Pereiti į pagrindinį turinį

Loftui įrengti prireikė daug išmonės

2010-07-21 12:30
Loftui įrengti prireikė daug išmonės
Loftui įrengti prireikė daug išmonės / Nerijaus Jankausko nuotr.

Buvo 24 kv. m – tapo beveik dvigubai daugiau. Tokia ploto transformacijos galimybė – viena iš išskirtinių šios nestandartinės erdvės savybių.

Turėjo daug vargo

Buvusiame uostamiesčio mėsos kombinate vadinamąjį loftą įrengęs verslininkas Stasys Dautaras tapo pirmuoju "naujakuriu" šiuose milžiniškuose buvusios gamybinės paskirties plotuose.

Vis dėlto daugiau nei metus patalpoms įrengti užtrukęs klaipėdietis pripažino – jei būtų žinojęs, kiek tai kainuos titaniško darbo, vargu ar būtų ėmęsis šio projekto.

Įžengus į šiuolaikiškai per du aukštus įrengtą loftą tuo sunku patikėti. Išskyrus išplanavimą – antresolėse įrengtą papildomą funkcinę erdvę – šios patalpos mažai kuo skiriasi nuo daugeliui įprastų gyvenamųjų.

Tiek butui, tiek biurui tinkamos erdvės – šviesios, jose gausu langų, čia kuo puikiausiai įsitenka pagrindiniai buičiai reikalingi daiktai.

Vyro skaičiavimu, 24 kv. m ploto patalpas pavyko transformuoti į maždaug 42 "kvadratus".

"Kas čia dėjosi anksčiau, sunku įsivaizduoti. Vien kokios sienos buvo! Ne tik kad nelygios, bet ir išdaužytos, vietomis teko priauginti tinką", – neslėpė pašnekovas.

Ieškojo racionalių sprendimų

Kadangi sienos buvo itin nelygios, deformuotos, teko pagudrauti – jos buvo nutinkuotos tarsi dekoratyviniu reljefu.

"Žinoma, buvo galima naudoti sausą tinką, tačiau patalpa būtų dar sumažėjusi", – aiškino S.Dautaras.

Vyras teigė nesikreipęs pagalbos į architektus ar interjero kūrėjus – dailės mokęsis bei kažkada baldų gaminimo cechą turėjęs vyras projektavimo darbų ėmėsi savarankiškai.

"Pats projektavau, pats viską skaičiavau ir po truputį dirbau. Gal čia ir netobula, bet, mano akimis, visai neblogai, – šypsojosi pašnekovas. – Žinoma, kad sunku viską numatyti – popieriuje atrodo vienaip, o natūroje – kitaip."

Svarbiausia užduotis, laukusi lofto savininko, kaip racionaliai ir kompaktiškai išnaudoti nedidelio ploto, tačiau aukštą patalpą.

Įrengė antrą aukštą

Po rekonstrukcijos pirmajame aukšte nedidelis kampelis buvo skirtas virtuvės zonai, šalia įrengtas sanitarinis mazgas, kuriame ilgainiui bus sumontuota dušo kabina.

Po laiptais liko vietos skalbyklei pastatyti ir prijungti bei įvairiems rakandams sandėliuoti. Antresolėse, į kurias veda mediniai laiptai, šeimininko akimis, galima įrengti miegamąjį.

Bendras patalpų aukštis – 4,6 metro. Tad tiek pirmajame lofto aukšte, tiek antrajame patogu stovėti visu ūgiu.

S.Dautaras skaičiavo, jog, be pirkimo kainos, patalpoms įrengti papildomai investavo 32 tūkst. litų – į šią sumą įskaičiuotas ir užmokestis už darbus, ir už medžiagas.

Pašnekovas teigė dar neapsisprendęs, kokioms reikmėms pritaikys šias patalpas. Vyras vylėsi, jog galbūt ilgainiui pasitvirtins, jog tai buvo sėkminga investicija.

Kainuoja tūkstančius

Patalpų buvusiame mėsos kombinate savininkai šiuo metu už 1 kv. loftų metrą prašo 1950 litų. Standartinis neįrengtų patalpų dydis – po 75 kv. m. Tačiau perkant didesnį plotą, kaina gali sumažėti iki 1750 litų už 1 kv. m.

Buvusių gamybinės paskirties patalpų bendrasavininkės – bendrovės "Turto nuoma" – direktorė Kristina Sudeikienė nemano, jog tokia kaina yra per aukšta. Esą atitinkamai įrengti loftai padidėja dvigubai, o ir didelių investicijų tai nereikalauja.

Kad būsimiesiems naujakuriams komunalinės paslaugos atsieitų pigiau, pagal pageidavimus loftuose planuojama įrengti po židinį, taip pat generuojama idėja statyti saulės kolektorius vandeniui šildyti bei bendrai patalpų erdvei apšviesti.

Tampa populiaresni?

Nekilnojamojo turto agentūrų specialistai tikina, jog nepaisant sunkmečio susidomėjimas loftais Lietuvoje auga ir paklausa šiuo metu viršija pasiūlą. Teigiama, jog būstai pramoninio tipo pastatuose pradeda dominti ne tik vienišius, bet ir šeimas.

Tačiau pastebima, jog vis dėlto būsto, kurio pagrindiniai bruožai yra erdvumas ir dideli plotai, realizavimo galimybės mūsų šalyje ne tokios didelės kaip Vakaruose.

Loftų kainą lemia vieta mieste, pastato aukštis bei jo pobūdis – ar jis buvo gamyklinis, ar sandėlinis, susisiekimo galimybės bei kitos aplinkybės. Kainą itin lemia įrengimo lygis: galima įsigyti vien tik su tuščias sienas arba su daline apdaila bei pagrindinių funkcijų – vandens, elektros, interneto – prieiga.

Terminų gidas

Išvertus iš anglų kalbos "loft" reiškia "palėpė, sandėlis, viršutinis industrinių patalpų aukštas". Šiandien loftais vadinami erdvūs, dažnai porą aukštų užimantys būstai, menininkų studijos, įrengti buvusiuose pramoniniuose pastatuose. Šie būstai neretai išsiskiria išskirtiniais interjero elementais: senosiomis sijomis, vamzdžiais, plytomis, betono sienomis ir panašiais fragmentais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų