Pereiti į pagrindinį turinį

Dailininkas V. K. Slavinskas kviečia į išskirtinę parodą

2013-04-16 18:26
Dailininkas V. K. Slavinskas kviečia į išskirtinę parodą
Dailininkas V. K. Slavinskas kviečia į išskirtinę parodą / V. K. Slavinsko paveiksl.

Žinomas dailininkas Vilius Ksaveras Slavinskas kviečia į išskirtinę parodą, kuria pažymi dvi jo gyvenime svarbias sukaktis: 70-ąjį jubiliejų ir 35 kūrybai skirtų metų sukaktį.

Nevienalytė kūryba

V.K.Slavinskas – menininkas, keliaujantis po paslaptingas būties ir mus supančios aplinkos erdves. Savo kūrybą pristatė įvairiose parodų erdvėse Lietuvoje, Švedijoje, JAV, Vokietijoje, Kanadoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, surengė daugiau nei 80 personalinių ir dalyvavo daugybėje grupinių parodų. V.K.Slavinskas mokėsi Kauno vakarinėje dailės mokykloje, vėliau tęsė studijas Vilniaus dailės institute.

Pirmajame kūrybinio kelio etape vyravo akvarelės, vėliau – akrilo technika kurti peizažai ir natiurmortai. Jau šiuose realistine maniera sukurtuose, natūrą atkartojančiuose kūriniuose galima rasti užuominų į būsimą kūrybos pokytį, naujus ieškojimus, tai – ekspresyvumas, savitas spalvų pasirinkimas.

Vėliau atsigręžiama į slėpiningą pasaulio pusę, glūdinčią pasamonėje, ją siekiama perteikti kūrinio erdvėje pasitelkiant figūrines abstrakcijas ir kuriant savitas būties, jausenų išraiškas.

Būtent tokia kūryba, atspindinti mintis, suvokimus, kylančius iš vidinio pasaulio menininką lydi pastaruosius kelis dešimtmečius. Šią kūrybą galima skirstyti į kelias dalis, tai – simboliškos, mistiškos, kartais net artimos siurrealizmui abstrakčių figūrų kompozicijos, atliktos akrilo ir akvarelės technika, bei koliažai, atlikti mišria technika.

Paskata mąstyti

Abstrakčiuose kūriniuose veikiantys personažai neretai įrėminami juodos linijos kontūru. Bene svarbiausias dėmesys skiriamas spalvai, perteikiančiai menininko jausmus kūrybos momentu ir kuriančiai kompozicijos nuotaiką, kurią pajausti, interpretuoti gali žiūrovas.

Dailininko naudojamas koloritas pasižymi ekspresyvumu, netikėtais spalvų deriniais. Darbuose galime atrasti ir dramatiškų, ryškių, sodrių spalvų, ir šaltesnių tonų, ir šiltų, ramių žemės spalvų. Abstrahuotuose kūriniuose gyvenančios būtybės, nors praradusios realiame pasaulyje turimas formas, bruožus, tačiau dažnai iš kai kurių elementų jas identifikuoti vis dėlto įmanoma, tai – gyvūnai, paukščiai, vandenų pasaulio gyventojai.

Dalis kūrinių artimi visiškai abstrakcijai, juose – autoriaus apmąstymai, pasaulio suvokimas, kurį kiekvienas gali bandyti įminti savaip. Kaip teigia autorius, būtų džiugu jeigu pavyktų įtraukti žiūrovą į galimų suvokimų, apmąstymų procesą.

Iš praeities sulipdyti koliažai

Menininko kūryboje gausu ir mišria technika atliktų koliažų. Juose realių daiktų elementai – nuotraukos, laikraščių, žurnalų ir kitų spaudinių fragmentai įterpiami į abstrakčią, sąlyginę akrilo technika sukurtą kompoziciją. Tokiu būdu sukuriami netikėti formų, faktūrų, spalvų, vaizdinių motyvų deriniai ir prasmės asociacijos.

Koliažuose naudojami elementai – citatos iš praeities, primenančios ir padedančios susivokti dabartyje. V.K.Slavinsko koliažuose – praeities kultūrų, krikščionybės, populiariosios kultūros artefaktai. Kiekviename darbe įprasmintas turinys, kuriam perprasti reikia įžvalgaus žvilgsnio, asociatyvaus, gilesnio mąstymo. Kūriniuose galimos įvairios pastebėtų elementų interpretacijų variacijos.

Kaip jau minėta, dailininko kūriniai kupini minčių, nuotaikų, pasaulio paslapties apmąstymų, kurie atsiranda iš asmeninio individualaus būties suvokimo, tačiau skatina ir kiekvieną žvelgiantįjį į kūrinį įsitraukti į paslaptingos būties apmąstymus, pajausti autoriaus tapybine išraiška perteikiamą pasaulį.

Dailininkui itin svarbi kūrybinė laisvė ir nuolatinis siekis gilintis, bandyti suvokti tai, kas paslaptinga, tačiau nuolat jaučiama, perteikti gilesnę būties, pasaulio grožio suvokimo sampratą.

Menininkas neabejingas iškilioms valstybinėms šventėms, kasmet nuo 1996-ųjų su įvairių dailės sričių menininkais rengia parodą „Atgimimas“, skirtą Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios progoms paminėti. V.K.Slavinskas – akvarelininkų grupės „Aqua-12“, susikūrusios 1991 m., Kauno dailininkų klubo „Meno sparnai“ narys, nuo 1994 m. dailininkų klubo „Sfinksas“ vadovas.


Kas? Jubiliejinė V.K.Slavinsko darbų paroda „Paslapties nuojautos“.

Kur? „Girstučio“ kultūros ir sporto centre ir Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje).

Kada? Veikia iki gegužės 16 d.

Parodų ir katalogo pristatymas Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje balandžio 18 d. 16 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų