbinius išskalbsite nupiltame vandenyje.
• Garstyčios puikiai susidoroja su įvairiomis dėmėmis: arbatos, rašalo, vyno, pelėsių, įveikia net riebalus: užberkite ant dėmės sausų garstyčių miltelių, palaukite, kol jie sugers riebalus, tada sudrėkinkite vandeniu, patrinkite ir drabužį išskalbkite kaip įprastai.
• Garstyčios padeda atsikratyti nemalonaus kvapo buteliuose, termosuose, stiklainiuose ir kitose talpyklose: į vidų įberkite 2 šaukštus miltelių, įpilkite nedaug vandens ir stipriai supurtykite, dar geriau – iššveiskite šepečiu.
• Retas drobinis maišelis su sausais garstyčių milteliais panaikins nemalonų kvapą drabužių spintoje ar sandėliuke.
Kovoti su kenkėjais
• Garstyčių milteliai padeda kovoti su graužikais, sraigėmis, šliužais ir kitais augalų kenkėjais: 100 g miltelių ištirpinkite 10 l vandens ir tirpalu nupurkškite augalus.
• Amarams, voratinklinėms erkėms ir kitiems augalų, daržovių kenkėjams naikinti paruoškite tirpalą, kuriam kibire karšto vandens ištirpinkite 50 g garstyčių miltelių ir 40 g tarkuoto skalbiamojo muilo. Tirpalą palaikykite kelias paras, paskui nukoškite tirščius ir skysčiu nupurkškite augalus.
Puoselėti grožį
• Garstyčios puikiai tinka plaukų priežiūrai: jos gerina kraujo apykaitą viršutiniuose galvos odos sluoksniuose, stimuliuoja plaukų svogūnėlius, maitina ir stiprina plaukus, jie sparčiau auga, neslenka, nepleiskanoja, žvilga.
• Garstyčių šampūnas idealiai tinka riebių plaukų priežiūrai: 2–3 šaukštus miltelių ištirpinkite 1 l karšto vandens, palaukite, kol jis atauš, ir be jokių kitų papildomų priemonių išplaukite plaukus, paskui kruopščiai išskalaukite.
• Plaukų augimą skatinanti kaukė: 2 šaukštus garstyčių miltelių sumaišykite su kiaušinio tryniu, 2 šaukštais karšto vandens, 2 šaukštais alyvuogių aliejaus ir 2 šaukšteliais cukraus. Kaukę švelniai įmasažuokite tik į galvos odą, užsidėkite kepuraitę, apsukite šiltu rankšluosčiu ir laikykite pradžioje ne daugiau 10–15 min. – badys, perštės, bet tikrai nieko blogo nenutiks. Ilgainiui apsiprasite ir baisu nebebus. Po procedūros plaukus perplaukite drungnu vandeniu, po to, kaip įprasta, – šampūnu, balzamu. Procedūrą kartokite 1–2 kartus per savaitę, laiką ilginkite iki 30 min.
• Maitinanti ir plaukų apimtį didinanti kaukė: šaukštelis garstyčių miltelių, 2 šaukštai kefyro, kiaušinis. Kauke ištepkite plaukus, užsidėkite vonios kepuraitę, apsukite šiltu rankšluosčiu ir palaikykite 30 min., paskui plaukus išplaukite įprastu būdu.
• Veido odą stangrinančiai, maitinančiai, balinančiai kaukei sumaišykite šaukštą alyvuogių aliejaus su nubrauktu šaukšteliu garstyčių miltelių. Mase ištepkite veidą, kaklą ir palaikykite 5–7 min., paskui nuplaukite šiltu vandeniu ir patepkite kremu.
• Jei skauda raumenis, 15–20 min. pagulėkite vonioje, kurios vandenyje ištirpinkite 2–3 šaukštus garstyčių miltelių ir tiek pat rupios druskos.
Naujausi komentarai