„Kaip galėčiau padėti lošėjui, kuris vis dažniau lankosi kazino ir vis daugiau pralošia?“, - klausia skaitytoja Jolanta.
Atsako Aleksandras Slatvickis, Klaipėdos psichikos sveikatos centro vyriausiasis gydytojas
Jei kalbama apie priklausomybę nuo lošimo, padėti gali tik profesionalas, ir tai ne visais atvejais.
Dažniausia žmogus, kuriam formuojasi arba jau susiformavo tokia priklausomybė, nesuvokia savo problemos. Tokiu atveju su juo reikia kalbėti – draugiškai, be pykčio ir moralizavimų. Artimieji turėtų įtikinti, kad žmogus, ko gero, vargu ar apsieis be specialisto konsultacijos ir kad ji nieko neįpareigoja, svarbiausia – nuvykti.
Pagalbos reikėtų kreiptis į psichiatrą arba psichologą, kuris įvaldęs psichoterapinę techniką ir turi žinių priklausomybių srityje. Taip pat jei lošėjas yra priklausomas finansiškai, reikėtų ne apriboti, o nutraukti bet kokį finansavimą. Tik iš pradžių derėtų nesiimti radikalių priemonių – perspėti vieną, daugiausia – du kartus. Žinoma, tai taip pat nėra vaistas, kuris padės 100 proc., tačiau bent jau privers žmogų susimąstyti.
Šioje situacijoje svarbiausia, kad pats lošėjas turėtų motyvaciją. Priverstinio gydymo nuo priklausomybių, ar tai būtų lošimas, alkoholis, ar kažkas kita, nėra. Nereikia pamiršti ir kito svarbaus dalyko – bet kokia priklausomybė yra lėtinė būklė, tad visam gyvenimui, ir jai būdingi atkričiai, recidyvai. Tačiau nereikia dėl to nusiminti, nes tai irgi yra sveikimo etapai.
Naujausi komentarai