Konkursui po metų pertraukos sugrįžus, italų ketvertas su savo daina „Zitti e Buoni“ įveikė tokius stiprius varžovus kaip Prancūzijos ir Šveicarijos atstovai.
Tai trečia Italijos pergalė „Eurovizijoje“ ir pirmoji pergalė šiame konkurse nuo 1990 metų. Ji paskelbta po įtemptos konkurso, surengto laikantis griežtų taisyklių, įskaitant masinį testavimą ir žiūrovų skaičiaus apribojimą iki 3,5 tūkst., pabaigos.
Galvojame, kad visas šis renginys buvo paguoda.
Pernai dėl pandemijos „Eurovizija“ neįvyko, o šiemet jos tema buvo „Atsiverti“ (Open Up)“ ir Nyderlandų vyriausybės remiamos taisyklės galėtų būti pavyzdys tokiems būsimiems masiniams renginiams kaip Europos futbolo čempionatas ir Tokijo olimpiada.
„Maneskin“, kurią sudaro trys vyrai ir moteris, sakė, kad šiemetinis energingų dainų ir ekstravagantiškų kostiumų konkursas praskaidrins nuotaiką po daugiau kaip metų pandemijos.
„Galvojame, kad visas šis renginys buvo paguoda“, – sakė dainininkas Damiano Davidas (Damianas Davidas), spaudos konferencijoje aplaistęs grupės draugus šampanu.
Scanpix nuotr.
„Tai buvo išties neįtikima, visas renginys; ši „Eurovizija“ bus švyturys“, – pridūrė jis.
Bosistė Victoria De Angelis (Viktorija De Andželis) sakė, kad grupės pergalė „galėtų būti viltles žinia“ Italijai, kuri yra tarp labiausiai nuo pandemijos Europoje nukentėjusių šalių.
„Mums garbė, kad sugrąžiname jį po 31 metų“, – sakė ji apie „Eurovizijos“ nugalėtų titulą, reiškiantį, kad kitais metais konkursas turi vykti Italijoje.
„Rokenrolas nemiršta“
Konkurso rezultatai buvo skausmingi antroje vietoje likusiai prancūzų dainininkei Barbarai Pravi, su daina „Voila“ turėjusiai realias galimybes nutraukti 44 metus trunkantį savo šalies nesėkmių „Eurovizijoje“ ruožą.
Per tikrą kontrastų kovą jos emocingas, Edith Piaf (Edit Piaf) stiliaus numeris tamsioje scenoje galiausiai nusileido italų nuogoms krūtinėms ir fanko elementų turinčiam pankrokui. Ir prancūzė, ir italai dainavo savo gimtosiomis kalbomis.
Po nacionalinių vertinimo komisijų balsavimų „Maneskin“ buvo ketvirtoje vietoje, o pirmą užėmė Šveicarijos atstovas, bet žiūrovų balsavimas nulėmė 524 balsus ir pergalę italams.
Scanpix nuotr.
„Rokenrolas niekada nemiršta“, – šaukė D. Davidas, atsiimdamas stiklinį mikrofono formos apdovanojimą.
Vėliau jis griežtai paneigė vartojęs narkotikus – – tokių įtarimų kilo socialinėje žiniasklaidoje pasirodžius filmuotai medžiagai, kurioje jis matyti konkurso metu pasilenkęs virš stalo. „Aš nevartoju narkotikų. Prašom, žmonės. Tikrai, nesakykite taip, jokio kokaino“, – spaudos konferencijoje sakė jis.
Grupės pavadinimas danų kalba reiškia mėnesieną. V. De Angelis yra pusiau danė.
Vakaro netikėtumas buvo 22 metų Šveicarijos atstovas Gjonas Muharremajas (Gionas Muharemajas), su Samo Smitho (Samo Smito) stiliaus balade „Tout l'Univers“ užėmęs trečią vietą.
Didžioji Britanija, kuri liko „Eurovizijoje“, nors išstojo iš Europos Sąjungos, patyrė pažeminimą negavusi nė vieno taško nei iš vertinimo komisijų, nei iš žiūrovų.
„Eurovizijos“ dainų konkurso finale Lietuvos atstovai grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ užėmė aštuntą vietą.
Scanpix nuotr.
„Nauja pradžia“
Pernai pirmą kartą per 65 metus trunkančią konkurso istoriją jis buvo atšauktas. Prieš metus arena „Ahoy“ Roterdame buvo naudojama kaip laikina ligoninė COVID-19 pacientams.
Šiemet prieš konkursą, kuris yra tarp žiūrimiausių televizijos renginių pasaulyje ir pritraukia maždaug 200 mln. žiūrovų, taip pat būta išgąsčio dėl koronaviruso.
Islandijos atstovai „Dadi og Gagnamagnid“ turėjo atšaukti „gyvą“ pasirodymą, nes vienam grupės nariui buvo nustatyta COVID-19. Vis dėlto tai nesutrukdė islandams laimėti ketvirtą vietą.
2019-ųjų „Euroviziją“ laimėjęs Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence'as (Dunkanas Lorensas) taip pat negalėjo pasirodyti scenoje, nes šią savaitę per repeticijas jam pasireiškė COVID-19 simptomai.
Konkurso dalyviai jo metu buvo „burbule“, o kiekvienas iš tūkstančių žmonių, patekusių į areną, turėjo pasidaryti testą dėl koronaviruso.
Tačiau nuotaika per vienų mėgstamą, o kitų peikiamą dainų konkursą buvo pakili.
Pirmąjį penketuką užbaigė Ukrainos atstovai „Go_A“ su daina „Šum“. Tarp kitų finalo akcentų buvo Norvegijos atstovas Tixas (Tiksas), pasirodęs scenoje su didžiuliais angelo sparnais. Jo sceninis slapyvardis yra susijęs su jam diagnozuotu Tourette'o (Tureto) sindromu ir jo sukeliamais tikais.
Kiprui atstovavusios graikų dainininkės Elenos Cagrinu (Elenos Tsagrinou) atliekamą dainą „El Diablo“ (isp. „Velnias“) salos Ortodoksų Bažnyčia ir religinės grupės kaltino šventvagyste ir satanizmu.
Konkurso gerbėjai rinkosi nepaisydami suvaržymų.
„Manau, kad tai naujo starto pradžia“, – prie arenos naujienų agentūrai AFP sakė 51 metų Saskia Scharree (Saskija Scharė).
Vėliava mojavusi 27 metų suomė Oona Sainio (Ona Sainio) sakė su šeima atvykusi pajusti renginio atmosferos, nors ir neturėjo bilietų.
„Mes dideli „Eurovizijos“ gerbėjai“ ir norėjome būti arti viso šito“, – sakė Nyderlanduose gyvenanti O. Sainio.
Naujausi komentarai