Sprendimai jaukumui kurti
J. Bingelytės teigimu, žmonės, kurdami savo namų interjerą, dažnai atsižvelgia į patirtį gyvenant ankstesnėse vietose – prisimena, kaip jie jautėsi ten gyvendami, ar buvo laimingi, o jei jautėsi blogai, naująją erdvę nori įkurti taip, kad ji juos veiktų teigiamai ir prisidėtų prie geros emocinės būklės.
„Namai yra vieta, kurioje žmogus ilsisi, įsikrauna teigiamos energijos po sunkių darbų. Todėl namų aplinka turi padėti atsipalaiduoti, pailsėti ir pasiruošti kitai darbo dienai. Sukurti tokią erdvę galime pasitelkdami įvairiausių elementų – nuo spalvinių sprendimų iki sentimentalių asmeninių daiktų“, – sako interjero dizainerė.
Norintiems savo namuose sukurti harmoningą aplinką, pašnekovė rekomenduoja erdves nudažyti ramiomis pastelinėmis spalvomis, pavyzdžiui, šviesiai rusva ar žalsva, įsileisti kuo daugiau natūralios šviesos, vengti didelės apkrovos masyviais baldais ir nepamiršti interjere panaudoti jaukių ir šiltų prisiminimų sukeliančių detalių, tokių kaip šeimos nuotraukos ar suvenyrai iš kelionių.
„Samsung“ nuotr.
Kintanti technologijų prasmė
Interjerus kurianti dizainerė pastebi ryškėjančią tendenciją, kai šiuolaikiniai įrenginiai vis dažniau natūraliai įsilieja į namų erdvę. Pasak pašnekovės, šiuolaikinės technologijos kuriamos ne tik tam, kad atliktų savo tiesioginę funkciją, – technologijų gamintojai vis dažniau atsižvelgia į įrenginio dizainą ir funkcionalų jo pritaikymą erdvėje.
„Šiais laikais žmonės namuose nori turėti kuo mažiau daiktų ir vis dažniau ieško sprendimų, kaip interjere juos galėtų gudriai paslėpti. Vis giliau įsišaknija požiūris, kad daiktai namus turi puošti, o ne apkrauti vizualiai – per daug daiktų namuose sukuria vizualinį triukšmą, kartu kelia streso hormono kortizolio kiekį ir įtampą“, – paaiškina J. Bingelytė.
Būtent todėl, pasak pašnekovės, šiuolaikinės technologijos kuriamos taip, kad taptų namų interjero dekoracija ar erdvėje pasislėptų ir jų nesimatytų. Pavyzdžiui, dabar populiaru rinktis įmontuojamas garso kolonėles ar jungiklius – šios naujovės pasižymi minimalistiniu dizainu, jų nematyti, be to, reikalauja mažesnės priežiūros.
Taip pat tokios inovacijos suteikia galimybę lengviau ir greičiau valdyti namų funkcijas. Pavyzdžiui, išmaniųjų namų sistema leidžia valdyti apšvietimą, šildymą, apsaugos sistemas, garso ir vaizdo įrangą per išmanųjį telefoną arba balsu.
Kai toks paveikslas interjere pabosta, jį vos kelių mygtukų paspaudimu pakeičia kitas – taip išvengiame švaistymo problemos.
Technologinė naujovė
Kaip vieną įdomiausių technologinių interjero naujienų J. Bingelytė išskiria galimybę namų erdvę puošti skaitmeniniais meno kūriniais. Toks sprendimas namams suteikia ne tik išskirtinio žavesio, bet ir leidžia nuolat keisti erdvių estetiką, pritaikyti ją prie nuotaikos.
„Ši inovacija suteikia galimybę savo namuose gėrėtis tokiais meno kūriniais, kurių įprastai nėra galimybės įsigyti. Skaitmeninis menas atliepia įvairiausių meno stilių gerbėjų lūkesčius – namus skaitmeniniais paveikslais puošti gali ir klasikinio, ir modernaus meno gerbėjai“, – sako ji.
Pasak interjero dizianerės, rinkdamiesi namus puošti skaitmeniniu menu, prisidedame prie gamtos išsaugojimo, nes nereikia spausdinti patinkančių paveikslų reprodukcijų.
„Be to, kai toks paveikslas interjere pabosta, jį vos kelių mygtukų paspaudimu pakeičia kitas, – taip išvengiame švaistymo problemos“, – sako J. Bingelytė.
Jos teigimu, tokie skaitmeniniai paveikslai prisitaiko ne tik prie namų interjero, bet ir prie žmogaus nuotaikos, paros ar metų laiko – prenumerata siūlo pasirinkti tūkstančius skaitmeninių meno kūrinių, kuriuos sukūrė garsūs menininkai, eksponuoja muziejai ir galerijos visame pasaulyje.
„Samsung“ nuotr.
Skaitmeniniai kūriniai – pagal nuotaiką
• J. Bingelytės rekomenduojami penki skaitmeninio meno kūriniai, kuriantys skirtingą nuotaiką ir interjero stilių.
• Moderniam monochrominiam interjerui, kuriame norisi ryškios spalvos akcento, – Harsimrano Juneja „Got this Feeling“.
• Juodos spalvos elementų turinčiam minimalistiniam interjerui, kurį norisi papildyti grafiniais elementais, – Patty Cascino „Groove“.
• Žemiškų spalvų interjerui – Arnoldo Bocklino „Villa by the Sea“.
• Įvairiam interjerui, kuriame trūksta akcentinės detalės, – Manzi „Woman of Determination“.
• Interjerui, kuriame norima sukurti vasarišką nuotaiką, – Jano Brueghelio vyresniojo „Landscape with Isabel Clara Eugenia“.
Naujausi komentarai